Gāzes gangrēna

Gāzes gangrēna un nosacījumiem tās rašanās būtība

 Traumatisks gāzes gangrēna

Gāzes gangrēna - tas anaerobā infekcija, kas attīstās sakarā ar plašo audu bojājumu .  Kā likums, tas rada: šāvienu brūces, plēstas brūces, sasitumi, brūces atvērtos lūzumus un atdalītās ekstremitāšu ievainoti kolu un citus smagus ievainojumus .  Lielāks mērogs bojājumus ķermeņa audu un vairāk tie piesārņoti, labvēlīgāki nosacījumi attīstībai infekcijas .  Izraisītājs aģents gāzes gangrēna - aerobikas mikrobi, kas ēd atmirušās šūnas atrodas brūces .  Šajā procesā vaislas šie mikrobi izdalīt īpašu gāzi .  Viņš ir ne tikai viena no raksturīgākajām infekcijas pazīmes, bet arī izraisa plašu intoksikāciju vitālo organisma sistēmu .  Kā likums, infekcija attīstās pirmajās dienās pēc traumas laikā, bet dažos gadījumos slimības simptomi parādās daudz vēlāk .  Ievērojiet arī, ka diagnoze gāzes gangrēna, un ir jāuzskata, cik drīz vien iespējams, jo slimība ir ļoti bīstama un bieži noved pie nāves pacienta .

Gāzes gangrēna - simptomi un klīniskā aina

Šobrīd ārsti atšķirt 4 formas slimības gāzes gangrēna.

Klasiskā gāzes gangrēna raksturo lokāla pietūkuma bojāto audu, kas pamazām pārvēršas nekrozi un kopā ar intensīvu gāzu veidošanos. Āda ap brūces kļūst bāla, pārklāta ar brūniem plankumiem. Par palpāciju viņas izceļas burbuļus gāzes un šķidrā sukrovichnaya. Bojātas audi kļūst pelēki zaļas nokrāsas un dažas stundas vēlāk ar atbrīvošanu galīgais mirst pretīgs smarža. Klasiskā gāzes gangrēna nav pievienots strutas.

Tūskas toksiskas slimības formu gāzes gangrēna. Ap jomā ir plaša bojājumi pietūkums, kas pakāpeniski paplašina vairāk veselos audus. Strutas - nē, meteorisms - ir vāja. Pietūkums izplatās ļoti ātri. Tā rezultātā, nekroze muskuļu audu parādās gandrīz uzreiz pēc traumas.

Abscess gāzes gangrēna - simptomi atšķirībā no citām formām ir vieglas. Vairumā gadījumu, nekroze ir ierobežota nelielā platībā, taču process ir pievienota strutas un gāzu uzkrāšanos. Ādas temperatūra nav samazināta, traipu uz ādas un pietūkums - nē.

Pretīgs forma gangrēna. Tas attīstās ļoti strauji ar intensīvu sairšanas audu. Muskuļu nekroze notiek ļoti ātri ar biroju strutas un gāzes izdalīšanās. Infekcijas līmenis ir saistīts ar simbioze aerobo un putrefying baktērijām. Tādējādi izraisītājvielas gāzes gangrēna ražo toksīnus, kas iznīcina audus un olbaltumvielas par asinsvadu sieniņām, kas noved pie izskatu sekundāro erozijas asiņošanas. Ir vēl viena raksturīga iezīme: ja iepriekšējais slimības formu visbiežāk lokalizēts uz ekstremitātēm, pretīgs gāzes gangrēna galvenokārt izplatās videnes un taisnās zarnas.

Attiecībā uz kopīgajiem slimības simptomus, ir iespējams identificēt vairākas visbiežāk simptomi gāzes gangrēna:

  • pazemina asinsspiedienu;
  • depresija vai, gluži pretēji, pārāk daudz uztraukums;
  • tahikardija;
  • ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 38-39 grādiem;
  • agonizing bezmiegs;
  • dehidratācija;
  • ātra elpošana;
  • strauji attīstās anēmija.

Gāzes gangrēna, režīmu, kas tika uzsākta novēloti, izraisa ātru nāvi (2-3 dienu laikā). Dažreiz nāve ir daudz ātrāk (tā sauktā "instant" gāzes gangrēna). Pēdējā gadījumā, personai būtu saglabāt tikai steidzama operācija un kvalificētu medicīnisko aprūpi.

Gāzes gangrēna - ārstēšana un profilakse

 Ārstēšana gāzes gangrēna, izmantojot operācijas

Pie mazākās aizdomas par saslimšanu ar infekcijas jāsāk aktīva ķirurģiska ārstēšana. Ārsts ir jāveic plaša atvēršanu katras bojātās zonas un akcīzes mirušu audiem. Tas nodrošina pareizu drenāžu un iztukšot strutas brūces. Gar malām bojātās sadaļas ieviesta plaša spektra antibiotikas. Ja jums ir apstiprināta diagnoze gāzes gangrēna, ārstēšana ir nekavējoties amputācija seko paaugstināta skābekļa terapija (pacientu regulāri ievieto kamerā ar noteiktu augstu spiedienu (maksimālais 3 atm).

Uzreiz pēc atklāšanas gāzes gangrēna pacientu piešķirtajiem intensīvu šķidruma terapiju ar lietošanas plazmas, albumīns, olbaltumvielu un elektrolītu risinājumiem. Ja gāzes gangrēna attīstās simptomi, kas norāda rašanos anēmijas, pacienti saņem asins pārliešanas, savukārt antibiotikas ieviešanu.

Ja diagnosticēta izraisītājvielas gāzes gangrēna, ārsti izmanto monovaletnye protivogangrenoznye serumu. Ja tā nav, pacients ievada polivalento seruma plaša spektra darbības.

Attiecībā uz vispārējiem pasākumiem. Pacienti ar diagnozi gāzes gangrēna izolēts no citiem pacientiem. Pie tiem tiek organizētas diennakts māsu pastu. Visi instrumenti un gultasveļa rūpīgi apstrādāti. Ņemiet vērā, ka baktēriju sporas ir jānogalina tikai atkārtoti vārīšanu, tāpēc labāk izmantot dezinficēt gaisa vai tvaika sterilizāciju izmantojot speciālu aprīkojumu.

Ievērošana drošības pasākumiem, ārstējot gāzes gangrēna attiecas uz veselības aprūpes speciālistiem. Visas procedūras ir jāveic gumijas cimdus. Nesenie regulāri jādezinficē. Mērces un citi materiāli tiek iznīcināti tūlīt pēc asinsvadu nosiešanas.

Яндекс.Метрика