Heatstroke

 Heatstroke
 Kopumā ķermeņa hipertermija, karstuma dūriens ir citādi sauc, ir patoloģisks stāvoklis, kas saistīts ar funkciju traucējumiem siltuma un elektrolītu līdzsvaru.

Ja karstuma dūriens kaitīga ietekme augstā temperatūrā pārkāpj stabilu stāvokli un darba kārtība noņem no četriem pamata dzīves atbalsta sistēmas cilvēka organismā:

- Elpošanas;

- Sirds un asinsvadu;

- Endokrīnās

- Urīna.

Ja personas, kas jau ir kāda slimība, un traucējumu normālu darbību vismaz vienā no iepriekš minētajām sistēmām, karstuma insults var notikt uz tiem, pat pie ļoti zemā apkārtējā temperatūrā (nepārsniedz līmeni 23-25 ​​grādi pēc Celsija).

Tūlītējai palīdzības nepieciešamību, ja karstuma dūriens izraisa strauji virzās dehidratācija un siltuma disfunkciju.
  Cēloņi karstuma dūriens

Cēloņi karstuma dūriens ir iestrādāta sarežģītā un daudzfaktoru darbības mehānismu hipertermiju uz cilvēka ķermeni. Saskaņā physiologists novērojamā un ilgstošas ​​pārkaršanas ķermeņa veselīgu pieaugušo cilvēku spēj zaudēt līdz pat pieciem litriem sviedru. Kā visi zina, sviedri - tas ir ne tikai šķidrums, bet arī tāpēc nepieciešams normālai funkcionēšanai daudzu sistēmu ķermeņa nātrija (kas ir iemesls, kāpēc sviedri sāļš).

Kā rezultātā karstuma dūriens pārkāpumi notiek vissarežģītākās ķīmiskos procesus šūnu līmenī. Nepietiekama šķidruma uzņemšana šajā periodā (kas nepieciešams, lai atjaunotu ūdens un nātrija līdzsvaru) un trūkumu pirmās palīdzības karstuma dūriens daudzos gadījumos laikā izraisa pastāvīgo ietekmi uz veselību un nāvi.

Simptomi karstuma dūriens

No hipertermija personas upuris parasti rodas šādi simptomi karstuma dūriens:

- Ādas apsārtums;

- Galvassāpes;

- Slikta dūša;

- Reibonis;

- Elpas trūkums;

- Paātrināta sirdsdarbība un sirdsdarbība;

- Vispārējs enerģijas trūkums;

- Sausuma mutē un galējā slāpes sajūta;

- Heartaches presēšana dabu;

- Heavy svīšana;

- Muskuļu sāpes muguras un ekstremitāšu;

- Samazinājums urinēšana;

- Uzlabot vispārējo ķermeņa temperatūra (virs 41 ° C).

Gadījumā, ja kritiskā stāvoklī cieta no karstuma dūriena uz iepriekš minētajiem simptomiem, var pievienoties:

- Asa sejas bālums;

- paplašinātas zīlītes;

- Pārtraukšana svīšana;

- krampji;

- Apreibums;

- Coma.

Pirmā palīdzība karstuma dūriens

 Simptomi karstuma dūriens
 Savlaicīga pirmās palīdzības sniegšana par heatstroke ir priekšnoteikums veselības uzturēšanu, un ļoti cietušā dzīvība.

Kamēr atvaļinājumā tiešā saules gaismā, īpaša uzmanība būtu jāpievērš bērniem. Karstuma dūriens var rasties bērns pēkšņi un komplikācijas attīstīties ļoti strauji, tāpēc ir svarīgi, lai būtu laiks, lai pareizi novērtētu situāciju un veikt nepieciešamos pirmās palīdzības pasākumi.

Pirmais, kas jādara, ja ir aizdomas karstuma dūriens, pārvietot cietušais ir vīrietis ar atvērtu un saulainā vietā jebkādu, pat ēnu mežģīnes.

Tad atdzesē cietušā galvu (izmantojot mitru kompreses vai vienkārši apsmidzinot to ar aukstu ūdeni).

Ja temperatūra nepieciešams veikt neatkarīgu pasākumus, lai samazinātu to (šņabis noslaukot saņemšanas pretdrudža zāles uc).

Pirms ierašanās ārsta ir nepieciešams rūpēties par sniedzot pareizu stāju ietekmē heatstroke cilvēks - viņa galva ir jābūt vienā līmenī ar ķermeni, ir nepieciešams, lai izvairītos no pārmērīga pacelšanas no galvas un kakla asu līkumu.

Bieži slimības vai traumas var mūs pārsteigt, kad mēs esam prom no mājām. Smagos gadījumos var būt nepieciešama steidzama transportēšanu pacienta uz citu pilsētu ar lidmašīnu. Parasti šādos smagos apstākļos pacients nevar pārvietoties patstāvīgi un sasniegt izbraukšanas vietu. Veikt pacientam uz lidostu palīdzēs tīkla ambulance "Ak Kā tas sāp"

Яндекс.Метрика