Hemoptysis

Hemoptysis - krēpu sajauc ar asinīm vai ievērojamu daudzumu asinīs klepojot no elpceļu. Asinis var vienmērīgi nokrāsot pa flegma brūns, sarkans vai rozā, atkarībā no slimības. Krēpas var būt putu vai želejas līdzīgu izskatu. Dažreiz asinis siekalās sajaukt hemoptysis. Lai gan avots asins siekalu var būt deguna vai smaganu asiņošana.  Bronhektāzes - viens no iemesliem hemoptysis

Cēloņi hemoptysis

Visbiežāk sindroms, hemoptysis vērojama bronhektāzes, tuberkuloze, bronhīts, pneimonija, abscess. Cēloņi hemoptysis var būt adenoma no bronhu, plaušu vēža, plaušu artērijas trombembolija, mitrālā vārstuļa stenoze. Hemoptysis ir viens no galvenajiem simptomiem plaušu hipertensijas, plaušu arterīta, idiopātisko pakāpenisku sacietējums plaušu, amiloīda deģenerācija un hemorāģisks gemostaziopatii.

Sindroms hemoptysis un plaušu asiņošana var rasties, ja aortas aneirisma plīsums ar atlaišanu no bronhu.

Ja plaušu tuberkuloze un bieži attīstīt sindromu hemoptysis un plaušu asiņošana. Šī asiņošana pavada sāpes krūtīs, kas saistītas ar iekaisumu pleiras, ilgstošas ​​sauss klepus ar dažādu intensitāti un drudzis.

Regulāra un ilgstoša hemoptysis smēķētājiem var norādīt uz audzēju plaušās.

Diagnoze hemoptysis

Regulāra hemoptysis pacientiem līdz trīsdesmit gadiem, bez jebkādām pazīmēm slimības attiecas uz adenoma no bronhu .  Atjaunojot bronhektāzes hemoptysis pavada regulāri strutojošu krēpu .  Smaga pleiras sāpes ar hemoptysis norāda uz iespējamu sirdslēkme .  Lai noteiktu patieso cēloni hemoptysis palīdz fizisku pārbaudi: troksnis no berzes serozs membrānas gaismas klātbūtni liecina par patoloģiju, kas saistīti ar kaitējumu karkasam plaušu (pneimonija, abscess, kokcidiomikoze, angiitis); vietējie trokšņi norāda uz iespējamu plaušu karcinoma .  Sākotnējā pārbaudē obligāti jāiekļauj krūškurvja rentgena diagnostiku .  Bet pat tad, ja no X-ray rezultātiem ir normāli varbūtība par saslimšanu vai audzēju bronhektāzes kā faktors asiņošanas .  X-ray krūtīs ļauj kontrolēt šķidruma līmeni, kas norāda uz kolekciju strutas, vai apglabāti distālās audzējs, aizrīšanās bronhu .  Daži pacienti saņēma datortomogrāfijā krūtīm un bronhoskopija .  Aptauja stingrs endoskops ir īpaši nepieciešams ar bagātīgu hemoptysis .

Palīdzība ar hemoptysis un plaušu asiņošana

Plaušu hemoptysis - liels asins daudzums caur elpceļiem piešķiršana, bez klepus vai klepus laikā. Klepus bez asinīm mutes dobumā elpošanas šādi strūklu. Cēloņi plaušu hemoptysis bieži ir plaušu vēzis un tuberkuloze.

Asinis, atbrīvo plaušu hemoptysis, koši, putas vai samazināts. Plaušu hemoptysis parāda ārkārtas hospitalizācija kādā medicīnas iestādē.

Pirmā palīdzība hemoptysis ir tas, ka personai ir jādod pozīciju "pusi atpūtas vietu," augstā stāvokļa, lai pārliecinātu viņu, lai aizliegtu runāt un kustēties. Uz krūtīm ir stingri aizliegts likt bankām uzlikt sinepes, karstā ūdens pudeles un karstā kompreses. Skartajā zonā krūtīm jāliek ledus iepakojuma, un ļauj pacientam norīt mazos gabaliņos ledus. Reflex spazmas norijot samazina asinsriti asinsvados plaušām.  Kodeīns - narkotiku ārstēšanai hemoptysis

Ārstēšana hemoptysis

Galvenais mērķis ārstēšanā hemoptysis ir, lai nodrošinātu normālu darbību, sirds un plaušas un novērstu nosmakšana. Ārstēšana hemoptysis ir bedrest un saņem zāles, kas nomāc klepus - opiātus (hidrokodons 5 mg četras līdz sešas reizes dienā, 10-30 mg kodeīns).

Sākumā ārstēšanu ar stingru bronhoskopija atklāt avotu asiņošanu, un tad izolēt nemainīgu plaušu un nodrošinātu tās ventilāciju .  Kad elpošanas mazspēja un masveida hemoptysis (sadalījums aptuveni 0, 6 litri asiņu divās dienās), kā rezultātā asinīs ieplūst elpošanas traktu, nepieciešama aspirācija .  Izolēt bojāto sadaļu viegli ievadīt speciālu cauruli ar piepūšamo balonu par procedūru inkubācijas gaismā .  Ņemot lokalizācija asiņošanas avotu un stāvokli elpošanas funkciju pacienta, izvēlēties klasisku vai ķirurģisku metodi ārstēšanā hemoptysis .  Rezekcija skartajā zonā plaušu nevar veikta sabojājies vēzi un paredzamo smagiem elpošanas funkcijas .  Ar ievērojamu zaudējumu plaušu funkcijas veic katetrizācijas un embolization no bronhu artēriju .  Šajā gadījumā, pirms procedūras asiņošanas vietas tamponiruyut balons katetru skalošana fibrinogēna risinājumu vai sāls šķīdumu ievada intravenozi vazopresīna .

Ar masveida hemoptysis un submassive angiogrāfijas metodi izmanto, kas ietver selektīvu bronhu artēriju embolization. Metode angiogrāfija ļauj ietaupīt ievērojamu daudzumu plaušu audos. Šī metode tiek izmantota, lai hroniskas plaušu slimības pacientiem.

Яндекс.Метрика