Hemorāģiskā drudža

Termins "hemorāģisko drudzi" kombinētā grupa infekcijas slimību, kā rezultātā ir toksisks bojāt asinsvadu sienas un attīstība hemorāģisko sindromu. Slimība raksturo vispārējo reibumā organisma un attīstību vairāku orgānu patoloģiju. Apskatīsim sīkāk galvenie simptomi, ārstēšanas un profilakses metodes hemorāģisko drudzi.  Hemorāģiskā drudža - toksisks bojājums kuģa sienas

Cēloņi asiņošanu drudži

Slimība izraisa šādus vīrusus: Filoviridae, Arenaviridae, Bunyaviridae, Togaviridae. Visi šie vīrusi vieno viena kopīga iezīme - to saistību ar cilvēka asinsvadu endotēlija šūnām. Pārvadātājiem vīruss ir ērces un odi. Daži hemorāģisko drudzi pārraida pārtikas, kontaktu-mājsaimniecības un ūdensceļiem veidi.

Man ir salīdzinoši augsta jutība pret hemorāģisko drudzi. Īpaši uzņēmīgas personas, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar pastāvīgā kontaktā ar savvaļas dzīvniekiem.

Bojājuma mehānisms asiņošanu drudži

  • asinsvadu ievainojums ar vīrusu vai produkta no tās apmaiņu;
  • iekaisums un pārkāpums integritāti kuģa sienām, atlases bioloģiski aktīvo vielu iekļaušana lūmenu;
  • attīstība DIC trūkuma dēļ asiņošanas (vienlaicīgi asins recēšanu dažās kuģiem, un maz citu recēšanas).

Visi šie asiņošanu drudži ko izraisa skābekļa trūkumu audos (hipoksija) simptomi ir pārkāpums no sirds, smadzeņu, nieru, plaušu, un ievērojamiem zaudējumiem asiņu.

Slimības smagums ir atkarīgs no tās veida, bet arī no cilvēka ķermeņa īpašībām un pakāpes darbības tās imūnsistēmu. Galvenokārt hemorāģiskā drudža beidzas pilnīgu atgūšanu, bet tas notiek, un nāves gadījumu.

No hemorāģiskā drudža simptomi

Vairumā gadījumu, visi asiņošanu drudži veidi ir līdzīgi visā. Inkubācijas periods ir 1-3 nedēļas, kam seko sākotnējā periodā (2-7 dienas), augstums (līdz 2 nedēļām) un periodā atveseļošanās (līdz vairākām nedēļām) laikā.

Sākotnējā periodā slimības ir novērota intoksikācija un drudzis, kas pavada halucinācijas, murgiem, un samaņas zudums. Ņemot vērā vispārējās intoksikācijas raksturīgu simptomu hemorāģisko drudzi, ir toksisks asiņošana. Tur ir sirds ritma traucējumi un asinsspiediena pazemināšanās. Pilna asins aina liecina, leikopēnija un trombocitopēnija pieaug.

Tieši pirms krīzes sākuma perioda pacients īsi normalizējusies, tad ir par toksicitātes palielināšanās, traucēts hemodinamika notikt vairākas orgānu traucējumi. No atveseļošanās periods pakāpeniska pazeminājums simptomiem hemorāģiskā drudža un atjaunotu normālu stāvokli ķermeņa sistēmas.

Hemorāģiskā drudža veicina attīstību smagas komplikācijas, pacients bieži ir dzīvībai bīstama koma, akūta nieru mazspēja, toksiska šoks.

Diagnoze asiņošanu drudži

Diagnosticēšanai asiņošanu drudži pamats ir epidemioloģisko datu analīze un klīniskā aina. Īpašs diagnoze tiek veikta, izmantojot šādas metodes:

  • immunosorbent pārbaude (ELISA);
  • seroloģiskās (RNIF, RSK);
  • virusoloģijas metodes;
  • vīrusu antigēnu noteikšana (PCR).

Galvenā iezīme asiņošanu drudzis ir trombocitopēnija, un ir sarkano asins šūnu izkārnījumos un urīnā, kā arī klātbūtnē anēmijas simptomu. Par asiņošanu kuņģa-zarnu trakta laikā norāda uz pozitīvu fekāliju mistisks asinis.  Diagnoze hemorāģisko drudzi

Galvenie simptomi hemorāģisko drudzi ar nieru sindromu ir aneozinofiliya, leikopēnija, paaugstināts band neitrofilu. Urīna proteīnu novērota un cilindriem, un asins atlikušo slāpekli.

Ārstēšana hemorāģisko drudzi

Jebkurā veidā hemorāģiskā drudža slimnieka jāhospitalizē nekavējoties. Ārstējot drudzis pacientu noteiktā stingru gultas režīms. Pārtika būtu patērēts daļēji sagremojams un augstu kaloriju maltītes, visvairāk bagāts ar vitamīniem: augļu un ogu sulas, dārzeņu buljoni, augļu dzērieni, ekstrakti rožu gurniem. Noteikti izrakstīt vitamīna terapiju. Četras dienas jums vajadzētu ņemt menadions (K vitamīna).

Turklāt, glikozes šķīdumu ievada intravenozi un periods drudzi var veikt nelielu daudzumu asins pārliešanai. Ja nepieciešams, izrakstīt zāles dzelzs kampolona un antianemina. Kompleksa ārstēšanas struktūru veido un antihistamīni. Pacients tika izrakstīts no slimnīcas tikai pēc pilnīgas atveseļošanās, pēc tam, kad tas ir novērota kā ambulatori.

Novēršana hemorāģisko drudzi

Pirmkārt novēršanai asiņošanu drudži jāveic pasākumi, kuru mērķis ir iznīcināt pārvadātāju infekciju un profilakses kodieniem. Tālab vietās dabiskā pavairošanas veic rūpīgu tīrīšanu jomās sagatavoti saskaņā ar vienošanos, ērces un odi.

Vietās, kur epidēmija ir īpaši izplatīta, ieteicams valkāt cieši pieguļošu apģērbu, cimdus, zābakus un īpašas pretmikrobu maskas un virsvalkus. Meža platībās ieteicams lietot repelenti.

Par dažiem no vakcinācijas hemorāģiskā drudža veidiem tiek veikta.

Яндекс.Метрика