Asiņošana diatēze

 Asiņošana diatēze

Īss apraksts slimības

Hemorāģisko diatēzi pārstāvēt grupu slimību, ko raksturo pastiprināta nosliece uz ķermeņa asiņošanas un asiņošana.

Hemorāģisko diatēzi ir dažādas etioloģijas un mehānismus attīstības.

Veidi asiņošanas diatēze

Hemorāģisko diatēzi var rasties kā neatkarīga slimību, un attīstīt citas slimības. Šajā gadījumā mēs runājam par sekundāro hemorāģisko diatēzi.

Tāpat izšķir:

- Iegūts vai pārmantots hemorāģisks diatēze. Piekopt iedzimta hemorāģisko diatēze bērniem un pavada personu visā dzīvē. Raksturīgs slimību, piemēram, hemorāģisko telangiectasia, dažādu hemofiliju, slimības Glantsmana, thrombocytopathy bērniem uc

- Iegūtās hemorāģisko diatēzi bērniem un pieaugušajiem ir izpausme slimībām, kas saistītas ar asins recēšanu un stāvokli asinsvadu sieniņas. Tie ietver hemorāģisko purpura, iedzimta un Apkopojuma thrombocytopathy, hemorāģisks vaskulīts, asinsvadu bojājumi aknās, saindēšanās, narkotikas, infekcijām.

Par hemorāģisko diatēzi veidi

Atkarībā no cēloņiem un mehānismiem šādiem veidiem (grupas) diatēze:

- Diatēzi, kas izraisa pārkāpumu trombocītu hemostāzi. Šajā grupā ietilpst thrombocytopathy un trombocitopēnija. Arī tur var būt pretrunā ar imunitātes, nieru un aknu slimībām, vīrusu infekcijām, reibumā augstu devu ķīmijterapija un staru.

- Diatēzi, kas rodas kā rezultātā asins recēšanu. Šajā grupā ietilpst tādas slimības kā hemofīlija A, B, C, fibrinolītisko purpura un citi. Tie diatēze var rasties, kā rezultātā saņem antikoagulantus vai fibrinolītiskie līdzekļi.

- Diatēze dēļ pārkāpjot integritāti asinsvadu sieniņas. Tie ietver vitamīnu trūkums C, hemorāģisks vaskulīts, hemorāģisko telangiectasia un citām slimībām.

- Diatēzi, kas rodas kā trombocītu hemostāzi un koagulācijas traucējumiem. Šajā grupā ietilpst von Villebranda slimība, trombogemorragichesky sindroms. Var rasties, piemēram diatēze kad staru slimības hemoblastoses un citas slimības.

Veidi asiņošanu hemorāģisko diatēzi laikā

Ir piecu veidu asiņošanu.

Gematomny veida asiņošana - parasti notiek hemofiliju, vienlaikus atzīmējot klātbūtni lielā hematomas, asiņošanu locītavās, asiņošana pēc operācijas.

Kapilāru veida asiņošana - raksturīga trombocitopēnija, iedzimta un dezagregēšanu thrombocytopathy. Šis asiņošanas tips novērota mazas asinsizplūdumus formā punktveida vai ekhimozēm, kā asiņošanas no deguna, smaganu, kuņģa un dzemdes asiņošana.

Mixed - raksturo hematomas un mazo plankumains izsitumi klātbūtni uz ādas. Ir liels skaits saņemot antikoagulantus un thrombohemorrhagic sindroms.

Purple stils - raksturo neliela simetrisku izsitumi uz apakšējās ekstremitātēs. Šis asiņošanas tips ir redzams hemorāģisko vaskulīts.

Mikroangiomatozny veida asiņošana - raksturo atkārtotu asiņošanu. Rodas, ja mantojis traucējumi sīko asinsvadu.

Simptomi asiņošanas diatēze

Galvenais simptoms ir klātbūtne organismā dažādu izsitumi, raksturu un vietu, no kuriem ir atkarīgs no formas un slimības veida. Tur var būt asiņošana un asiņošana, plašu zilumi. Smagos slimības izsitumi pārvēršas čūlas. Var apnikt sāpes vēderā, slikta dūša un vemšana ar asinīm.

Diagnoze hemorāģisko diatēzi

Slimības diagnoze ir noteikt cēloņus asiņošanu. Lai to izdarītu, piešķirt kopīgas asins un urīna analīzes, kā arī bioķīmija, koagulācijas (analīzi, lai noteiktu, asinsreces) analīzi, lai noteiktu saturu mikroelementu asins serumā. Arī nosaka kopējo laiku asins recēšanu, koncentrācija protrombīna, protrombīna un trombīnu veic testus. Diagnosticēt slimību, izmantojot imunoloģiskas testus un citus testus, kas ir izrakstītas ārsts.

Ārstēšana asiņošanas diatēze

 Kad vitamīna deficīts C, ietekmēja attīstību hemorāģisko diatēzi, izrakstīt askorbīnskābi
 Ārstēšana ir atkarīgs no veida un tipa diatēzi, un mehānismu asiņošana.

Ja ir slimības, piemēram, vaskulīts, un trombocitopēniskā purpura, tad piemēro ārstēšanu ar kortikosteroīdiem, vitamīnu trūkums Ja jūs piešķirat C askorbīnskābe, vitamīns PP, rutīnu. Ja pacients ir bažas par bagātīgu un bieži atkārtotas asiņošanas, ķirurģiska iejaukšanās ar liesas izņemšana. In hemofiliju izmanto transfūzijas asins vai plazmas. Anēmija ietver iecelšanu dzelzs papildinājumu, diētu.

Яндекс.Метрика