Hepatomegālija

Hepatomegālija sauc aknu palielināšanos, ko izraisa slimības, kuras skar funkciju organismā. Normāls  Paplašināšanās aknas sauc hepatomegālija
 aknas ir mīksta konsistence. Tas atrodas zem apakšējās malas labajā piekrastes arch. Kad aknu bojājums tajā sāk uzkrāties sabrukšanas produktiem, ir pietūkums audu. Kā rezultātā šo procesu, aknas sāk pieaugt, un tas var būt jūtama viegli caur vēdera priekšējā sienā līdz palpācija.

Saaukstēšanās slimību bieži novēroja pieaugumu aknās. Šajā gadījumā ārstēšana nav nepieciešama hepatomegālija un iet uz to pašu pēc pilnas atgūšanu pacientam.

Hepatomegālija un aknas var novērot bērniem ar ēšanas traucējumiem, vai noteiktām autoimūno procesu.

Hepatomegālija cēloņi

Visi iemesli, kuru dēļ attīstībai aknu hepatomegāliju var iedalīt trīs grupās:

1. Slimības aknu. Šajā gadījumā, zaudējums hepatocītu (aknu šūnas), kas izraisa audu tūska vai reģenerāciju. Aknās, kā rezultātā, uzpūšot pieaugums iet pēc izņemšanas no iekaisuma. Pastiprinātu reģenerāciju hepatocītu visu sarežģītāka. Šajā procesā, atgūt tikai daļu no aknu šūnām, un aizstāt ar zemādas atpūtas (SCAR) audiem. Tā rezultātā, aknas pakāpeniski pieauga izmēros un kļūst raupja, bieza. Cēloņi hepatomegāliju var būt dažādas aknu slimībām: autoimūnu un vīrusu hepatītu, hydatid slimības, policistisko, cirozes un fibrozes, vēzis un citi.

2. uzglabāšanas slimības. Kā rezultātā vielmaiņas traucējumi sāk uzkrāties aknās glikogēna, dzelzs, ogļhidrātu, tauku un citu vielu, kas palielinātu orgānu. Piemēri no šiem slimību ietver hepatolentikulārā deģenerācija, amiloidozes, steatozi hemochromatosis. Daudzi no tiem ir iedzimta. Bet daži, tādi zhirovoygepatoz var rasties kā rezultātā vispārēja aptaukošanās, alkohola lietošana, ilgtermiņa izmantošanu dažu medikamentu.

3. Sirds un asinsvadu slimības, kas saistītas ar asinsrites mazspēju un novest pie skābekļa bada un hepatocītu ar aknu asins stagnācija. Hepatomegālija iemesls šajā gadījumā ir aknu šūnu nāve un attīstība viņu vietā saistaudi.

Pazīmes hepatomegālija

Simptomi aknu hepatomegāliju ir, lai palielinātu ķermeņa. Pacientiem var pamanīt, ka viņiem ir izvirzījumu pareizajā hypochondrium. Bet biežāk pirmā pazīme hepatomegāliju sūdzību par smaguma sajūta un diskomfortu labajā augšējā kvadrantā vēdera.

 Simptomi aknu hepatomegāliju ir, lai palielinātu ķermeņa
   turpmāka slimības progresēšanu simptomi hepatomegāliju kļūst pamanāmas un nepatīkama. Ar diskomforts viņa labajā pusē pievienojās slikta dūša, vemšana, grēmas, dzeltenās krāsas ādas un gļotādu, slikta elpa, petehiālas izsitumi un niezoša āda. Jaunākā attīstība ir zīme hepatomegāliju ascīts - šķidruma uzkrāšanās vēdera dobumā.

Hepatomegālija: Ārstēšana

Tā cēloņi hepatomegālija ir atšķirīgi, un terapija ir uzsākta tikai pēc tam, kad jūs pieteikties precīzu pieturas punktu faktors, kas noveda pie attīstību šajā simptoms. Hepatomegālija Ārstēšana notiek tikai ārsta uzraudzībā, un ir sarežģīti.

Narkotiku terapijas mērķis ir apspiest patoloģisko procesu, kas noved pie aknās pieaugumu. Turklāt, nepieciešams ievērot īpašu diētu ar samazinātu tauku un ogļhidrātu. Gadījumos, kad slimības cēlonis ir uzkrāšanās hepatomegālija, tad no uzturā vajadzētu būt iespējai izslēgt tos produktus, kurus nevar pienācīgi metabolizējas organismā.

Ar attīstību smagu aknu mazspēju veikt transplantācijas (transplantācijas) aknas.

Яндекс.Метрика