Herpes grūtniecības laikā

Herpes - vīrusu infekcija, ko raksturo izsitumi sagrupēti blisteros uz ādu un gļotādu. Galvenās jomas iznīcināšanas ir lūpas, gļotādām mutes, mēles, acu, vulvas. Ir divi veidi, herpes simplex vīrusu cilvēkiem: lūpu (pirmais veids) un dzimumorgānu (otrā tipa). Herpes vīruss, neatkarīgi no tās veida var būt bez simptomiem. Laikā, kad inficēšanās ar herpes vīrusa pasaules iedzīvotāju pārsniedz 75%. Herpes vīruss jebkura veida nav ārstējamas. Tomēr pretvīrusu terapija ir efektīva apspiest vīrusu organismā, novērš izpausme tās simptomiem. Herpes grūtniecības laikā - bīstama vīrusu slimība, kas var ietekmēt augļa attīstību

Inficēšanās mehānisms ar herpes vīrusu

Inficēšanās ar herpes simplex vīruss jebkāda veida notiek caur tiešu kontaktu ar inficētu personu. Kad latentā herpes persona gadā var nebūt informēti par to, ka vīrusa organismā. Inficēšanās ar herpes labialis var notikt arī gaisā un mājsaimniecību, izmantojot citu cilvēku personīgās higiēnas priekšmetiem, galda piederumi. Kad galvenais infekcijas gļotādām mutes, mēles, lūpām, ir sāpīgas čūlas piepildīta ar caurspīdīgu šķidrumu.

Inficēšanās ar dzimumorgānu herpes ir seksuāli transmisīvās vaginālo, anālo vai orālo kontakta laikā. Vairumā gadījumu, izraisītājvielas dzimumorgānu herpes ir dzimumorgānu herpes (retos gadījumos pirmais veids). Prezervatīvs šajā gadījumā nenodrošina pilnīgu aizsardzību, jo herpes var izpausties uz ādas, uz kuru neattiecas prezervatīvu.

Paasinājumi gan dzimumorgānu un mutes dobuma herpes rodas, ja saaukstēšanās, stress, izsīkums, menstruācijas un citas slimības, kā arī faktori, kas veicina samazināta imunitāte.

Herpes grūtniecības laikā: riski

Herpes vīruss grūtniecēm ir otrais tikai uz masaliņu vīrusa (masaliņu vīruss) no smaguma patoloģiju izraisa augļa. Grūtniecības laikā sievietes ķermenis iziet virkni fizisko un hormonālās izmaiņas, kas ietekmē organisma imunitāti.

Herpes grūtniecības laikā notiek četros klīnisko formu:

 • Primārā forma herpes - infekcija organismā vispirms notiek grūtniecības laikā. Slimība raksturojas ar klīniskām izpausmēm herpes (lokalizēti bojājumi). In pacienta ķermenī nav antivielas pret herpes simplex vīruss veidu 1 un 2;
 • Pirmā daļa no herpes vīruss - infekcija organismā notika pirms grūtniecības asimptomātisku, un klīniskās izpausmes herpes notiek pirmo reizi grūtniecības laikā. Pacienta ķermeņa klāt antivielas pret herpes vīrusu, un pirmā tipa prombūtnes antivielu herpes vīrusa otrā tipa;
 • Recidivējošas herpes grūtniecēm - herpes vīrusa infekcija radusies pirms grūtniecības. Grūtniecības laikā ir aktivizēšana vīrusu, ir klīniskā nozīme. Analizējot bojājuma nosaka klātbūtnē vīrusa tipa asins ir antivielas pret herpes vīruss no otrā tipa;
 • Asimptomātiska vīrusu izplatība - intensīva vīrusu replikācijas un organisma šūnām izplatīšanu. Šis herpes forma ir tipisks grūtniecēm ar vēsturi recidivējošu herpes.

Lūpu herpes grūtniecības laikā nav kaitīga jaunattīstības mazulim dzemdē, pat ar saviem klīniskajām izpausmēm jebkurā grūtniecības laiku. Dzimumorgānu herpes grūtniecības nes lielāku risku auglim.

Par dzimumorgānu herpes grūtniecēm izraisa šādas komplikācijas:

 • izbalēšanu grūtniecību;
 • aborts;
 • priekšlaicīgas dzemdības;
 • palēninot augļa attīstību;
 • hipoplāzija no mazuļa smadzeņu - mikrocefālija;
 • Ūdens uz smadzeņu bērnam - hidrocefālija.

Herpes vīruss var tikt pārnesta no grūtniecēm, lai auglim dzemdē, dzemdībām, pēcdzemdību periodā.

Pirmsdzemdību (pirmsdzemdību) infekcija auglim notiek 5% gadījumu. Herpes grūtniecēm inficēti pirms grūtniecības, izstrādāt antivielas nomāca. Lielākā daļa herpes vīrusa infekcija augļa rodas, ja galvenais forma herpes grūtniecības, kad mātes organisms nav izstrādājusi antivielas pret vīrusu.

Lielākais procents (75 - 90%) nosūtīšanas bērniem rodas dzemdību laikā, kad pagājušo auglim caur inficētu dzimšanas kanālā.

Pēcdzemdību bērns transmisija ir ļoti reti neatbilstība higiēnas noteikumiem, un tiešais kontakts ar inficētas mātes aktīvā formā vīrusa un bērnam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka jebkura veida herpes vīruss nav nosūtīta, izmantojot mātes pienā (izņemot gadījumus, kad ir aukstumpumpas uz krūtsgala un krūšu māti).

Kad periodisks forma herpes grūtniecības un savlaicīgu profilaktisko ārstēšanu herpes grūtniecēm varētu inficēties kā bērns dzemdē vai dzemdību laikā tiek samazināts līdz 0 - 4%. Panavir - ziede, lai ārstētu herpes grūtniecības laikā

Novēršana herpes vīruss grūtniecēm

Lai novērstu herpes vīrusa grūtniecēm ir nepieciešams veikt pārbaudes, kas klātbūtnes un veidu antivielas pret herpes simplex vīruss, reģistrējot. Ja kāds no herpes vīrusa grūtniecēm un pamatojoties uz savākto vēstures (starp inficēšanās ar herpes vīrusu, skaits recidīvu, izraisa, kas izraisa recidīvam) ārsts profilaktisko ārstēšanu, pat ja nav klīnisko simptomu vīrusu. Jāatceras, ka summa atļauto grūtniecības laikā narkotikas, tas ir ļoti mazs. Tieši tāpēc ārsti iesakām aptauju, plānojot grūtniecību un profilaktisku ārstēšanu herpes infekciju, kuras mazinātu klīniskās izpausmes herpes vīrusu grūtniecēm.

Ja sieviete nav pārvadātājs herpes vīrusa jebkāda veida, tas ir ļoti svarīgi, lai aizsargātu sevi no inficēšanās ar herpes grūtniecības laikā. Sakarā ar to, ka slimība vairumā gadījumu raksturo latenta asimptomātiska, seksuālais partneris var nebūt informēti par klātbūtnes vīrusa organismā. Aptauja, lai identificētu vīrusa abi partneri. Identificēt vīrusu no partnera grūtniecības laikā ir nepieciešams ievērot piesardzību dzimumakta laikā.

Ārstēšana herpes grūtniecības laikā

Identificēt vīrusu grūtniecei ārsts pretvīrusu terapiju, tai skaitā narkotiku iekšējo (tabletes) un ārējā (ziede) pieteikumu. Nekādā gadījumā ārstēšana herpes grūtniecības laikā nevajadzētu veikt patstāvīgi. Ārsts, balstoties uz klīnisko ainu slimības, var piešķirt dažādas zāles, lai ārstētu herpes grūtniecēm, kuru vidū populārākie ir panavir aciklovīrs. Par aktuālu pretvīrusu ziedes, ko izmanto ātrai dziedināšanu bojājumiem. Nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt noteikto devu zāles, lai ārstētu herpes grūtniecēm, lai izvairītos no negatīvām sekām.

Яндекс.Метрика