Hidronefroze

 Hidronefroze

Vārds "hidronefroze" sastāv no divām daļām: "hydro" - ūdens "Nefrotoksicitātes" - nieres. Tas ir hidronefroze ir augsts saturs šķidruma nierēs, kad traucē normālu plūsmu urīnu. Tā ir nopietna slimība, kas neārstēšanas hidronefroze ietekmē nieres var zaudēt savu funkciju, kas ir dzīvībai bīstams stāvoklis.

Veidi un cēloņi hidronefrozes

Hidronefroze ir iedzimts, vai primārās un ieguvis vai sekundāro. Hidronefroze bērniem, kā likums, ir iedzimts pieaugušajiem - ieguvusi.

Visbiežāk cēloņi hidronefrozes bērniem ir iedzimtas anomālijas struktūras nieru vai tās kuģiem. Hidronefroze sekundārais ir sekas izmaiņām struktūrā nieru vai urīnceļu (urīnvada, urīnizvadkanāla, un dažreiz urīnpūsli) sakarā ar jebkuru slimību. Tas var būt iekaisums nieru iegurņa vai urīnvada, prostatas adenoma, cistas un striktūru (sašaurināšanās) urīnceļu uc

Hidronefroze var būt vienpusēja, skar tikai vienu nieri vai divpusējs. Divpusējā hidronefroze notiek, kad izjauca plūsmu urīnu apakšējā urīnceļu - urīnpūšļa un urīnizvadkanāla, kas izriet no palielināts šķidruma saturs ietekmē gan nieres. Hidronefroze bērniem, kā likums, ir vienpusīga.

Gadījumā, ja patoloģiskas paplašināšanās spiedienu ne tikai urīns piedzīvoja nieru bļodiņas un urīnvada, saka par ureterohydronephrosis.

No hidronefrozes pakāpe

Ir trīs pakāpes hidronefrozes:

  • Hidronefroze pirmajā pakāpē. Ir stiepjas no nieru iegurņa (pyelectasia) sakarā ar palielinātu spiedienu urīnu. Šajā posmā, nieru funkcija joprojām ir neskarts, bet nieres ir pieaudzis lieluma;
  • Hidronefroze otrajā pakāpē. Ir vēl vairāk nozīmīgs paplašināšana nieru iegurņa un nieru kausiņiem (gidrokalikoz). Tā rezultātā šķidrums, kas ir norādīts kanāliņos, saspiež nieru parenhīmā, kas ir zem spiediena thins (atrofija). Šajā posmā, nieru funkcija ir ievērojami samazinājusies;
  • Hidronefroze trešajā pakāpē. Atrofija nieru audu, ņemot neatgriezeniska. Nieru funkcija pakāpeniski zaudēja pēdējā posmā hidronefroze nieru nomirst. Nieru, ka ir zaudējusi savu funkciju, šajā gadījumā rada ievērojamus draudus veselībai.

Simptomi hidronefrozes

Simptomu smagums ir atkarīgs no tā, cik hidronefrozes, kas ir slimība. Agrīnie simptomi hidronefrozes netiek izteiktas, tāpēc slimība dažkārt atrodams stāvoklī nolaidības.

Hidronefroze zīdaiņiem, un parasti hidronefroze bērniem parasti nav izpausties līdz trešajai pakāpei slimības, ja vien tas var piesaistīt uzmanību augstu trauksmes bērnu, dažreiz ar hidronefrozes zīdaiņiem atrodami urīnā piejaukumu asinīs. Hidronefroze zīdaiņiem parasti zināms jau iepriekš, jo ir atrasts pat pirmsdzemdību ultraskaņas diagnozi auglim laikā. Hidronefroze bērniem turpmākajā dzīvē, kā pieaugušajiem, var atklāt nejauši pārbaudē cita iemesla dēļ laikā.

Dažreiz agrīna pazīme hidronefrozes ir nieru kolikas, īpaši raksturīgi hidronefrozes radīto urolitiāzi. Kad slimība sasniedz ievērojamu attīstības līmeni, galvenie simptomi hidronefrozes ir sāpes blāvi un pastāvīgu sāpes nieru apvidū un pazīmes samazinās nieru funkcijas: tūskas, hipertensijas dēļ traucēta ūdens vielmaiņu. Viens no biežākajiem simptomiem hidronefrozes ir izskats asins urīnā (hematūrija).

Diagnoze hidronefrozes

Vadošais metode diagnosticēšanai hidronefrozes ir ultraskaņas nieres un urīnceļu. Kā papildinājums, izmantojot krāsu Doplera kartēšanu (CFM), radioizotopu renography, un dažreiz datora vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanu. Arī dažos gadījumos hidronefroze var izmantot endoskopisks izmeklējums - uretrotsistoskopiya vai ureteroscopy. Visas šīs metodes mērķis ir padarīt iekšējo struktūru nieru, urīnvada, un piegādā tos tvertnēm.

Kopš pievienošanās infekcijas veicina hidronefrozes, urīna kultūra tiek veikta. Funkcionālās testi urīna (izlase Zimnitsky, paraugs Nechiporenko) tiek veikts, lai pētītu funkciju nierēm.

Ārstēšana hidronefrozes

 Vienīgais veids, kā ārstēt hidronefroze - ķirurģiskā

Ārstēšana hidronefrozes tiek veikta tikai ar operāciju. Konservatīvā ārstēšana hidronefrozes attiecas tikai novērst iekaisumu, ja ir bijusi pievienošanās sekundārās infekcijas, vai kā terapiju, lai mazinātu simptomus hidronefroze operācijas.

Darbība ārstēšana hidronefrozes ir novērst šķēršļus, kas traucē normālu plūsmu urīnu. Katrs gadījums prasa individuālu pieeju, tāpēc izvēle ķirurģiskas ārstēšanas hidronefrozes joprojām ķirurgs. Pašlaik ķirurģiska ārstēšana hidronefrozes veikta endoskopiskās metodes, kas neprasa lielu uzgriešana un traumatisku pieeju operācijas vietas.

Endoskops tiek ievietota vēdera dobumā caur diviem maziem punkciju, visas manipulācijas tiek veiktas delikāts ķirurģiskie instrumenti kontrolē, kas notiek uz ekrāna. Šī metode ārstēšanas hidronefrozes reizēm ļauj samazināt traumas operācijas, risku pēcoperācijas komplikāciju un gandrīz beskroven.

Hidronefroze zīdaiņiem zemā posmā nedrīkst nepieciešama medicīniska iejaukšanās. Šādos gadījumos, dinamisku uzraudzību ar ultraskaņu no diviem līdz četriem reizes gadā. Hidronefroze bērniem no pirmās un otrās pakāpes, pat dažreiz pirmajā dzīves gadā iet vienatnē, ķirurģiska ārstēšana hidronefrozes nav nepieciešama. Tomēr slimība trešajā pakāpē, un simptomu saasināšanās hidronefrozes zīdaiņiem nepieciešama tūlītēja ķirurģiska iejaukšanās.

Kad hidronefroze beigu posmā, nāves gadījumā nieres, tas tiek noņemts. Parasti šī operācija tiek veikta veciem cilvēkiem, kad reģenerācijas funkcijas organismā ir ievērojami samazināts.

Яндекс.Метрика