Higromas

Īss apraksts slimības

 Higromas birste

Higromas - šis jaunveidojumiem (cistu) zem ādas formā dobumā piepildīta ar šķidrumu. Ārēji tas atgādina bumbu, brauc zem ādas. Visbiežāk veidi slimības - higromas un higromas birste locītavu.

Higromas roku rodas zem ādas uz rokām, bieži vien rokas, bet var rasties uz plaukstām.

Higromas locītava ir lokalizēts Bursa locītavās - rokas, potītes, ceļa, pirkstu.

Cēloņi higromas

Būtībā slimības uzliesmojums, kas saistīts ar pastāvīgu un tā paša veida fizisko stresu uz locītavām un cīpslām, kāpēc to sauc par arodslimību cilvēku, kas veic atkārtotus roku aktivitātes: sportisti, mūziķi, adatu sievietes, sekretāri, piemēram. Slimība var attīstīties kā komplikācija pēc traumas, bursīts vai tendosinovītu. Mēs arī zinām daudzus gadījumus, kad higromas nāk pats par sevi, bez redzamām un labu iemeslu.

Simptomi higromas

Apmērs higromas ir dažādi - 1-6 cm diametrā.

Nereti slimība ir bez simptomiem, bet var izraisīt sāpes, kad slodze uz skartajiem locītavām un cīpslām, ar spiedienu uz cista, un kad viņa sasniedza liela izmēra.

Diagnoze higromas

Vizuālā pārbaude Izglītības zem ādas, līdzīgi pēc izskata higromas otu vai higromas kopīgu ārstu jānovērtē tās izmērs, forma, un pareizi noteikt, izslēdzot citus audzēju slimībām, abscesi un arteriālo aneirisma. Dažos gadījumos, lai iegūtu sīkāku analīzi tiek veikta no šķidruma paraugu ņemšanas punkcija higromas un rentgena pārbaudi.

Apstrādājot higromas

Sākumā slimība un mazo izmēru higromas ārstēšanu var veikt, izmantojot vietējo parafīna un dubļu pieteikumu, fizioterapijas procedūras.

Ja vietējā ārstēšana nedod vēlamos rezultātus vai cista ir sasniegusi lielu izmēru, noteiktā kārtībā noņemšanas higromas. To var izdarīt divos veidos:

  • ķirurģija;
  • lāzera bojājums higromas (notika nebojājot apkārtējos audus);

Prakse un jaukta apstrāde - izglītība atklāt ķirurģiski, un turpmāka ārstēšana tiek veikta, izmantojot zāles. Tas bieži notiek, kad gruzd saturs higromas, kas pēc tās atvēršanas tika aspirēts, un rezultātā brūce jāiztīra un žāvētas.

 Noņemot higromas

Atklāšana un likvidēšana higromas parasti veic vietējā anestēzijā, operācija ilgst aptuveni 20-30 minūtes. Šuves var noņemt pēc 7-10 dienām. Ja higromas lielu vai sarežģītu vietu, dažreiz lēmums iegādāties operācija, lai likvidētu higromas vispārējā anestēzijā.

Pareiza un efektīva ārstēšana var izvēlēties tikai pēc pārbaudes ar kvalificētu ārstu.

Tas nav droši, lai ārstētu sev higromas un mēģināt satriekt to. Tas izraisa saturu iztecēt audu cistas, un kā rezultātā - viņu strutošana, iekaisums. Vairumā gadījumu, kad šis režīms higromas samazināt vai pat sasmalcināt mazākos.

Profilakse higromas

Lai novērstu slimības, jābūt tik mazam, cik iespējams saskaņā ar nemainīgo ievainojumiem locītavu, cīpslu un audu uz tiem pareizi sadalītu slodzi uz ekstremitātes. Jūs varat praktizēt mērci locītavas, cīpslas taut elastīgās saites.

Tas ir arī laiks, pievērst uzmanību un ārstēt traumas un slimības, kas var izraisīt higromas, valkāt ērtus apavus un pareizi aprīkots protēzi.

Яндекс.Метрика