Hiperkalciēmija

Hiperkalcēmija ir slimība, kas saistīta ar paaugstinātu kalcija koncentrāciju asinīs sasniedz līmeni, kas lielāks par 1, 2-1, 5 mmol / l un jonizējošā kalcija ir vairāk nekā 3 mmol / l no kopējā kalcija.  Hiperkalciēmija - paaugstināts kalcija daudzums asinīs

Cēloņi un simptomi hiperkalciēmija

Cēloņi hiperkalciēmija ir patoloģiskie procesi, kas nelabvēlīgi ietekmē organismu, palielinot asins kalcija. Dažos gadījumos, izraisīt saslimšanu narkotikas, lai ārstētu vairogdziedzera vēzi, Burnett sindromu un ļaundabīgo audzēju. Arī izraisīt hiperkalciēmiju var būt diurētiskie līdzekļi, kas saņem sistēmu uz ilgu laiku.

Medicīnas pētījumiem, tika konstatēts, ka slimība ir biežāk pacientiem, kas tika ārstēti slimnīcā tiazīdu narkotikām.

Ja hiperkalciēmiju nav izteiktu simptomu, to apstiprina bioķīmiskie pētījumi un klīnisko izmeklēšanu.

Pirmajā posmā slimības simptomi netiek ievēroti, un tālāka attīstība simptomi nervu sistēmas, gremošanas un sirds un asinsvadu sistēmu.

Galvenie simptomi hiperkalciēmija ietver:

  • par daļu no gremošanas sistēmas - nelabums, vemšana, anoreksija, paaugstināts skābums, aizcietējums;
  • centrālā nervu sistēma - reibonis, galvassāpes, nogurums, miegainība, koordinācijas zudums, apjukums, stupors, koma, psihoze;
  • par daļu no balsta un kustību sistēmas - muskuļu sāpes, neiralģija, locītavu sāpes, vājums, muskuļu krampji;
  • no sirds un asinsvadu sistēmu - hipertensija, sirdsklauves, aritmija, tahikardija.

Var izraisīt hiperkalciēmiju narkotikas, ģenētiskie faktori, Pedžeta slimības gadījumā pārmērīgi daudz D vitamīna, ļaundabīgi audzēji un endokrīnās sistēmas traucējumi.

Akūtas hiperkalciēmija novērota smaga vājums, slikta dūša, pēkšņas izmaiņas asinsspiediens, apjukums, dezorientācija, stupors un sabrukumu.

Ja slimība netiek pamanīta laikus un ārstēšanā attiecīgi, tas ir attīstība nierakmeņi, urīnpūšļa sindromu un pielonefrīts.

Diagnoze slimības

Lai identificētu hiperkalciēmiju veica virkni diagnostikas testu, ieskaitot asins analīzes, urīna analīzes, mērīšanai PTH, ultrasonogrāfija kakla, immunoelectrophoresis, kaulu smadzeņu punkcijai un radiācijas pārbaudi skelets.

Analizētie rezultāti laboratorijas ķimikāliju ļauj precīzu diagnozi un noteikt apmēru hiperkalcēmijas.

Ja slimība tiek pievienots attīstību ļaundabīgo audzēju, tas tiek piešķirts veikt pilnu klīnisko izmēģinājumu programmu meklēšanu, ieskaitot vēdera sonogrāfija, scintigrāfiju, X-ray un citus radioloģiskos izmeklējumos no skeleta.  Kaulu smadzeņu punkcijas - viena diagnostikas testu hiperkalciēmija

Ārstēšana hiperkalciēmija

Ārstēšana jāsāk ar hiperkalciēmija novērst cēloņus slimības, tostarp ļaundabīgu audzēju, apstāšanās vitamīnu un samazinātu avotu pārmērīga kalcija stāšanās organismā.

Svarīgs solis attieksme ir atjaunot līmeni ārpusšūnu šķidruma un koriģētu elektrolītu sastāva asins plazmā.

Ārstējošais ārsts var noteikt fosfātu uzņemšanu, samazinot saturu kalcija un inhibitoriem prostaglandīnu sintēzi.

No hiperkalcēmijas ārstēšana var sastāvēt no pamata un papildu narkotikas, kas ietver hormonus, pretiekaisuma un Imūnmodulējošas zāles.

Ja nepieciešams, ārstēšanu var būt no kombinētā raksturs, kā arī noteiktu intervālu tā tiek atkārtoti vai papildināts ar īpašiem inhibitoriem.

Яндекс.Метрика