Hiperkaliēmiju

Hiperkaliēmiju - stāvoklis, kurā koncentrācija elektrolītu, kālijs (K +) asinīs palielinās līdz bīstama cilvēku dzīvību. Hiperkaliēmiju pacientam nepieciešama neatliekama medicīniska palīdzība sakarā ar iespējamo risku sirds apstāšanās pie nelaikā ārstēšanu. Sirds aritmija - viens no simptomiem hiperkaliēmijas

Normāls kālija līmenis asinīs ir starp 3 un 5 5, 0 mEq / l, apmēram 98% no kālija ietvertās šūnā, un atlikušie 2% ārpusšūnu šķidrumā, ieskaitot asinis un.

Kālijs ir visvairāk bagātīgs starpšūnu katjonu, kas ir svarīgi, lai daudziem fizioloģisko procesu, tostarp, saglabājot atpūtas membrānas potenciālu, šūnu apjoma homeostāzi un nosūtīšanu darbības potenciālu nervu šūnās. Tās galvenie uztura avoti ir dārzeņi (tomāti un kartupeļi), augļi (apelsīni un banāni) un gaļu. Kālija izvadīšana notiek caur kuņģa-zarnu trakta, nieru un sviedru dziedzeri.

Hiperkaliēmiju attīstās, kad pārmērīgu patēriņu vai neefektīvu izdalīšanos kālija. Ekstracelulārā kālija līmeņa palielināšanās noved pie depolarizācija membrānas potenciāla šūnu saistīts ar palielinātu kālija līdzsvara potenciālu. Depolarizācija rezultātus nātrija jonu kanālus, atver to, un arī palielina viņu inaktivāciju, kas galu galā noved pie kambaru fibrilācija vai asistoliju. Novēršana recidīva hiperkaliēmijas parasti ietver samazinājumu pārtikas patēriņa kālija un kāliju aizturoši diurētiskie līdzekļi.

Simptomi hiperkaliēmijas

Simptomi hiperkaliēmijas parasti ir nespecifiskas un ietver:

 • Savārgums;
 • Augstu T-viļņi uz elektrokardiogrammas Advent;
 • Kambaru tahikardija;
 • Muskuļu vājums;
 • Intervālu uz elektrokardiogrammu ORS palielināšana;
 • PR intervāla par EKG pieaugums.

Arī simptomi hiperkaliēmijas ir sirds aritmija, akūta T-wave uz elektrokardiogrammu un lieko kālija līmenis ir lielāks par 7, 0 mmol / L.

Cēloņi hiperkaliēmijas

Cēloņi hiperkaliēmijas var būt neefektīva likvidēt nieru mazspēja, Adisona slimību un trūkumu aldosterona. Tā arī var izraisīt hiperkaliēmiju saņemšanu:

 • Angiotenzīna konvertējošā enzīma inhibitoriem un angiotenzīna receptoru blokatori;
 • Kāliju aizturoši diurētiskie līdzekļi (amilorīda, spironolaktons);
 • Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēnu, naproksēnu vai celekoksiba;
 • Kalcineirīna inhibitoriem;
 • Imūnsupresīvos zāles (ciklosporīns un takrolīms);
 • Antibiotikas (trimetoprims);
 • Pretparazītu narkotiku pentamidīns.

Arī izraisīt hiperkaliēmiju var būt iedzimta virsnieru hiperplāzija sindroms Gordon un nieru tubulārā acidoze tips IV.

Tas var izraisīt hiperkaliēmiju papildināšanu, kas satur kālija hlorīdu, kālija infūzija, un pārmērīgu lietošanu, kālija saturošus sāls.

Diagnoze hiperkaliēmijas

Lai savāktu pietiekamu informāciju par diagnozi hiperkaliēmijas ir pastāvīgi mērītu kālija līmeni, jo tās augsto valstij var būt saistīts ar hemolysis pirmajā posmā. Normal serums kālija no 05-05 marts mEq / L. Parasti, diagnoze ietver asins analīzes nieru funkciju (kreatinīna, urīnvielas slāpekļa), glikozi, un dažreiz uz kreatīnkināzi un kortizola. Aprēķināšana trans-cauruļveida kālija gradients dažreiz palīdz noteikt cēloni hiperkaliēmijas, un EKG tiek veikta, lai noteiktu risku, sirds aritmiju.

Ārstēšana hiperkaliēmijas

 Kalcija hlorīda šķīduma - narkotiku ārstēšanai hiperkaliēmijas
 Ārstēšanas izvēle ir atkarīga no tā, cik un izraisa hiperkaliēmijas. Kad kālija līmenis asinīs nepārsniedz 6, 5 mmol / l neatliekamu nepieciešamību, lai pazeminātu līmeni parastā kālija. To var panākt ar kalcija ieviešanu (kalcija hlorīdu vai kalcija glikonāta), kas palielina slieksni potenciālu un atjauno normālu gradientu starp sliekšņa potenciālu un atpūtas membrānas potenciālu, kas palielina ar patoloģisku hiperkaliēmijas. Viena ampula kalcija hlorīda satur apmēram trīs reizes vairāk kalcija nekā kalcija glikonātu. Rīkojoties kalcija hlorīds sākas mazāk nekā piecas minūtes, un tā iedarbība ilgst apmēram 30-60 minūtes. Deva jākoriģē pastāvīgu uzraudzību EKG izmaiņu administrācijas laikā un deva jāatkārto, ja EKG izmaiņas netiek normalizēt 3-5 minūšu laikā.

Arī no hiperkaliēmijas ārstēšanai un samazināt komplikāciju risku, ir iespējams veikt dažas medicīniskas procedūras, kas kādu laiku, lai palīdzētu apturēt procesu hiperkaliēmijas kā kālija netiks izvadīti no organisma. Tie ir šādi:

 • Intravenoza 10-15 vienībām insulīna kopā ar 50 ml 50% dekstrozi novēršanai hiperkaliēmijas noved pie nobīdes kālija jonu šūnās. Tās iedarbība ilgst dažas stundas, tā ka dažreiz ir nepieciešams, tajā pašā laikā veikt citus pasākumus, lai apspiestu kālija līmeni par vairāk pastāvīgi. Insulīna parasti ievada ar attiecīgu daudzumu glikozes, lai novērstu hipoglikēmiju pēc administrācijas insulīna;
 • Bikarbonāts terapija (infūzijas 1 ampula (50 mekv) vairāk nekā 5 min) ir efektīva metode no pārvietošanas kālija šūnās. Bikarbonāts joni stimulē apmaiņas H + Na +, kas noved pie stimulācijas nātrija-kālija ATF;
 • Par salbutamola ieviešana (albuterol, Ventolin), β 2 selektīvo kateholamīns 10-20 mg. Šīs zāles samazina arī K +, paātrinot to virzību šūnās.

Smagas hiperkaliēmijas nepieciešama hemodialīze vai hemofiltrācijā, kas ir ātrākais metodes noņemšanai kāliju no ķermeņa. Tos parasti izmanto gadījumos, kad galvenais cēlonis hiperkaliēmijas nevar noteikt ātri vai nav reakcijas uz citiem pasākumiem.

Nātrija polistirēnsulfonāts sorbīts orāli vai rektāli plaši izmanto, lai samazinātu kālija vairākas stundas, un ko izmanto furosemīds, kālija izvadīšana ar urīnu.

Яндекс.Метрика