Hipogonādisms

Vispārīgs raksturojums slimības

 Hipogonādisms

Hipogonādisms vīriešiem - slimība, ko izraisa deficītu hormonu, androgēnu organismā. Atkarībā no etioloģijas slimības atšķirt primāro un sekundāro hipogonādisms slimības formu (IT - hipogonadotropo hipogonādisms). Galvenais slimības formu, ko raksturo paaugstināts gonadotropīnu atbrīvojošā hormona organismā, bieži sauc par hipergonadotrofisko hipogonādisms.

Patoloģija ir līderis izplatību slimību vīriešu vidū sakarā ar funkcionālo deficītu seksa dziedzeri.

Primārā hipogonādisms vīriešiem

Primārā hipogonādisms var būt iedzimta. Slimība izpaužas sēklinieku sēklinieku mazspēju vai pilnīgu trūkumu (anorchia). Patoloģija izpaužas pat laikā pirmsdzemdību periodā. Zēns piedzima ar peni, kura izmērs ir daudz mazāks nekā parasti, kā arī neattīstīta sēkliniekos.

Turpmākie simptomi iedzimtu primārās hipogonādisms formās parādās pusaudža gados. Jauni vīrieši ar primāru hipogonādismu ir ts "eunuchoid" tipa skelets liekais svars, pazīmes ginekomastija (krūšu palielināšanās), neliela pakāpe ķermeņa apmatojuma.

Iedzimta galvenais hipogonādisms - bieža parādība ģenētisko sindromu Klinefelter, Reyfenshteyna, Turner, Noonan un Del Castillo.

Primārā hipogonādisms vīriešiem var iegūt arī. Tā ir šāda veida slimības ir visizplatītākais un notiek vidēji viens no pieciem vīriešiem diagnosticēta neauglību.

Iegūtās primārais hipogonādisms izraisa iekaisumu sēklinieki gadījumā:

  • orhīts (sēklinieku iekaisums)
  • pūslīši (iekaisums sēklas pūslīšu)
  • apdares (iekaisums spermatic vads)
  • epididimīts (iekaisums epididymis)
  • infekciozais parotīts (cūciņas)
  • vējbakas.

Iespējams izgulsnējot faktors ieguvusi primāro hipogonadisms un cryptorchidism tiek uzskatīts (undescended sēkliniekiem sēklinieku maisiņā). Provocēt funkcionālās deficīts seksa dziedzeri, vīrieši var traumas vai staru traumu sēklinieku.

Tāpat ir iespējams idiopātiska forma primārā hipogonādismu vīriešiem ar nezināmas etioloģijas slimības.

Ja jūsu iegādājies galvenais hipogonādisms tīņi nav veidošanās sekundārās seksuālās īpašības. Pieaugušiem vīriešiem, slimība izraisa svara pieaugumu, samazināts libido, erekcijas disfunkcija un spermatoģenēzi, samazināšanos izteiksmes vīriešu dzimuma raksturīgās īpašības, un neauglība.

Sekundārā hipogonādisms vīriešiem

 Simptomi hipogonādismu

Sekundārā hipogonadotropo hipogonādisms, vai arī tā var būt arī iedzimta. Tas notiek traucējumi hormona sekrēcijas ar hipofīzes un hipotalāmu. Sekundārā hipogonādisms pavada šos ģenētisko slimību:

  • Pasqualini sindroms,
  • Maddock sindroms,
  • Prādera-Willi sindromu.

Hipogonadotropo hipogonādisms attīstība - arī nav nekas neparasts, ja craniopharyngioma (epitēlija audzēji smadzenēs).

Iegūtās sekundārais hipogonādisms izraisa komplikācijas iekaisuma procesiem smadzenēs. Tās var izraisīt meningītu, arahnoidīts, meningoencefalītu, encefalīts, uc

Ja jūs cieš ne tikai no seksa dziedzeru, bet ir arī citas slimības hipotalāma-hipofīzes sistēmas: traucējumi vairogdziedzera sekrēcijas, termoregulācija, svara un lineāru pieaugumu.

Diagnoze hipogonādismu vīriešiem

Iedzimta primārais hipogonādisms tiek diagnosticēta, ja jaundzimušo zēns nevar jūtama palpē sēkliniekos. Lai apstiprinātu diagnozi pieteikto iegurņa ultraskaņas un hormonālo asins analīzi.

Raksturīgās pazīmes slimības rādītāji zem normālas testosterona līmenis, augsts luteinizējošā hormona un folikulus stimulējošā hormona primārā hipogonādismu un kļūmes iepriekš hormonu hipogonadotropo hipogonādismu.

Diagnostikā sekundāro hipogonādismu vīriešiem izmanto CT, MRI un EEG smadzeņu.

Lai noskaidrotu cēloņi hipogonādisms pamatizglītību vai vidējo formām diferenciālo diagnostiku veic ģenētisko slimību.

Ārstēšana hipogonādismu vīriešiem

Ārstējot hipogonādisms aizstājterapiju piemērots vīriešu seksuālo hormonu. Kad mūža nepārtraukta lietošana narkotiku, kopš pusaudža, zēns veidojas sekundārās seksuālās īpašības. Vairumā gadījumu arī izdodas saglabāt seksuālo funkciju.

No hipogonādismu ārstēšana, cryptorchidism izraisīja galvenokārt ķirurģiska. Ieteicamais vecums ķirurģija - 1-1, 5 gadi. Augstāks undescended sēklinieku vēdera rajonā, jo ātrāk ir neatgriezeniski procesi audos sēklas dziedzeri. Tās rezultātā iegūto primāro hipogonādismu un neauglība.

Ārstēšana hipogonadotropo hipogonādisms terapijas veids ir galvenais slimību. Operācija vai staru terapiju hipogonādisms notika ar smadzeņu audzēju.

 Ārstēšanai gepogonadizma zāles

Aizvietotājterapijas ārstēšanai hipogonādisms sekundārās formas stratēģija ir atkarīga no tā, cik no hormona no hipotalāma-hipofīzes sistēmu un pacienta vecuma pārkāpumiem.

Ja nav nepieciešams, lai saglabātu spermoobrazuyuschuyu funkciju pacientam, ārstējot hipogonādisms hipogonadotropo formā tiek veikta ar testosterona.

Jauni vīrieši un pusaudžiem zēniem izmantoja īsu kursu testosterona terapijas, un normalizēt spermatoģenēzi hipogonadotropo hipogonadisms lietojot narkotikas gonadotropīniem.

Яндекс.Метрика