Hipohondrija

Kas ir hipohondrija

 Hipohondrija
 Hipohondrija - stāvoklis, kad persona uzrāda pastāvīgu bažas iespējami slims, sūdzas vai bažas par savu fizisko veselību, tā veic savas nepatīkamas sajūtas kā neparasti un ierosina, ka papildus pamatslimību ir slims ar kaut ko citu.

Cilvēki ar hipohondrija redzēt simptomus nopietnām slimībām nelielām veselības problēmām vai pat normālu darbību organismā. Šis cilvēks nevar kontrolēt simptomus, kas saistīti ar hipohondrija, kas var traucēt viņa normālu dzīvi un izraisīt nopietnu stresu (stresa dēļ izpausme negatīvām emocijām).

Lielākā uzņēmīgi pret šo somatoformi traucējumi jaunieši, bet uz attīstību hipohondrija nav apdrošinātas un pārstāvjiem citās vecuma grupās.

In attīstības traucējumiem var būt iesaistīti tādus faktorus kā:

 • fiziskas vai seksuālas vardarbības pagātnē;
 • nodarīts bērna nopietnas slimības;
 • uzņēmība pret slimību iedzimtu dabā;
 • nespēja izteikt emocijas;
 • no hipohondrija starp tuviem radiniekiem klātbūtne - ir sāpīgs mācīšanās uzvedības no bērnības.

Papildus rašanos valsts ir tādas personības iezīmes kā aizdomīgums, trauksme vai depresija.

No hipohondrija simptomi

Cilvēki ar hipohondrija ir bažas par viņa iespējamo fizisko slimību, bet tie nav meli, un nav viltotas savus simptomus, viņi tiešām tic, ka viņi ir slimi.

A brīdinājuma simptomi hipohondrija ietver:

 • Bagāta vēsture medicīnas apmeklējumu. Ļoti bieži šie pacienti ir aizdomīgs meklē "gadījumā" ārsts, kurš vienosies ar klātbūtni nopietnu slimību.
 • Nesen piedzīvoja stresa notikumu vai zaudējumus.
 • Pārmērīga bažas īpaša sistēma vai orgāns ķermenī.
 • Dzinēja vai izmaiņas fiziskās slimības simptomus.
 • Noturīgi bailes no cilvēkiem, kas nav samazināt pat ārstu pārliecināti par savu labu veselību.
 • Man cieš nervozitāte, trauksme vai depresija.
 • Bažas par fizisko stāvokli ostas ģimenes attiecībām, traucēt darbā un sociālajā dzīvē.

No hipohondrija simptomi parasti pamanīt cilvēkus apkārt, jo pacients ir pārliecināta, ka viņa problēma ir terapeitiskās slimībām. Visbiežāk hypochondriacs sūdzas par problēmām, kas saistītas ar kuņģa un zarnu trakta, dzimumorgāniem, sirds, smadzeņu.

Ārstēšana hipohondrija

Gadījumā, ja diagnoze hipohondrija visaptveroši piemērot šādus procedūras:

 • Psihoterapija - ārstēšanas metode, hipohondrijai
 Atbalstoša terapija. Šī ārstēšanai hipohondrija metode ir regulāri sazinās ar ārstu persona, kuru viņš uzticas. Kā daļu no šīs attiecības ārsta koncentrējas uz atbalstu un ticību cilvēka, bet tajā pašā laikā uzrauga izmaiņas Stāvokļa nepalaist garām attīstību īstu slimību.
 • Psihoterapija. Šī ārstēšanas hipohondrijai metode ir konsultatīva rakstura un vērsta uz mainīt uzvedību un domāšanas veidus, kas noveda pie rašanos traucējumi. Psihoterapija var palīdzēt uzlabot darba un sociālo darbību, cilvēks, kā arī, lai tiktu galā ar stresu. Piemērojot šo ārstēšanas metodi sarežģī fakts, ka hypochondriacs mēdz noliegt, ka viņiem ir garīgās vai emocionālās problēmas.
 • Zāles. Ja hipohondrijai pavada garastāvokļa svārstības vai palielināta trauksme, ir lietderīgi recepšu no antidepresantiem vai nomierinošus līdzekļus (prettrauksmes līdzekļi).

Vairumā gadījumu, jautājums par to, kā atbrīvoties no hipohondrija, problēma ir tā sauktie radinieki pacienta, lai viņi spēlē svarīgu lomu pārliecināt personu, ka viņš tiešām nepieciešama psiholoģiskā palīdzība.

Bīstams hipohondrija

Tas somatoformi traucējumi rada personai daudz problēmu, sākot no fizisko un garīgo diskomfortu, beidzot ar lielu rēķinu par nevajadzīgiem medicīnas pakalpojumiem.

Hipohondrija ir stāvoklis, kas var ilgt gadiem, vai pat efektīva ārstēšanas negarantē, ka simptomi vairs neatgriezīsies.

Simtprocentīgi veids, kā novērst hipohondrija neeksistē, bet sapratne un atbalsts tuviniekiem var palīdzēt pielāgoties traucējumiem un samazinātu smagumu tās simptomiem.

Яндекс.Метрика