Hipokalciēmija

 Hipokalciēmija - kalcija nepietiekamība
 Parasti, kalcija koncentrācija cilvēka plazmā ir 2, 2 - 2, 5 mmol / l. Kad tas nokrīt zem 1, 87 mmol / l attīstās patoloģiska stāvokļa pazīstams kā Hipokalciēmija.

Cēloņi Hipokalciēmija:

 • Hipoparatireoīdisms. Ilgstošas ​​išēmijas laikā paratiroīdais hipoplāzija bloķēts vai noņemta, straujš samazinājums asinīs parathormona vajadzīgi, lai saglabātu saturu pie fizioloģiskā līmenī kalcija jonu plazmā. Rezultātā pārmērīgi stimulē kalcija izdalīšanos caur nierēm un palēnina atbrīvošanu elementa no kaulaudiem;
 • Gipovitaminoz D. Šajā stāvoklī, šķelto procesus zarnās kalcija uzsūkšanos, kā arī tās metabolismu kaulu audos, kas ir cēlonis hipokalcēmija.
 • Palielināts sekrēcija epitēlijķermenīšu hormona antagonists - kalcitonīnu;
 • Daži zarnu slimība (malabsorbcijas sindromu, rezekcijas jomā tievo zarnu, hronisks enterīts), kurā pārtrauca uzsūkšanos gļotādas tievo zarnu kalcija;
 • Ahola - novēršana žults tievajās zarnās, kuri vajadzīgi normālai procesiem membrānas dobuma un gremošanu, kā arī vielmaiņu D vitamīna;
 • Nekompensēts hronisks alkaloze. Šajā gadījumā, pateicoties augstam pH ir aktīvs asins plazma saistīšanās kalcija joniem ar olbaltumvielām, kas ir iemesls hipokalcēmija;
 • Hipomagniēmiju. Magnija trūkums plazmā samazina sekrēciju PTH epitēlijķermenīšu dziedzeri. Turklāt, ja hipomagnēmija arī samazināja bioloģisko aktivitāti D vitamīna, un parathormona kaulu audos;
 • Hipoalbuminēmija (zems plazmas olbaltumvielu). Cēlonis hipokalcēmija šajā lietā ir tas, ka pastāv samazināšanos koncentrācijas kopējā kalcija līmeni serumā, jo tās frakcijas, kas saistīti ar albumīniem.

Hipokalciēmija Simptomi

Hipokalciēmija parasti ir saistīta ar hiperkaliēmijas, kas izraisa palielinātu uzbudināmību nervu un muskuļu šūnās un palielina ar ātrumu savas ierosmes. Palielināts neiromuskulārā uzbudināmība redzējuši rašanos tetāniskas lēkmju, kas var ietekmēt dažādu muskuļu grupu (sejas, kakla, rokām, kājām, uc). Mild hipokalcēmija novērota latento tetānija. To raksturo pozitīvos simptomus pūrs (ar spiedienu uz muskuļiem plecu muskuļu krampji rodas sukas) un / vai chvostek (spazmas sejas muskuļu stimulācijas sejas nervu filiāles laikā). Arī simptomi Hipokalciēmija ir arī dažādi traucējumi, ādas jutīgumu (nejutīgums, tirpšana, dedzināšanas sajūta).

Citi simptomi Hipokalciēmija ir:

 • Hemorāģisko un hypocoagulation sindromus. Viņi acīmredzamu asinsreces traucējumiem, jo, lai samazinātu asins recēšanu. To attīstība ir izskaidrojams ar to, ka kalcija trūkums palielina caurlaidību asinsvadu sienām. Turklāt šis ķīmiskais elements ir nepieciešams, lai aktivizētu noteiktus recēšanas faktori.
 • Deģeneratīvas izmaiņas audos, kas tiek iegūti no ektoderma. Tiem piemīt dažādas defektus zobiem, palielināts trauslumu matiem un nagiem, sausa āda, attīstībai kataraktu.
 • Sirds aritmijas.

Hipokalciēmija bērniem

Kalcija trūkums, kā rezultātā attīstībā Hipokalciēmija var rasties bērniem jebkurā vecumā. Ļoti bieži viņi ir attīstīt patoloģiska stāvokļa, kas rada trūkst uztura kalcija un fosfora, vitamīnu D. Turklāt hipokalcēmija bērniem var būt saistīts ar jebkuru citu cēloni iepriekš.

Hipokalciēmija bērniem parasti izpaužas ar triāde simptomu:

 • Karpopedalny spazmas. Rokā laikā ieņemt pozīciju pazīmē sauc par "roka vecmāte";
 • Stridors (skaļš, sēkšana). Tas rodas kā rezultātā spazmas ar balss spraugas;
 • Spastiska sindroms. Kalcija glukonāts - narkotiku ārstēšanai Hipokalciēmija

Ja hipokalcēmija ir biežāk bērniem karpopedalny sindromu, bet stridors un lēkmes ir daudz retāk.

Hipokalciēmija: Ārstēšana

Ja hipokalcēmija ir nepieciešama ne tikai, lai aizpildītu esošo trūkumu kalcija, bet mēģināt, cik vien iespējams, lai novērstu cēloņus, kas noveda pie attīstību slimību valsts.

Kad hipoparatireoīdisms noteikts hormonu aizstājterapiju. In uzbrukumiem tetānija Hipokalciēmija uz fona akūtas intravenozas nātrija hlorīda vai kalcija glikonātu. Ārstēšanai Hipokalciēmija pacientiem ar hronisku administrē D vitamīnu (kalcitriola, ergocalciferol) un kalcija tabletes (kalcija glikonāts, kalcija karbonāts). Klātesot dekompensētu alkalozi nepieciešams veikt pasākumus korekcijai skābes bāzes līdzsvaru asinīs.

Arī svarīgi, lai ārstētu Hipokalciēmija normalizē kālija, magnija un proteīna asins plazmā. Ja jums ir nepieciešams piešķirt atbilstošu terapiju pieejama pacienta kuņģa-zarnu traktā.

Яндекс.Метрика