Kaliopenia

Cilvēka ķermenis ir ļoti sarežģīta sistēma, kas darbojas, harmonisku līdzsvaru un mijiedarbību daudz dažādu vielu. Trūkums vai pārpalikums pat vienas vielas rada virkni nopietnu pārkāpumu. Hipokaliēmija - zems līmenis asinīs kālija personas

Parasti, koncentrācija cilvēka plazmas kālija ir no 5 marts - 5. maijs mmol / l. Ja vielas saturs ir samazināts zem apakšējās robežas, ir patoloģisks stāvoklis, ko sauc par hipokaliēmija. Ar viņu ir nopietnas problēmas darbā gandrīz visu orgānu un sistēmu cilvēka organismā.

Hipokaliēmiju: cēloņi

Galvenie iemesli, kas noved pie attīstības hipokaliēmiju ietver:

 • Ievērojams izdalīšanās kālija no organisma. Tur vemšana, hiperglikēmija, caureja, hiperaldosteronismu, vielmaiņas alkaloze, nieru slimību un veicot noteiktus diurētiskās zāles. Pārmērīga kālija zaudējums ir galvenais iemesls, hipokaliēmiju.
 • Nepietiekama uzņemšana šā elementa organismā ar pārtiku. Šis iemesls hipokaliēmija var rasties cilvēkiem, kuri ievēro to ļoti stingru diētu vai badā. Arī hipokaliēmija bieži attīstās cilvēkiem ar noslieci uz geophagic aktivitātes (ēd māla). Šajā gadījumā, dzelzs ar māla saistās ar kālija, lai veidotu nešķīstošu kompleksu. Tā rezultātā, kālija nevar uzsūkties no zarnu un uzsūcas organismā.
 • Kālija nozīmīgs plūsma no intersticiālu šķidrumu šūnās. Šāda kustība var novērot, ja kālija augstas devas insulīna pēc pārmērīgas alkohola lietošanas, ar lieko kateholamīnu un pārdozēšanas dažu vitamīnu, īpaši folijskābes.

Hipokaliēmiju: Simptomi

Trūkumu kālija organismā izraisa attīstību vispārējs vājums, nogurums. Bez attīstīt muskuļu vājumu apakšējo ekstremitāšu, viņi bieži notiek krampji. Samazinot kālija koncentrāciju asins serumā ir mazāka par 3, 0 mmol / l parādās, un citi klīnisko simptomu hipokaliēmija:

 • Dažādi neiroloģiski traucējumi (parestēzija, nejutīgums ādas, uc);
 • Garīga rakstura traucējumiem (apātija, uzbudināmība, letarģija);
 • Sirds aritmijas. Kālija deficīts palielina uzbudināmība miokarda, kas var novest pie rašanos kambaru ekstrasistoles un kambaru fibrilācijas pat. Jo īpaši bīstams hipokaliēmija cilvēkiem, kuri saņem terapiju ar sirds glikozīdiem. Viņi pat nedaudz kālija deficīts var izraisīt pēkšņu smagas aritmijas noved līdz nāvei.
 • Smagos gadījumos, paralīze var attīstīties uz augšu plūst ar sakāvi starpribu muskuļus un diafragmu. Kad tas notiek, pacientam būtu jāpārceļ uz aparatūras elpu.

Citi simptomi hipokaliēmiju ir izteikti slikta dūša un vemšana, kas izriet no kuņģa-zarnu trakta pārkāpumiem. Tādējādi pie vemšana pastiprina kālija zudumu, kas savukārt pastiprinošos apstākļos vairāk simptomus hipokaliēmiju. Ļoti retos gadījumos, izrunā trūkst kālija var izraisīt attīstību dinamisku zarnu nosprostojumu.

Hipokaliēmija: Ārstēšana

Kad pacients pirmie simptomi hipokaliēmiju nepieciešams noskaidrot cēloni šo nosacījumu, un labot to. Panangin - tabletes ārstēšanai vieglas hipokaliēmija posmā

Papildināšanai kālija organismā lietojot narkotikas, kas ietver šo vielu. Pie zema smaguma hipokaliēmiju pacienti parasti tiek parakstītas tabletes vai Pananginum Asparkama. Smagākos gadījumos hipokaliēmija kūrorta uz intravenozas kālija hlorīds, kālija citrāts, vai kālija bikarbonātu.

Tomēr, ja cēlonis hipokaliēmiju ir pārkāpums pārdales kālija starp šūnu un ārpusšūnu nesējā, intravenozas narkotiku Kālija absolūti kontrindicēta!

Par hipokaliēmiju, ko izraisa pārmērīga kālija zudumu ārstēšana sākas ar ārstējot pamatslimību, kas noveda pie izskatu stāvoklī.

Novēršana hipokaliēmiju

Lai novērstu kālija trūkumu vajadzētu iekļaut savā uzturā pārtikas produktus, kas bagāts ar šo ķīmisko elementu:

 • Žāvēti augļi;
 • Banāni;
 • Kartupeļi (ceptas labāk);
 • Kāpostu;
 • Spināti;
 • Salāti;
 • Rieksti (zemesrieksti, mandeles, valrieksti vai priede).

Pareiza un sabalansēts uzturs ļauj organismam iegūt visu nepieciešamo cilvēku un normālā dzīvē pārtikas vielas, kas novērš attīstību hipokaliēmiju.

Яндекс.Метрика