Apituitarism

Viens no svarīgākajiem endokrīno dziedzeru ir hipofīzes. Pie pilnas vai daļējas nozaudēšanas funkcijas viņa priekšējā daivas izstrādes slimība, ko sauc hipopituitārismu. Tās klīniskās izpausmes ir atkarīgas tieši kuras hormonu tērauda, ​​ko ražo hipofīzes nepietiekamā daudzumā. No hipopituitārismu simptomi parasti rodas vairāk nekā pietiekami ilgu laiku, bet slimība dažkārt var sākties pēkšņi un dramatiski.  Hipopituitārismu - zaudējums hipofīzes funkciju

Cēloņi hipopituitārismu:

  • Traumatisks smadzeņu traumas;
  • Atlikti iekaisuma slimības, smadzeņu (meningīts, encefalīts);
  • Sifiliss, sarkoidoze, tuberkuloze;
  • Asinsvadu sistēmas traucējumi (generic masveida asiņošana, asiņošana hipofīzes audos, arterītu, aneirisma);
  • Smadzeņu audzējiem.

Hipopituitārismu: Simptomi

Pēc nepietiekamība priekšējā daivas hipofīzes ir trūkums viena vai visiem tās hormonu sintezētu.

Ar deficītu gonadotropins sievietēm rodas amenoreja (menstruāciju trūkums nav saistīts ar grūtniecības vai menopauzes), neauglība, ir maksts sausums, kamēr attīstības simptomus atrofiska vaginīts. Smagos gadījumos sekundārās dzimuma pazīmes tiek zaudēti.

Gonadotropīns trūkums vīriešiem izraisa hipopituitārismu šādiem simptomiem: sēklinieku atrofiju, impotence, samazināta spermas ražošanu, neauglība, par sekundāro seksuālo īpašības zudumu.

Trūkums ir saistīts ražot gonadotropins un attīstības Kallmann sindroms - nespēju atšķirt smaku, krāsu aklums, un aukslēju šķeltni un / vai lūpām.

Pieaugušajiem, augšanas hormona deficīts parasti neizraisa klīniski simptomi hipopituitārismu. Bet trūkst šī hormona bērniem izraisa augšanas aizkavēšanos, līdz dwarfism.

Vairogdziedzera stimulējošā hormona deficīts noved pie samazināta funkciju vairogdziedzera un hipotireoze. Tas izpaužas ar simptomiem hipopituitārismu cik auksts neiecietību, letarģija, aizcietējumi, svara pieaugums, sausa āda.

Pietiekami reti neveiksme izolēta adrenokortikotropā hormona, kas stimulē aktivitāti virsnieru dziedzeri. Šajā gadījumā pacienti sūdzas par nogurumu, pauda vispārēju vājumu, pazemināts asinsspiediens. Viņi bieži rodas hipoglikēmija (glikozes līmeni asinīs pazeminošā serumu). Ķermenis šiem pacientiem ir grūti pielāgoties stresa situācijām, tostarp infekcijas, traumas, ķirurģija.

Tas ir reti izolēts prolaktīna deficītu. Šis šā hormona deficīts var izskaidrot, ka nav dažu sieviešu dzemdībām mātes pienā.

Kad masveida asiņošana dzemdību laikā vai tūlīt pēc dzemdībām ar attīstību hemorāģisko šoku sievietēm var attīstīties Sheehan sindromu, kas izriet no nāves šūnu priekšējā daivas hipofīzes, kā rezultātā viņu asins apgādes pārkāpumiem. Šajā gadījumā, simptomi hipopituitārismu būs trūkst mātes pienā, nogurums, vājums smagas, matu izkrišana padusēs un kaunuma.

Diagnoze hipopituitārismu

Ja Jums ir simptomi hipopituitārismu ir nepieciešams veikt pilnīgu laboratorijas un instrumentālo pārbaudi pacientam. Lai precizētu struktūru hipofīzē tiek veikta magnētiskā rezonanse vai datortomogrāfija. Izmantojot angiogrāfija izstrādāt pētījumu par asinsvadus, kas apgādā hipofīzi. Turklāt mērķtiecīgas asinīs dažu hormonu. Pēdējos gados, par kuriem ir aizdomas hipopituitārismu ārsti arvien izrakstīt saviem pacientiem pozitronu emisijas tomogrāfijas, sniedz detalizētu informāciju par struktūru hipofīzes, tā lielumu un daļēji uz darbību endokrīno dziedzeru.  Smadzeņu audzējiem - viens no iemesliem hipopituitārismu

Ārstēšana hipopituitārismu

Ja cēlonis hipopituitārismu ir audzējs, tas ir nepieciešams, lai veiktu operācijas un / vai staru terapiju.

Visiem pacientiem, kas cieš no hipopituitārismu, neizbēgami izraisīs kalpošanas hormonu aizstājterapiju, ļaujot, lai atjaunotu normālu hormonālo līdzsvaru organismā. Par tā lietošanu vīriešu un sieviešu dzimuma hormonu, thyroidin, kortizola. Bērniem ar augšanas aizturi, kas radās kā rezultātā hipopituitārismu, lieto augšanas hormonu (HGH). Turklāt tie ir piešķirti, un citas zāles nepieciešamas normālai attīstībai kaulu un muskuļu sistēmu.

Izvēloties tiesības hormonu aizstājterapiju ļauj likvidēt visu simptomu hipopituitārismu, kā arī, lai atjaunotu normālu darbību visu iekšējo orgānu.

Яндекс.Метрика