Pārdzesēt

 Pārdzesēt

Cilvēka ķermenis spēj izturēt daudz, taču pastāv ierobežojumi, par kuru krusts ir nevēlama, jo par iespējamām traģiskām sekām. Viens no faktoriem, kas izraisa pārkāpumus cilvēka darbības, ir viszemākā apkārtējā temperatūra. Ja uz ilgu laiku par to iedarbību uz aukstuma cilvēku, viņš var attīstīties hipotermija, kurā ķermeņa temperatūra tiek samazināta līdz kritiskās numuriem un ir pārkāpums darbu visu orgānu un sistēmu.

Visuzņēmīgākie pret kopumā hipotermija maziem bērniem, veciem cilvēkiem, iekšēji neaktīvu, fiziski pilnībā apgūti, ir bezsamaņā cilvēki. Saasināt slimību stiprs vējš, augsta mitruma, nogurumu, slapjās drēbes, miesas bojājumi, alkohola vai narkotiku reibumu. Lai izvairītos no iespējamās traģēdijas cieņu nekā bīstamu delīrijs ar pārmērīgu alkohola lietošanu uz prozavisimost.ru.

Hipotermija kājas un viss ķermenis var iegūt pat ja peldvietu vēsā dīķī, ietekme būs atkarīga no uzturēšanās ilguma ūdenī šādā temperatūrā.

Pazīmes hipotermija

Tā atzīst ne tik grūti. Sākotnēji persona pieredzi pieaugums spēku, viņš ir pārāk satraukti, bet tas tiek atzīmēts nasolabial trīsstūra cianoze, bālums ādas. Bažas par spēcīgu drudzis, elpas trūkums, strauja pulss pacientiem.

Ja šajā laikā netiks veiktas nekādas korektīvus pasākumus, uztraukums dod ceļu uz apātiju, letarģiju, apjukumu. Persona zaudē spēju pārvietoties, tas attiecas uz vājumu un miegainību, bieži novēro samaņas zudums. Nespēja sniegt palīdzību pie overcooling noved pie pārtraukšanu sirds un elpošanas darbības, kā rezultātā persona ir gājusi bojā.

No atdzesēšanas līdz zemai temperatūrai pakāpe

Atkarībā no pacienta, ir trīs pakāpes hipotermija:

1. Viegli. Ķermeņa temperatūra tiek samazināta līdz 32-34 grādiem. Pacients ir novērota drebuļi, bālās krāsas ādas, zilgana lūpas un nasolabial trijstūris, "zoss izciļņiem", cilvēks diez vai var runāt, jo nervozēt apakšžokļa un lūpām. Asinsspiediens vieglas hipotermijas laikā paliek normas robežās, dažreiz nedaudz pieauga. Pacients ir spējīgs pārvietoties patstāvīgi. Šajā posmā var izraisīt apsaldējumus centrus 1-2 grādiem.

 Pirmais simptoms mērenu hipotermija - zilgana ādas krāsa
 2. Vidējā. Ir vēl samazinājums ķermeņa temperatūra, tas var sasniegt 29-32 grādus. Āda kļūst par cianotiskas tonis, kļūst auksti uz tausti. Pacients aptver vienaldzība pret to, kas notiek, apātija un letarģija. Kopumā ir stāvoklis pārdzesēt "stupors", kurā pacients nereaģē uz lūgumu to un citiem ārējiem stimuliem.

Asinsspiediens ir nedaudz samazināts, ir lēns pulss, elpošanas tad tas kļūst vairāk ierobežoti. Zaudē spēju neatkarīgu ceļot. Apsaldējumus var būt līdz ceturtajai pakāpei. Trūkst atbalsta subcooled vidējā posmā noved pie attīstības dažādu komplikāciju dažos gadījumos uz pacienta nāvi.

3. Heavy. Zem 31 grādiem pazemināta ķermeņa temperatūra, bet tur ir samaņas zudums, palēninot sirdsdarbību līdz 30-35 sitieniem minūtē. Kopumā overcooling āda un gļotādas kļūst izpausme zilganu nokrāsu, tur ir sejas pietūkums, lūpu, rokām un kājām. Pacients zaudē samaņu, lēkmes, valsts pāreju uz smagākiem vienu. Asinsspiediens krasi samazinās, elpošana kļūst ļoti reti. Apsaldējumus šajā posmā hipotermija kopumā diezgan smags. Man vajag neatliekamo medicīnisko palīdzību, citādi tas gaida nāvi.

Pirmā palīdzība atdzesēšanas līdz zemai temperatūrai

Pirmā palīdzība atdzesēšanas līdz zemai temperatūrai ir novērst aukstuma ietekmi uz cilvēka faktoru. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams, lai cietušajam siltā telpā, vai, ja tas nav iespējams, īstenot aizsargāta no vēja un lietus vietā vietā. No slapjās drēbes nekavējoties atbrīvoties no, tad pacients būtu ietin sausā linu vai segu. Ja ir hipotermija kājas vai galvu, pietiekami, lai novērstu slapjas kurpes un valkāt kaut ko siltu galvā.

Ja persona ir pie samaņas, ir nepieciešams, lai dotu viņam dzert karstu pienu, sulu, ūdeni vai tēju. Kopumā, tas ir vēlams veikt vannā pārdzesēt vispirms ar siltu ūdeni, un pēc tam karstāks, bet ne augstāka par 40 grādiem. Pēc ūdens attīrīšanas cietušā ievieto uzsildītu gultā un drapēti sildītāji vai karstā ūdens pudeli. Uz sasalušās daļas nepieciešams uzlikt tīru, vēlams sterilu pārsēju.

Bezsamaņā pacientam ir nepieciešams, lai kontrolētu klātbūtni elpošanu un pulsu. Tā kā nav, piemēram, būtu nekavējoties jāsāk krūškurvja kompresiju un glābšanas elpošanu.

Pēc pirmās palīdzības cilvēks ietekmē hipotermija, tas ir nepieciešams, lai tiktu nogādāts slimnīcā, pat tad, ja pēc pirmā acu uzmetiena, viņa stāvoklis ir apmierinošs. Daži komplikācijas var atklāt tikai ārsts.

Ko nedrīkst darīt pie atdzesēšanas līdz zemai temperatūrai

Lai nebūtu radīt vēl lielāku kaitējumu pacientam nedrīkst lietot kafiju un dzērienus. Tas nav ieteicams likt vīrieti karstā ūdenī bez sasilšanu. Kad pārdzesēt aizliegts intensīvi berzes ādu ar sniegu, eļļu, spirta bāzes, vai vienkārši turēt rokas sausas un sāpināt burbuļi veidojas uz vietas apsaldējumus. Apkurei cietušais nevar izmantot atklātu liesmu. Šo metožu izmantošana noved pie straujām temperatūras izmaiņām, kas var izraisīt bojājumus mazo kapilāru, rašanos iekšējo asiņošanu un citām tikpat nopietnas komplikācijas.

Novērst hipotermija

 Svarīgi novēršana hipotermija - pareizi izvēlēti apģērbs

- Bērni ir staigāt un pietiekami lieli, lai uzņemt par sezonas apģērbu. Tas nav ieteicams, lai tie muti un degunu ar šalli, lai izvairītos no pakļaujot ādu mitru un aukstu gaisu. Cimdi un zeķes jābūt sausai. Aukstā laikā bērniem ir nepieciešama ik pēc 15-20 minūtēm, lai dotos uz siltā vietā, lai sasildītos.

- Pieaugušajiem vajadzētu vienmēr izmantot šalli, cepuri un cimdus. Jūs nevarat iet ārā aukstumā ar mitru matiem.

- Ir ieteicams ģērbties likt uz dažiem vairāk bija plānās apģērbu, nekā vienu, bet blīvs un smags. Gaisa sprauga ietaupa no priekšlaicīgas iedarbības. Apavi nedrīkst būt pārāk saspringts un slapjš.

- Jo aukstā smēķēšanu nav ieteicams, jo cigarešu jūs smēķējat samazina perifēro asinsriti.

- Vai nav slapjš šķidro ieeļļot mitrinātājs vai ādu pirms došanās ārā.

- Pastaigas laikā jums ir nepieciešams, lai saglabātu acu, kas par veselību. Pēc pirmā pazīme hipotermija jādodas uz siltā vietā.

Šie pasākumi ļaus novēršanu hipotermija, neizvairoties vispār, vai vismaz būtiski samazināt tās negatīvo ietekmi uz organismu.

Яндекс.Метрика