Holera

Īss apraksts slimības

 Cilvēki, kas cieš no holēras

Holera ir klasificēts kā akūtām zarnu infekcijām. Holera sāk attīstīt uzņemtā piesārņoti ar baktērijām no ģimenes Vibrio cholerae ūdeni vai pārtiku. Slimība ir īss inkubācijas periods (bieži jau skaidrs, dažu dienu laikā pēc inficēšanās), ir kopā ar nepatīkamus simptomus, ja to neārstē, var izraisīt nāvi. Šādas smagas sekas sakarā ar to, ka holēras ražo kādu enterotoksīnu, kas izraisa daudzus pārkāpumus gremošanas traktā un izraisa smagu dehidratāciju, jo caureja notiekošo. Holera bieži izraisa smagu vemšanu, kuras laikā arī traucēta ūdens un sāļu apmaiņu.

Holēra ir viens no karantīnas infekciju .  Kad vārot holēras mirst dažu sekunžu laikā, bet sev labvēlīgos apstākļos, tie vairojas ļoti strauji .  Vidē holēras baktērijas sasniegt fekāliju un vemšana no slimības personas, un pēc tam hit veselīgu ūdeni, pārtiku, kontaktu mājsaimniecībām vai maisījumā ar .  Augsta jutība pret holēru bieži vien ir cēlonis liela mēroga epidēmiju .  Piemēram, 1992. gadā, kad nepietiekama un neefektīva novēršana holēras ir novedis pie rašanos vairāku 100000 inficēto cilvēku Indijā un Bengālijas dienvidu .  Kopumā pastāvēšanas civilizācijas laikā, šī infekcija ir apgalvots miljoniem dzīvību, un turpina regulāri savākt briesmīgu nodevu Āfrikā un Dienvidaustrumu Āzijā .  Smaga epidemioloģiskā situācija šajos reģionos nav nejauša .  Fakts, ka holēras, un simptomi parasti parādās pēc ēšanas piesārņoto ūdeni vai pārtiku, attīstās visstraujāk tajās vietās, kur ir problēmas ar dezinfekcijas saldūdens un savlaicīgu medicīnisko .

Kā holera nonāk cilvēka organismā?

Kad uzliesmojumi holēras baktērijas ir avots fekālijām inficēto cilvēku. Vairumā gadījumu holēras embriji atrodams piekrastes ūdeņos un sālsūdenī, kur viņi iekļūt pilsētas notekūdeņiem un citiem ūdens avotiem. Ņemiet vērā arī to, ka nejaušas saskares ar slimu personu ar holēru neizraisa infekciju, jo slimība nav nosūtīti tieši. Tomēr holēras var viegli iekļūt ķermenī procesā daloties personīgās higiēnas priekšmetus, tāpēc atbilstības pamatskolas piesardzības joprojām ir nepieciešams.

Simptomi holēras

Tikai ņemiet vērā, ka simptomi holēras ir ļoti daudzveidīga. Dažos gadījumos diagnoze holēras ārstēšanu parasti nav nepieciešama (tas ietver situāciju ar tā saukto asimptomātisku pārvadāšanai), savukārt citās holeras noved pie nopietnā stāvoklī un nāvi.

Inkubācijas periods ir reti ilgst vairāk nekā 5-6 dienas. Sākums vienmēr ir asas, ar izteiktām simptomiem holēras:

  • caureja, kas tiek papildināts ar nakts un rīta stundās - krēsls, bet ūdeņains, nav nepatīkamas smakas, beidzot izpaužas kā "rīsu ūdens";
  • bagātīgs izplūst vemšana;
  • traucējumi no galvenajiem sistēmas struktūra, intensitāte, kas ir atkarīgs no tā, cik dehidratāciju;
  • apetītes trūkums;
  • svara zudums;
  • konstante slāpes.

Ja ir aizdomas, ka persona izstrādā holēru, diagnostika, cita starpā, veic, pamatojoties uz klīnisko ainu slimības. Eksperti identificēt četras pakāpes holēru:

  • I pakāpe - degidrotatsii ir vāja;
  • Grade II - pacientiem ar izteiktu kritumu šķidrajā līdz 6% no ķermeņa masas, paātrināta eritrocītu grimšanas ātrums, skaita samazināšanās sarkano asins šūnu. Pacienti sūdzas par reibonis, sausa mute, slāpes, smagas vājums. Turklāt, tie savukārt zilā pirkstiem parādās saraustītas muskuļu, aizsmakums;
  • III pakāpe - ar smagu holēras ārstēšanu tiek pastāvīgi uzraudzīt asinsspiedienu un ķermeņa temperatūru, kā tas ir pilnīgi iespējams, pēkšņi sabruka būtiskās sistēmās. Šķidruma zuduma sasniedz 9% no ķermeņa svara, pacienti var pilnībā pārtraukt urīnu. Asinīs inficēto cilvēku atzīmēti koncentrācijas pazemināšanos kālija un hlora;
  • IV pakāpes - kritisks šķidruma zudumu, attīstība stāvokļa prostrācija, šoks. Pacientiem palielinājusi iezīmes, izskats tumšos lokus ap acīm, āda kļūst zilgana nokrāsa un tas ir lipīgs uz tausti. Sirds skaņas ir klusinātas, tas ir bijis straujš asinsspiediena pazemināšanās, samazināt ķermeņa temperatūru līdz 34 grādiem. Tas holēras, kuras simptomi liecina, daudzas nepilnības pamata sistēmās, bieži beidzas ar pacienta nāvi.

Ja laiks nav redzēt ārstu, pat viegli, holēras var novest pie daudzām komplikācijām: abscesi, pneimonija, phlegmon, rozi un flebīts. Šī iemesla dēļ, jums vajadzētu rūpīgi jāuzrauga rašanos satraucoši simptomi holēru pēc dzeramā pārtiku vai ūdeni, un nekavējoties sazinieties ar medicīnas iekārtām precīzu diagnozi.

Diagnoze holēru

Diagnostikā holeras infekcijas atzīšanas pamatā raksturīgo klīnisko un epidemioloģisko anamnēzes. Lai apstiprinātu holēras izmanto bakterioloģisko pārbaudes izkārnījumos, kuņģa saturu, un vemšana. Bez tam, pacientiem ir paredzēti fiziskās un ķīmiskās laboratorijas asins analīzes.

Ārstēšana holēru

 Hloramfenikols ir indicēts holēras

Ja jums ir aizdomas par infekciju, pacienti tiek hospitalizēti. Ar acīmredzamas dehidratācija rehidratācijas terapiju veica nekavējoties summām, ko nosaka pacienta stāvokļa. Parasti sanācija ietver iekšķīgi šķidruma. To var arī nogādāt uz vēdera caur tievu caurulīti, ja persona nespēj dzert paši. Stundas laikā no holēras pacientiem vajadzētu ēst vismaz 1-1, 5 litri. šķidrums. Ja slimība pavada smagu vemšanu, ārstēšana ietver obligātu ieviešanu holēras Polionny risinājumu iekļaušanu asinīs.

Pēc normalizētu pacienta stāvokļa turpināja korekciju zaudējumu. Ūdens un sāls terapija pabeigt tikai pēc tam, kad zarnu kustības būs normāls fekāliju raksturs, un summu urīna apjoms pārsniedz ekskrementi. Pēc pārtraukšanas vemšanas ārstēšanai holeras iecelts tetraciklīnu vai hloramfenikolu intravenozi. Holēra ārstēšana ilgst 5 dienas ar 6 stundu ciklu. Ar savlaicīgu ārstēšanu pie ārsta un atbilstošu palīdzību holēru veiksmīgi ārstēti bez nopietnām komplikācijām.

Novēršana holēras ir saskaņā ar sanitārajiem noteikumiem, rūpīgi mazgājot produktiem, uz kuriem attiecas noteiktajiem tehnoloģiskajiem standartiem ēdināšana. Tas ir arī ļoti ieteicams profilaksei holēras jums atteikt izejvielu ūdens izmantošanu no krāna.

Яндекс.Метрика