Hroniska nieru mazspēja

Īss apraksts slimības

 Simptomi nieru mazspējas

Hroniska nieru mazspēja - tas ir lēns, pakāpenisks kritums nieru funkciju līdz pabeigtu destrukcija (nekroze), nieru audu, kā rezultātā izplatību patoloģisko procesu. Šodien, slimība rodas 200-500 cilvēkiem no viens miljons iedzīvotāju Zemes, tomēr esošie pētījumi liecina, ka   turpmākajos gados pacientu skaits, kam nepieciešama ārstēšana hronisku nieru mazspēju palielināsies par 10-12%.

Cēloņi hronisku nieru mazspēju

Vairumā gadījumu, nieru audu bojājums ir vainas dažādām slimībām:

  • nieru slimību, tai skaitā hronisku pielonefrītu un glomerulonefrīts;
  • cukura diabēts, amiloidoze, un citām slimībām, kas saistītas ar vielmaiņas traucējumiem;
  • iedzimta nieru slimība;
  • sklerodermija, sistēmiska sarkanā vilkēde;
  • slimības, kas izraisa traucējumus nieru asins plūsmu, tostarp arteriālo hipertensiju

Visi šie iekaisuma un infekcijas slimības izraisa nāvi nephrons, pamata darba šūnu nieru audus. Līdz ar to, tas noved pie traucējumiem ūdens un elektrolītu līdzsvaru organismā, nepilnības procesā vielmaiņu, acidozi un citas smagas sekas.

Pārkāpšana ūdens līdzsvaru organismā veicina sausa āda un agrās grumbas. Kosmētika ar hialuronskābi palīdz šajā gadījumā, lai novērstu kosmētikas sejas nepilnības.

Stadijas nieru slimība

  • latentā - pacientiem nav nekādu īpašas sūdzības. Daži cilvēki ir novērotas: nogurums, sausa mute, vājums, urīna olbaltumvielu un mainot elektrolītiskos sastāvu asinīm;
  • kompensēja - biežas sūdzības par pacientiem, jo ​​simptomi sāk izpausties daudz gaišāka. Turklāt cilvēkiem ir palielināts urīna izdalīšanās (2, 5 l diena.) Un atklātie analīzē asins kaitīgā ietekme;
  • intermitējošs - reģistrēti stabilu pieaugumu produktiem slāpekļa vielmaiņas in asins urīnvielas un kreatinīna līmeņa. Pacienti jūtas vājums, slāpes, sausa mute un apetītes zudums, nogurums pie mazākās fiziskās slodzes. Cilvēka āda kļūst nenovīdīgs;
  • beigu posms - nieres vairs tikt galā ar apstrādi un izņemšanu no kaitīgām vielām tiek traucēts elektrolītu sastāvu asinīs, ievērojami paaugstināts kreatinīna, urīnvielas un urīnskābes. Tas viss noved pie uremia, proti summu atmaksā nakts urīnā ir samazināts līdz iespējamo minimālo robežu. Šajā posmā hroniskas nieru mazspējas noved pie sakāves visiem galvenajiem organisma sistēmu, tai skaitā sirds-asinsvadu un elpošanas sistēmu.

Ar ilgtermiņa slimības gaitu slāpekļa vielmaiņas produkti sāk redzams vēlāk, un pacients jūtas pastāvīgu smarža urīnu. Ievērojiet arī, ka   pienācīgi veikta ārstēšana hronisku nieru mazspēju, vai pilnībā trūkst rezultātu neatgriezeniskas izmaiņas   un nepieciešamība pēc nieres transplantācijas.

Hroniskas nieru mazspējas

 Cēloņi nieru mazspēju

Galvenās aktivitātes ir vērstas palēninot slimības progresēšanu. Tālab, (neatkarīgi no posma hronisku nieru mazspēju), ārsti, pirmkārt, noteikt cēloni slimības un strādā, lai to atrisinātu. Vienlaikus pacientam tiek piešķirts īpašs režīms darba un atpūtas, stingru diētu, devu narkotiku, galvenokārt anabolisko steroīdu un Lespenefril.

Gadījumā, hroniska nieru mazspēja ir progresējusi stadijā siltuma, standarta konservatīvā ārstēšana nedod apmierinošus rezultātus.   Šajā periodā ir jānoņem no pacienta asins uzkrātais vielmaiņas produktiem. Raksturīgi, lai atrisinātu šo problēmu, kompleksu hemodialīze - cilvēka asinis plūst caur īpašu sistēmu, kurā tā ir saskarē ar šķīdumu un dializuruyuschim atbrīvoties no kaitīgajām vielām, un pēc tam tiek atgriezta asinsrites sistēmas pacienta. Nedēļas laikā, pacientam vēlams veic vismaz 3 dialīzes sesijas ilgst 3-5 stundas.

Medicīniskie pētījumi lielākajās slimnīcās visā pasaulē, liecina, ka c hemodialīze dzīves ilgums pacientiem diagnosticēta ar hronisku nieru mazspēju, palielinās līdz pat 25 gadiem.

Bieži ir situācijas, kad hroniska nieru mazspēja noved pabeigt nekrozi nieru audu,   un viņi vairs nevar pildīt savas funkcijas, pat ja sniegšanas pastāvīgu, profesionālu medicīnisko aprūpi. Tādos gadījumos būtu jāizmanto visradikālāko ārstēšanas metodi - transplantācijai veselīgu nierēm.

Яндекс.Метрика