Hiperlipidēmijas

Hyperlipidemia ir pārkāpums lipīdu metabolismu ar augstu saturu asinīs. Traucējums ir riska faktors sirds un asinsvadu slimību un pankreatīts.  Hyperlipidemia - augsts asins lipīdu

Cēloņi un simptomi hiperlipidēmija

Hyperlipidemia var izraisīt aterosklerotisko plāksnīšu nogulsnēšanos un aterosklerozes attīstību. Pārsnieguma summa ietekmē aktīvo lipīdu depozīta veidošanos holesterīna un kalcija. Kad liels pārpalikums lipīdu pasliktinās asinsriti un palielina iespējamību saslimt ar koronāro artēriju slimību, sirds lēkme, aortas aneirisma un smadzeņu asinsrites traucējumi.

Cēloņi hyperlipidemia var būt asinsspiediens, aptaukošanās, diabēts un vecuma pārkāpumi. Slimības attīstību veicina mazkustīgs dzīvesveids, nieru un vairogdziedzera vēzi, smēķēšanas un alkoholisko dzērienu.

Simptomi hiperlipidēmija ir mīlīgs raksturs, un slimība ir konstatēta, izmantojot bioķīmisko asins analīzi. Hyperlipidemia var parādīties kā iedzimtas slimības, un risks, tās rašanās pieaug pēc 40 gadiem.

Dažas zāles izraisīt pastiprinātu uzkrāšanos lipīdu organismā. Tie ir šādi: estrogēnus, kontracepcijas un hormonu narkotikas, diurētiskie līdzekļi narkotikas.

Veidi hiperlipidēmija

Ir pieci galvenie veidi hyperlipidemia, kas atšķiras faktori slimības un pakāpi progresēšanu. General klasifikācijas lipīdu traucējumi tika izveidota zinātnieks D. Fredriksona 1965.gadā un pieņemta par oficiālo versiju par Pasaules Veselības organizācijas.

Pirmā veida hyperlipidemia ir visvairāk reti un attīsta LPL deficītu olbaltumvielu, kā arī izraisa pieaugumu chy! Omicron.

Hyperlipidemia Otrs veids ir visizplatītākais slimības un pavada augstu saturu triglicerīdu.

Lipīdu traucējumi, piemēram, iedzimtas vai sporādiska, ko izraisa ģenētiskas mutācijas un ģimenes noslieci uz attīstību sirds un asinsvadu slimībām.

Īpaši apakštips hyperlipidemia ir pārkāpums klīrensu, kā arī augsts saturs acetil-CoA un triglicerīdu līmenis.

Trešdaļa hyperlipidemia veids izpaužas palielinātā apmērā un chy! Omicron LPPP radīto ZBL receptoru pārkāpumiem.

Ceturtais un piektais veida slimības ir retas, un lielākā daļa ir pievienots paaugstināta koncentrācija triglicerīdu.  Vitamīns B5 - viens no zālēm ārstēšanai hiperlipidēmijas

Ārstēšana hiperlipidēmija

Ārstēšana hyperlipidemia sākt, nosakot slimības veidu un līmeni lipīdu organismā. Svarīgs komponents attieksme ir zema tauku satura diētu, kuras mērķis ir samazināt lipīdu summu un uzturēšanu savu parasto līmeni organismā.

Arī apmeklējot ārsts īpaša fiziskā slodze, lai samazinātu holesterīna un triglicerīdu līmenis. Likvidējot lieko svaru, regulāras fiziskās aktivitātes un likvidēšanu slikti ieradumi ievērojami samazināt tauku.

Ārstējot hiperlipidēmijas narkotiku ietver šādas zāles:

  • statīni samazināt holesterīna līmeni un novērstu tās nogulsnēšanos aknās;
  • cholagogue zāles;
  • fibrātus;
  • B5 vitamīns.

Pacientiem 50 gadi pēc ārstēšanā hyperlipidemia jāintegrē ar kombināciju medikamentu, īpašu diētu, īstenošanu un terapeitiskām tīrīšanas procedūrām.

Яндекс.Метрика