Iedzimta sirdskaite

Īss apraksts slimības

 Iedzimta sirdskaite jaundzimušajiem
 Iedzimta sirdskaite - ir anatomisks defekts sirds, tās kuģiem vai vārstu, kas notiek pat dzemdē.

Iedzimta sirdskaite bērniem var būt neredzams, bet tas var notikt tūlīt pēc piedzimšanas. Vidēji slimība sastopama 30% gadījumu un ieņēma 1.vietu starp slimībām, kas izraisa nāvi jaundzimušajiem un bērniem vecumā līdz vienam gadam. Pēc gada mirstība samazinās, un pie vecuma 1-15l. mirst aptuveni 5% bērnu.

Ir septiņi galvenie veidi iedzimtu sirds slimību jaundzimušajiem: kambara starpsienas patoloģijas, pataloģiju priekškambaru starpsienas, aortas coarctation, aortas stenozes, patentu ductus arteriosus, transponēšanas lielo kuģu lielo, plaušu stenoze.

Cēloņi

Galvenie cēloņi iedzimtu - ir ārējo ietekmi uz augli gada 1. trimestra laikā. Izraisa defektu sirds var būt vīrusu slimība mātei (piemēram, masaliņas), apstarošanu, narkotiku efektu, narkomānija, alkoholisms māti.

Svarīga loma veselības un mazuļa tēvs, bet ģenētisko faktoru ietekme uz attīstību, iedzimtu sirdskaiti bērniem spēlēja mazāko lomu.

Ir arī tādi riska faktori un risku aborts rīta slimības gada 1. trimestrī, klātbūtne pēdējos grūtniecības beidzas nedzīvi dzimušu bērnu, par ģimenes vēsturi bērnu klātbūtne ar iedzimtu (no tuvākajiem radiniekiem), endokrīnās patoloģija abu laulāto, vecums mātes.

Simptomi iedzimtu sirdskaiti

Zīdaiņiem ar iedzimtu sirdskaiti tiek atzīmēta zilganos vai zilā krāsas lūpas, ausis un ādu. Arī cianoze bērna, var parādīt, kad viņš raud vai baro bērnu ar krūti. Zilgana ādas krāsa, ko raksturo tā saukto "zilo sirds defektu", bet tur ir arī "baltais iedzimta", kurā bērns novēro atkrāsošanās ādas, aukstas rokas un kājas.

Pie sirds bērns ir trokšņains. Šis simptoms nav primārais, bet viņa klātbūtne būtu jārūpējas par papildu pārbaudi.

Ir gadījumi, kad defekts tiek pievienots sirds mazspēju. Tam prognozes vairumā gadījumu ir slikts.

Anatomiski patoloģija no sirds var uzskatīt par elektrokardiogramma, ehokardiogrāfiju, X-ray attēlus.

Ja iedzimta sirds defekts neilgi pēc dzimšanas ir neredzams, bērns var parādīties veselīgi pirmajos desmit dzīves gados. Bet pēc tam kļūst manāms fiziskās attīstības traucējumiem, kas izpaužas cianoze vai bālums ādas, slodzes laikā ir elpas trūkums.

Diagnoze slimības

Primārā diagnostika ārsts liek mazuli pie aptaujas un klausoties sirdi. Ja ir pamats aizdomām, iedzimta sirdskaite, bērns tiek nosūtīts tālākai izskatīšanai. Dažādu diagnostikas metodēm, tā ir arī iespējams pārbaudīt auglim ir dzemdes.

Par aptauju grūtniecēm izmanto augļa ehokardiogrāfija. Šis ultraskaņas diagnostika, droši gan mātei, gan auglim, kas ļauj identificēt patoloģija un plānošanas ārstēšanu iedzimtu sirdskaiti.

Ehokardiogrāfija - ir cita veida ultraskaņas, bet nedzimušais bērns, palīdz redzēt struktūru sirds defektu, saspiests asinsvadus, lai novērtētu darbu no sirds.

Elektrokardiogrāfija tiek izmantots, lai novērtētu sirds vadītspēju no sirds muskuli.

Lai noteiktu sirds mazspēja izmanto krūšu rentgenogramma. Tā lieko šķidrumu var redzēt plaušās, sirds paplašināšanos.

Vēl viens no X-ray atklātu iedzimtu sirds slimību metode ir asinsvadu katetru. Pārvalda caur augšstilba artērijas nonāk asinsritē un veikt virkni kontrasta X-ray attēlus. Tātad, ir iespējams novērtēt struktūru sirds, lai noteiktu līmeni, spiediena tās kamerās.

Lai novērtētu asins skābekļa piesātinājuma pulss oksimetrija izmanto - ar sensoru nēsā uz pirksta bērna, rekordaugstu līmeni skābekļa.

Ārstēšana iedzimtu sirdskaiti

Ārstēšanas vice metode ir izvēlēts atkarībā no tās veida. Tātad, izmantot minimāli invazīvas katetrizācijas procedūras, atklātas operācijas, transplantācija, terapija.

Katetrs metode ļauj ārstēšanu iedzimtu sirdskaiti bez radikālas operācijas. Caur vēnā augšstilba katetru ar rentgena kontrolē tā ir vērsta uz sirds, un tiek piegādāta uz vietas defekts īpašās plānās instrumentiem.

 In iedzimta sirds operācija noteikt, ja jūs nevarat izmantot katetrizācijas
 Darbība tiek noteikts, ja jūs nevarat izmantot katetrizācijas. Atšķir šī metode ir laikietilpīgāka un grūts atveseļošanās periods.

Dažkārt ķirurģiska ārstēšana iedzimtu sirds defektu, galvenokārt smagos gadījumos tiek veikta vairākos posmos.

Ja defekti nav jāārstē, bērns tiek parādīts sirds pārstādīšanas.

Narkotiku terapija bieži lieto, lai ārstētu pieaugušos, vecākiem bērniem. Ar zālēm var uzlabot sirds funkcijas, lai nodrošinātu normālu asins apgādi.

Profilakse slimības

Tradicionāli, novēršana iedzimtu sirdskaiti iedala novēršanu to attīstības, novērst negatīvu attīstību un novērst komplikācijas.

Novēršana netikumu ir daudz medicīnas un ģenētiskās konsultācijas gatavojoties grūtniecības, nekā jebkuru konkrētu rīcību. Piemēram, jābrīdina par neparedzētu grūtniecību sievietēm ar ģimenes (vai partneris ģimenē) vidū, ir trīs vai vairāk cilvēku ar iedzimtiem defektiem. Tas nav ieteicams bērnus pāriem, kur abi partneri cieš no šīs slimības. Vajadzētu rūpīgi pārbaudīt, sievieti, kas cieta masaliņas.

Lai novērstu nelabvēlīgu slimības attīstību ir jābūt uz laiku, lai veiktu nepieciešamos diagnostikas procedūras, uzņemt un veikt labāko ārstēšanu, lai labotu stāvokli. Par bērnu ar iedzimtām un pēc tās attieksmes nepieciešama īpaša kopšana uzmanīgiem. Bieži vien bērnu mirstība ar iedzimtu vecumā līdz vienam gadam ir saistīta ar nepietiekamu bērnu aprūpi.

Lai novērstu komplikācijas slimības jāadresē tieši novēršanu šo komplikāciju.

Sakarā ar iedzimtu sirds defektu var būt: bakteriāls endokardīts, policitēmija ("asins recekļi"), kas izraisa tromboze, galvassāpes, iekaisums perifēro asinsvadu slimības, asinsvadu smadzeņu embolija, elpošanas ceļu slimības, plaušu komplikācijas un to kuģi.

Яндекс.Метрика