Iedzimtas kroplības

Iedzimtas kroplības auglim ir viens no visnopietnākajiem komplikācijām grūtniecības, kas ir Veidojoties augļa iedzimtu defektu var izraisīt dažādu iemeslu dēļ
 Tas noved pie bērnu mirstību un invaliditāti. Kam bērnu ar iedzimtām kroplībām bieži cēlonis ģimenes sadalījumu. Ne visi vecāki var izdzīvot šādu triecienu un sāk vainot par to, kas notika ar otru.

Veselības statistika liecina, ka pēdējos gadu desmitos visā pasaulē bērniem ar iedzimtām kroplībām ir pastāvīgi pieaug. Krievijā, saslimstība ar šo slimību, ir 5 - 6 gadījumi uz katriem tūkstoš dzimušo Rietumeiropā šis skaitlis apmēram pusi zemāk.

Cēloņi iedzimtu patoloģiju

Ar veidošanās augļa iedzimtu anomāliju var izraisīt dažādu iemeslu dēļ. Visbiežāk tas patoloģija ir rezultāts ģenētiskas mutācijas, ko izraisa alkohola, narkotikām, pakļaušanas jonizējošo starojumu un citu kaitīgu faktoru. Iedzimtas kroplības var izraisīt arī dažādu veidu hromosomu anomālijas māti vai tēvu, kā arī trūkumu uzturā grūtniecēm vitamīnu, īpaši folijskābes.

Klasifikācija iedzimtu anomāliju

Ir dažādi kritēriji, pēc kuriem ārsti veidojam sistēmu klasifikāciju iedzimtu defektu. Atkarībā no cēloņa iedzimtām augļa anomālijas dalās ar vides (eksogēni), iedzimta (endogēnā) un multifaktoriāla.

Iedzimtu defektu dēļ maiņu hromosomu vai gēnu šajā gametām, kas ir cēlonis zigota (apaugļota olšūna) hromosomu, ģenētisko vai genoma mutācijas attīstība. Šīs mutācijas rezultātā veidošanās augļa audu un orgānu pārkāpumiem.

Ārējie iedzimtus defektus rasties sakarā ar dažādiem faktoriem teratogēna (rūpniecības indes, smēķēšana, alkohola, vīrusi, zāles un daudz vairāk).

Multifaktoriāla iedzimtas kroplības auglim sauc defektu šādu attīstību, ir saistīts ar kombinēto ietekmi ģenētisko un vides faktoru.

Atkarībā no tā, kādā stadijā embrioģenēzes (veidošanās auglim) sāk parādīt savu ietekmi, vai ārējo ģenētiskā faktorus, kas izveidota reibumā defektu attīstību iedala šādos veidos:

 • Gametopatiya vai blastopatiya. Attīstības traucējumi rodas stadijā zigota vai blastula. Tie ir ļoti aptuvens raksturs. Vairumā gadījumu auglis nomirst un ir tās noraidījums - aborts. Gadījumos, kad aborts nenotiek, tur neattīstās (dzīvotnespējīgo) grūtniecība.
 • Embriopaty. Attīstošās defekti rodas laikposmā no 15 dienām un līdz pat 8 nedēļām dzīves embrija. Embriopaty ir visbiežākais iedzimtu anomāliju auglim.
 • Fetopathy. Tā rodas reibumā nelabvēlīgo faktoru pēc 10 grūtniecības nedēļās. Šajā gadījumā, iedzimtas kroplības parasti nav rupjš raksturs un izskats bērnu izpaužas dažādi funkcionālie traucējumi, kavējas garīgā un fiziskā attīstība, svara zudums.

Turklāt piešķirt primāro un sekundāro iedzimtas anomālijas auglim. Sākotnējā vienmēr izraisa tiešas jebkuru teratogēna. Sekundārie kroplības notikt arī kā komplikācija primārās, un vienmēr ir saistīta ar tiem patoģenēzē.

Pasaule Iedzimtas kroplības rasties dažādu teratogēna
 Veselības organizācija ierosināja klasifikāciju iedzimtu patoloģiju vietā to atrašanās vietu, ti, pamatojoties uz anatomisko un fizioloģisko principiem. Saskaņā ar šo klasifikāciju piešķirt:

 • Iedzimtas kroplības nervu sistēmu. Tie ietver spina bifida (open muguras trūce), atpalicība no smadzeņu (hipoplāziju) vai tās trūkums (anencefāliju). Iedzimtas kroplības nervu sistēmu, ir ļoti nopietna un bieži noved pie nāves bērna pirmajās stundās savu dzīvi, vai veidošanos pastāvīgu invaliditāti.
 • Deformācija sejas-žokļu reģionā - šķeltas aukslējas, lūpas, hipoplāzija par apakšžokli vai augšžoklī.
 • Iedzimtas kroplības ekstremitāšu - to pilnīgu trūkumu (atrēzija) vai saīsināšanai (hipoflāzija).
 • Iedzimtas kroplības no sirds un asinsvadu sistēmu. Tie ietver veidošanos defektiem, sirds un lielo asinsvadu.
 • Citas iedzimtas kroplības.

Kā novērst bērna piedzimšanas ar iedzimtu defektu?

Pieeja, kas plāno grūtniecību būtu ļoti atbildīgi. Par augsta riska piedzimšanas slimu bērnu, ir:

 • Ģimenēm, kurām jau bijuši gadījumi bērniem, kas dzimuši ar dažādiem iedzimtu patoloģiju;
 • Ģimenes ar iepriekšējās grūtniecības beidzās intrauterīnā augļa nāvi, aborts vai nedzīvi dzimušo;
 • Laulātajiem, kuri ir radniecības (brālēni, otrajā brālēniem, brāļiem un māsām);
 • Ja cilvēks vecums pārsniedz 50 gadus, un sievietes 35 gadu vecumu;
 • Ja vīrietis vai sieviete pakļauta minētās nevēlamās faktoriem kā jūsu veselībai vai profesijā.

Ja Jums ir augsts risks sakarā ar bērna piedzimšanu ar attīstības traucējumiem, aktīva plānošana pirms grūtniecības, jums noteikti vajadzētu apmeklēt ārstu ģenētika. Speciālists ģenealoģijas un aprēķināt risku, kam ir slims bērns. Ļoti riskē pāriem parasti ir ieteicams izmantot mākslīgo apsēklošanu donoru olas vai donoru spermas apsēklošanu.

Jūs jau gaida bērnu, un līdz ar to ir augsts risks? Šajā gadījumā, jums vienmēr vajadzētu konsultēties ar ģenētiķi. Nekad pieņemt patstāvīgu lēmumu izbeigt grūtniecību gadījumos, kad jūs nezināt par to un izmantot noteiktas zāles, vai krūšu rentgena stari bija, piemēram, alkoholu. Kā, patiesībā, šajās situācijās, augsts risks augļa anomālijas, ārsts var tikai izlemt pēc veiktās nepieciešamo izpēti.

Ko darīt, ja jūsu bērnam iedzimta anomālija?

Jebkura pāris, kas ir slims bērns ir dzimis, un jo īpaši ar iedzimtu nervu sistēma bija stāvoklī psiholoģisko šoku. Lai tiktu galā ar to, attiecas uz ģenētikas un noskaidrot precīzus iemeslus, kas noveda pie attīstības patoloģijas. Slims bērns būtu nepieciešams turēt citoloģija. Tas ir nepieciešams ne tikai ar savu attieksmi, bet arī prognozēt varbūtību atkārtotas dzimšanas laulāto šīm pacientu bērnam.

Final ģenētiskā konsultācija jāveic ne agrāk kā trīs mēnešus pēc dzemdībām. Šajā laikā psiholoģiskā spriedze ģimenē parasti tiek samazināts, un pāris spēs adekvāti tikt galā ar visu nepieciešamo informāciju par viņiem.

Яндекс.Метрика