Šķielēšana

 Šķielēšana

Šķielēt (šķielēšana, šķielēšana) - tas ir nepareizs stāvoklis acīm, ko izraisa disfunkcija no acs muskuļu, kurā acis dažādos virzienos.

Katrs acs ir vērsta vienā virzienā, bet smadzenes sūta dažādus attēlus, ko var viegli veikt ikvienu, pārmaiņus slēgšanas tiesības, tad kreiso aci. In garozas redzes analizatora smadzeņu apvieno attēlus abās acīs, kļūst vienota trīsdimensiju attēlu - lai iet binokulārā redze ir normāli. Ja jūs šķielēt acis nav vērsti uz vienu punktu, un attēli ir tik atšķirīgas, ka vizuālā analizators nevar apvienot tos vienā attēlā.

Kad šķielēšana smadzenes nomāc attēls iegūts neveselīgs, squinting acis, un acs pakāpeniski izslēgti no vispārējās skatu uz procesu. Izstrādāt stāvokli, ko sauc ambliopija, kas izpaužas arvien samazināšanu redzes dēļ apspiešanu smadzeņu funkciju acīm. Eye apspiestas funkcija sauc amblyopic, vai "slinks". Šis process ir strauji attīstījusies, ja šķielēšana bērniem, jo ​​viņiem ir smadzenes ātri pielāgojas mainīgajiem apstākļiem. Ambliopija ir atgriezeniska, ja steidzami un enerģiski pasākumi, pretējā gadījumā acis var izraisīt aklumu un netiek pilnībā atjaunot savas funkcijas.

Pieaugušo ambliopija ir arī attīstās gadījumu šķielēšana, bet daudz lēnāk. Traucētas acs redzes pilieni lēni, bet sakarā ar Defocus un divas pārraides pārāk daudz atšķiras no attēla, ir efekts dubultot.

Cēloņi šķielēšana

Šķielēšana var būt iedzimtas vai iegūtas. Pirmajā gadījumā cēlonis šķielēšana ir ģenētiska predispozīcija, iedzimtas kroplības acs muskuļu vai no mātes slimību grūtniecības laikā.

Starp iemesliem iegūtās šķielēšana bieži sauc slimība centrālās nervu sistēmas; traumas, gan fiziskās un garīgās; neskaidra redze viena acs; infekcijas slimības, kas ir neparasts iemesls šķielēšana bērniem.

Veidi šķielēšana

Šķielēšana ir sadalīta divu veidu: draudzīgs un paralizētajam.

  • Vienlaicīga šķielēšana ir tikpat skaidrs, ja meklē visos virzienos, tas ir saistīts gan acis, gan novirzīties no normas par to pašu attālumu. Attīstīt draudzīgas šķielēšana bērniem biežāk nekā pieaugušajiem. Visbiežākais iemesls šķielēšana šajā gadījumā ir progresējoša acu slimība.
  • Paralītisks strabisma, ko izraisa paralīze vienu no acs muskuļu, kas izriet no attīstības anomāliju, traumas, nervu sistēmas vai asinsvadu slimībām. Šajā gadījumā, viena acs parasti sita. Paralītisks šķielēšana bērniem un pieaugušajiem notiek tikpat bieži.

Ar raksturu šķielēšana novirzes ir:

  • Saplūstošai - acis vērstas uz deguna
  • Atšķirīgās - acs ir vērsta uz templi
  • Vertical - acu vērsti vai nu uz leju vai uz augšu
  • Mixed - tas apvieno iezīmes vairākos veidos

Stabilitāte displejs šķielēšana var būt pastāvīga vai periodiska.

Simptomi šķielēšana

Galvenais simptoms ir izskats šķielēt acs, redzams šķielēt. Tas ne vienmēr ir uzticama norāde, piemēram, šķielēšana bērniem līdz viena gada bieži iedomāts. Imaginary šķielēt sakarā ar strukturālajām iezīmēm acu šķēlumiem maziem bērniem, kas ir iemesls, kāpēc orbīta plaukšana āru, kā rezultātā iespaidu par atšķirīgiem šķielēt. Šķielēšana bērniem līdz viena gada laikā, jūs varat aizdomas taisnība, kad viena acs nemitīgi noliedza, pazīmes paralītisko šķielēšana, bet tas var būt vienkārši tāpēc, krāsains rotaļlietas visu laiku tur ir tikai viena puse no nošpikot.

Papildus acīmredzamo novirzi no nostāju vienā acī, simptomi šķielēšana ir spiesti pozīciju galvas (pastāvīga slīpums vienā virzienā vai rotācijas), kas tiek kompensēta ar redzes dubultošanās, squinting, galvassāpes un reiboni, kā arī vienpusēju samazinājās vīziju.

Diagnoze šķielēšana

Diagnoze šķielēšana notiek pilnīga oftalmoloģijas pārbaudi, pašlaik izmanto šim nolūkam īpašu datortehnikas laikā. Veikt testus binokulārās redzes, pārbaudiet novirze, refrakciju, un mobilitāti eyeballs visos virzienos. Kad diagnosticēta šķielēšana obligāti neiroloģiskā izmeklēšana.

Ārstēšana šķielēšana

 Ārstēšana šķielēšana

Korekcija šķielēšana dažos gadījumos iespējamie terapeitiskiem līdzekļiem, bet visvairāk radikāli un efektīva metode ir ķirurģiska ārstēšana šķielēšana. Metodes izvēle ir atkarīga no cēloņa šķielēšana, kā arī tās izskatu. Sakarā ar risku saslimt ar ambliopija un redzes zudums vienā acī, kas neizbēgami saistīta ar redzes zudumu, un otro, veselīgu acs, šķielēšana ārstēšana ir pēc iespējas ātrāk jāuzsāk.

Ja cēlonis šķielēšana acu slimībām (tuvredzību, tālredzību, astigmātismu, un citi.), Jārīkojas pirmām kārtām slimības. Bieži vien, korekcija redzes asuma un pasākumiem, kas veikti, lai novērstu ambliopija ir pietiekams, lai novērstu šķielēšana, īpaši šķielēšana bērniem, kā bērnībā nervu sistēma ir ļoti jutīga un viegli pārbūvēta.

Lai izmantotu optisko korekciju valkājot īpašas brilles vai kontaktlēcas, hermētiķi veselīgu acs, kas izraisa acs darbības pārkāpumiem, speciālie vingrinājumi, lai veicinātu labo darbu "slinks" muskuļus. Brilles var veiksmīgi izmantot arī tad, ja šķielēšana bērniem līdz viena gada. Jums jāzina, ka bez ķirurģiskas ārstēšana šķielēšana prasa pastāvīgu, saskaņotu un ilgtermiņa pieteikumu vairākus mēnešus vai pat gadus.

Gadījumā, ja neizdodas konservatīvām metodēm labojot šķielēt, kā arī dažas veidlapas, kuras nevar būt konservatīva korekcija ķirurģiska ārstēšana šķielēšana. Veids operācijas nosaka oftalmologs atkarībā no slimības šķielēšana. Darbība parasti tiek veikta vietējā anestēzijā, tikai ar šķielēšana bērniem, vispārējo anestēziju lieto. Kā likums, uz operācijas dienā, pacients var izvadīt.

Ārstējot šķielēšanas operācija ir nepieciešama, lai nostiprinātu rezultātu, un joprojām pieprasa aktīvus pasākumus apmācībai acu muskuļus, lai novērstu vai likvidēšanu esošās ambliopija. Tādējādi, lai novērstu šķielēšanas operācija vien nepietiek, mums ir nepieciešama visaptveroša pieeja. Šī pieeja ir diezgan pakļaujas korekcijai šķielēšana.

Яндекс.Метрика