Iersinioz

Vispārīgs raksturojums slimības

 Iersioz - infekcijas slimība
 Iersinioz - infekcijas slimība, kas raksturojas ar galveno iesaistot kuņģa-zarnu trakta, un vispārējo ādas bojājumiem, locītavu un citu orgānu un sistēmu.

Jo slimība skar galvenokārt gremošanas traktu, to sauc par zarnu jersinioze.

Izraisītājs slimības ierosinātājs ir pārstāvis ģimenes zarnu baktēriju sugas Yersinia enterocolitica. Šie mikroorganismi parāda ārkārtīgu izturību pret zemām temperatūrām, tostarp iesaldējot, bet mirst ātri temperatūrā virs 60 0 C, īpaši refluksa.

Turklāt, Yersinia lielisks justies 4-8 0 C vairojas uz pārtikas produktiem, kas ir iemesls, kāpēc Jersinoze bieži sauc "slimība no ledusskapja."

Pārvadātāji infekcijas savvaļā ir mazie grauzēji, bet liels risks cilvēkiem ir mazs liellopi un govis, kas spēj atbrīvot aģents. Visbiežāk, Yersinia nonākt cilvēka organismā ar pārtiku, it īpaši svaigus dārzeņus. Tomēr papildus pārtikas un ūdens, infekcijas avots ir jau inficēto personu, kā Jersinoze un nodoti kontakta (fekāliju-orālā mehānismu).

Saslimt ar infekcijas risks ir visu vecumu, bet visbiežāk redzams Jersinoze bērniem vecumā no 1 līdz 3 gadiem. Par šo slimību raksturo rudens un pavasara sezonā.

Simptomi iersinioza

Inkubācijas periods parasti ir 1-2 dienas, bet dažos gadījumos var ilgt līdz 10 dienām. Simptomi iersinioza lielā mērā līdzināties gastroenterītu, gastroenterocolitis, enterokolīts, termināla ileīta.

Par zarnu Jersinoze raksturīgo sāpes vēderā, kas var būt pastāvīgs vai krampjveida raksturs, vemšana, slikta dūša, caureja smakojošs. Krēsls slimības laikā var būt no 2 līdz 15 reizes dienā ar maisījumu strutas, gļotām un dažreiz asinīs.

Simptomi Jersinoze, papildus zarnu bojājumu norāda arī uz vispārēju intoksikāciju - palielinājumu vai samazinājumu temperatūras, dehidratācija, asins saindēšanās. Lai sāktu ar, dažos gadījumos slimība raksturojas ar izskatu izsitumi melkopyatnistoy vai vietas, uz ekstremitāšu un ķermeņa, kā šajā laikā var novērot iersinioza meningītu sindroma un aknu slimībām.

Attiecībā uz otru laika posmā infekcijas, ko raksturo attīstības slimības, piemēram, mezglainā eritēma, mono- vai artrīts, irīts, konjunktivīts, miokardītu, Reitera sindroma.

Zarnu jersinioze var ilgt no vienas nedēļas līdz vairākiem mēnešiem.

Diagnoze un ārstēšana Jersinoze

Atklājiet Yersinia izmantojot laboratorijas iekārtas var būt izkārnījumiem un urīnu no slimnieka kopšanu, un īpašos gadījumos - asinīs, galvas un muguras smadzeņu šķidruma, žults, flegma, strutas no abscesi. Lai diagnosticētu zarnu Jersinoze var arī izmantot, lai noteiktu antivielas pret patogēnu, kas parasti parādās uz 7. dienā pēc inficēšanās. Tomēr ir iespējams, ka imūnā atbilde var būt mīlīgs vai vispār nav, rezultātā antivielas netiks atklāta. Pārliecinoši runāt Jersinoze infekcija ir iespējams konstatēšanas gadījumā patogēnu antigēnu vai DNS asinīs vai fekālijām.

Ārstēšana iersinioza, kā arī citas zarnu infekcijas, liecina, detoksikācijas terapiju, kā arī papildinātu zaudēto šķidrumu. Antibiotika terapija ir arī obligāti, lai ārstētu Jersinoze. Aktivātorus šo slimību parasti ir jutīga pret hloramfenikolu, tetraciklīni Biseptolum. Ja šīs zāles izrādījusies neefektīva, izrakstīt fluoroquinol (ofloksacīns, ciprofloksacīns) un intramuskulāras injekcijas gentamicīnu.

Pēc ķermeņa temperatūra normalizējās, ārstēšana Jersinoze anibiotikami veikta vēl 10 dienas.

Situācijās, kad simptomi saglabājas, un aģentu organismā nav klāt, kortikosteroīdi tiek izmantoti, kuru darbība ir vērsta uz apspiešanu imūnās atbildes reakcijas. Ar attīstību artrīta uz fona Yersinia infekcijas izrakstīt nesteroīdos pretiekaisuma zāles, piemēram, aspirīnu, voltaren, diklofenaka, ibuprofēnu.

 Iersioz bērni ir kāda īpaša klīnisko ainu slimības
 Zarnu Jersinoze bērni

Neskatoties uz to, ka vairumā gadījumu bērni ir Jersinoze tipiskus simptomus infekcijas, ir dažas klīniskās pazīmes slimības šajā vecuma grupā. Pirmkārt, infekcijas pazīmes, piemēram, intoksikācija, drudzis, drudzis ir izteiktāki nekā pieaugušajiem. Otrkārt, bērni laikos slimības ir adynamic, nemierīgs, iespējams samaņas zudums, krampji, hemodinamikas traucējumiem. Jo īpaši grūti jersinioze notiek ar bērniem pirmā dzīves gadā: ir dehidratācija, palielināti limfmezgli, liesa, redzams respiratorā sindroma.

Profilakse iersinioza

Novērstu slimības ierosinioz iespējams, ja jūs stick ar noteikumiem uzglabāšanas un pārstrādes pārtikas produktu:

  • svaigi dārzeņi un augļi pirms ēšanas būtu labi nomazgā ar siltu ūdeni, lai noņemtu sapuvis jomas, un pēc tam plaucē ar verdošu ūdeni;
  • Neglabājiet un lietot produktus, glabāšanas laiks ir beidzies;
  • vajadzētu ēst tikai svaigi sagatavotus salātus;
  • gaļa, it īpaši cūkgaļa, būtu jāpakļauj ilgstoši termiskai apstrādei;
  • To nevar uzglabāti attīrīts ūdens dārzeņu, tostarp ledusskapī.

Novēršana zarnu Jersinoze ir savlaicīga identificēšana inficēto personu un to izolāciju, kā arī dezinfekcijas telpu.

Яндекс.Метрика