Insulinoma

Insulinoma - tas ir viens no šķirņu audzējiem, ka izdalīt ievērojamu daudzumu insulīna, kas savukārt noved pie biežas attīstībai krampju pacientiem ar hipoglikēmiju (zems glikozes līmenis asinīs serumā). Biežākais aizkuņģa dziedzera insulinoma. Ļoti reti insulinoma var rasties maziem vai resno zarnu un aknu.  Insulinoma uz ultraskaņas attēliem

Insulinoma galvenokārt skar cilvēkus visvairāk darba vecums starp 25 un 55 gadus veci. Bet bērni un pusaudži, tas audzējs ir praktiski nenotiek.

90% gadījumu, kad aizkuņģa dziedzera insulinoma ir labdabīgs audzējs. Dažiem pacientiem izskats insulinoma ir viens no simptomiem vairāku endokrīno adenomatoze.

Insulinoma Simptomi

Galvenais izpausme insulinoma ir hipoglikemizējošus epizodes izraisa augstāku insulīna pacientiem asinīs. Pacientiem rodas pēkšņas lēkmes smagu vispārējs vājums, nogurums, kopā ar tahikardiju (sirdsklauves), svīšana, trauksme, nemiers. Tajā pašā laikā pacientiem rodas smagu badu. Pēc ēšanas visi šie simptomi izzūd gandrīz uzreiz insulinoma.

Visbīstamākais par insulinoma ir pacienti neizjūt stāvokli hipoglikēmiju. Tāpēc viņi nevar nekavējoties ņemt pārtiku un stabilizēt savu stāvokli. Ar tālāku samazināšanos asinīs glikozes koncentrācijas uzvedību kļūst nepietiekams. Pacienti rasties halucinācijas, kopā ar pietiekami spilgti un iztēles gleznas. Tur siekalošanās, svīšana, redzes dubultošanās. Pacients var veikt vardarbīgu rīcību pret apkārtējo personu, lai ņemtu prom savu pārtiku.

Vēl kritums glikozes līmeni asinīs seruma rezultātiem in muskuļu tonusa palielināšanos, līdz pilna mēroga krampjiem. Tahikardija palielinās, asinsspiediens paaugstinās, un skolēni izplesties.

Ja pacients nav sniegta medicīniskā palīdzība, tur nāk hipoglikemizējošus koma. Apziņa ir zaudēts, skolēni izplesties, muskuļu tonuss samazinās, svīšana apstājas, salauzta sirds ritmu un elpošanas ātrumu, asinsspiediens samazinās. Ņemot vērā hipoglikēmiskās komas pacients var attīstīties pietūkums smadzenēs.

Papildus uzbrukumiem hipoglikēmiju cits simptoms insulinoma ir svara pieaugums līdz attīstībai aptaukošanos.

Ir svarīgi, ka ne tikai pacienti, bet arī viņu tuvākie ģimenes locekļi zināja simptomus insulinoma savlaicīgi pārtraukt varētu uzbrukt no hipoglikēmijas, novērst attīstību psihoze vai koma.

Trūkumu glikozes kaitē neironiem smadzenēs. Tāpēc, bieža un ilgstoša koma kad insulinoma var izraisīt attīstību pacienta asinsvadu encefalopātija, Parkinsona slimība, krampjiem.

Diagnoze insulinoma

Diagnoze insulinoma bieži sniedz ievērojamas grūtības. Ja Jums ir aizdomas, ka cilvēka insulīns ir hospitalizēti un stingrā ārsta uzraudzībā iecelt viņam badošanās 24 - 72 h. Kad simptomi insulinoma pacienta jāatgaiso, lai noteiktu tās saturu, glikozes un insulīna. No insulinoma klātbūtne liecina zems glikozes un augstu insulīna koncentrācijai.

Nākamajā diagnostikas soli atklāt precīzu atrašanās vietu lokalizāciju insulinomu. Lai to izdarītu, magnētiskā rezonanse vai datortomogrāfija, ultrasonogrāfija. Dažos gadījumos var būt nepieciešams diagnostisko laparoskopijas vai laparotomija.  Galvenais ārstēšanas insulinoma - izvešana

Insulinoma: Ārstēšana

Galvenais ārstēšana ir operācija insulinoma. Veicot savas produkcijas, lai likvidētu audzēju laikā veseliem audiem.

Gadījumos, kad ķirurģiska ārstēšana insulinoma kāda iemesla dēļ nevar veikt izrakstīto konservatīvu terapiju. Tas ir sabalansēts uzturs pacientu savlaicīgu banku likšana hipoglikēmiju, terapija, kuras mērķis ir uzlabot vielmaiņas procesus smadzenēs.

Banku likšana hipoglikēmija vienkāršākais veids, kā piedāvāt pacientam glāzi salda karstu tēju vai konfektes. Pārkāpuma gadījumā apziņas jāstājas glikozes šķīdumu intravenozi. Ar attīstību psihozes uzbrukuma vai hipoglikēmiskās koma nekavējoties izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Яндекс.Метрика