Intrakraniāla hematoma

Intrakraniāla hematoma (asins audzējs) ir uzkrāšanās asins galvaskausa dobumā, kas samazina  Intrakraniāla hematoma - uzkrāšana asins galvaskausa dobumā
 intrakraniāla telpa un atvieglo kompresijas smadzenēs. Ir līdzīgi asins uzkrāšanās rezultātā plīsumu aneirismas, asinsvadu traumu un asiņošana - uz audzējs, infekcijas izcelsmi vai kā rezultātā insulta.

No intrakraniālas hematomas iezīme ir tā, ka klīniskās izpausmes nenotiek uzreiz, bet pēc noteikta laika.

Galvenais risks intrakraniālas hematomas ir, ka tas ir būtiski spiedienu uz smadzenēm. Tā rezultātā, smadzeņu tūska var veidoties ar smadzeņu audu bojājumu un tā turpmāku iznīcināšanu.

Veidi intrakraniālas hematomas

Hematomas ir:

  • akūta - simptomi 3 dienas pēc veidošanos;
  • subakūts - simptomi 21 dienas;
  • Hroniskas - simptomi parādās pēc 21 dienām no dienas, kad veidošanos.

Pēc izmēra atšķirt nelielu hematoma (50 ml), vidējas (50-100 ml) un liels (lielāks par 100 ml).

Vietā lokalizāciju hematomas iedala:

  • epidurālā, kas atrodas uz cietā apvalka smadzenēs;
  • subdurālas, ar lokalizāciju smadzenēs starp vielu un tās cietā apvalka;
  • intracerebrāla un intraventrikulārās, kas veido lokalizāciju vietā tieši uz būtību smadzenēs;
  • intrakraniāla hematoma smadzeņu stumbra;
  • diapedetic hematoma rezultātā hemorāģisko impregnēšanu ar asinsvadu integritāti netiek traucēts.

Galvenie cēloņi intrakraniālas hematomas

Galvenais iemesls intrakraniālas hematomas ir slimība vai trauma.

Tādējādi, subdurāla asiņošana bieži rodas sakarā ar plīsumu vēnām savieno smadzeņu un venozā sistēma, un deguna blakusdobumu DURA. Rezultāts ir hematoma, kas saspiež smadzeņu audus. Tā asinis no vēnas uzkrājas lēnām, simptomi ir subdurālas hematomas var nebūt skaidrs, vairākas nedēļas.

Epidurālā hematoma parasti veidojas kā rezultātā plīsums kuģa vai artēriju starp galvaskausa un ārējās virsmas cietā apvalka. Arteriālais asinsspiediens ir augstāks nekā vēnās, tāpēc asinis plūst ātrāk ones. Epidurālā hematoma strauji palielinās izmēros un palielina spiedienu uz smadzeņu audiem. Simptomi parasti notiek diezgan strauji, reizēm dažu stundu laikā.

Intracerebrālās hematoma veido iekļūšanu asinīm nonāk smadzenēs. Ja asiņošana smadzenēs notiek, kā rezultātā traumas, tas galvenokārt ietekmē baltās vielas smadzenēs. Kā rezultātā šāda kaitējuma pastāv pārrāvums neurites, kas vairs pārraidīt impulsus uz dažādām ķermeņa daļām. Intracerebrālās hematoma var rasties kā rezultātā hemorāģisko insultu. Šajā gadījumā, asiņošana notiek nevienmērīga retināšanas artēriju sienām un asinis pie augsta spiediena iekļūst smadzeņu audi un aizpilda telpu. Šāds hematoma, var veidot par kādu daļu no smadzenēm.

Retināšana un plīsumu asinsvadu rodas, parasti kā rezultātā audzēja infekciju angionevroticheskih traucējumi aterosklerotisko bojājumu, uc

Dažkārt var būt diapedetic asiņošana notiek, kā rezultātā palielinājās asinsvadu caurlaidība (mainīgā pakāpenisku atcelšanu īpašības asins vai audu hipoksiju). Tas noved pie veidošanos klasteru ap bojāto asinsvadu, kas bieži vien ir apvienotas un veidojas intrakraniāla hematoma.

No intrakraniālas hematomas simptomi

Bieži simptomi intrakraniālas hematomas parādās pēc noteikta laika. Galvenie simptomi ir atkarīgi no rakstura intrakraniāla hematoma un tās lielumu. Tā hematoma izdevīgi attīstās kā rezultātā traumatisku traumas, simptomiem un galvenokārt dominē īpašība smadzeņu bojājumus. Turklāt simptomi hematoma var atšķirties atkarībā no vecuma pacientam.

Kad epidurālā  Veidi intrakraniālas hematomas
 hematoma simptomi ātri. Pacienti moka stipras galvassāpes, miegainība, apjukums. Bieži pacienti ar epidurālas hematomas nonākt komā. Tā veidošanās hematomas vairāk nekā 150 ml cilvēks nomirst. Tur pakāpeniska dilatācija no skolēna pusē hematomas. Ar pacientu var notikt krampjus, paralīze un parēze progresē. Bērniem, simptomi epidurālas hematomas ir šādas raksturs: trūkums primārā bezsamaņas, pietūkums attīstās strauji un prasa tūlītēju ķirurģisku ārstēšanu intrakraniālās hematomas.

In veidošanos subdurālas hematomas simptomi parasti neparādās uzreiz, un sākotnējais kaitējums šķiet neliela. Simptomi parasti sāk parādīties pēc pāris nedēļām. Maziem bērniem var rasties šajā lieluma galvas pieaugumu. Gados vecākiem pacientiem tur subakūts hematoma. Jaunie pacientiem rodas galvassāpes nākotnē var parādīties vemšana un slikta dūša, krampji un krampji. Var būt no skolēns no bojājumiem paplašināšanu, bet ne vienmēr. Small intrakraniāla hematoma var lemt par to pašu, un lieli hematomām nepieciešams iztukšot.

Kad intracerebrāla hematoma kā rezultātā hemorāģiskās triekas simptomi ir atkarīga no bojājuma. Visbiežāk sastopamie simptomi ir galvassāpes (it īpaši vienā pusē), sēkšana, apziņas un paralīze, krampji un vemšana. Ja tas ietekmē smadzeņu stumbrs nevar uzskatīt intrakraniālais hematomu, un pacients nomirst.

Kad intrakraniāla hematoma, kas tika izveidota kā rezultātā smagas traumas, simptomi parasti ir: galvassāpes, apziņas traucējumi, vemšana, slikta dūša, krampji, krampji zaudējums. Lai noteiktu lokalizāciju ir zilumi parasti var tikai kā rezultātā operācijas.

Veidošanās hematoma dēļ plīsumu aneirismas ir galvenais simptoms akūtu un asu sāpju galvā (piemēram, perforators dunci).

Ārstēšana intrakraniālas hematomas

Galvenokārt intrakraniāla hematoma ārstēšana ietver operācijas. Operācijas veids bieži ir atkarīgs no rakstura hematomas.

Pēc operācijas ārsts ir pretkrampju zāles, lai novērstu vai samazinātu pēctraumas krampjiem. Tā gadās, ka šie konfiskācijas sāksies pacientam, pat gadu pēc traumas. Kādu laiku, pacients var būt amnēzija, galvassāpes, un traucētas uzmanību.

Atveseļošanās periods pēc intrakraniālas hematomas parasti ir ļoti garš. Pieaugušiem pacientiem, atveseļošanās periods ilgst vismaz sešus mēnešus. Bērni mēdz ātrāk atgūt.

Яндекс.Метрика