Šizofrēnija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Šizofrēnija - grupa garīga rakstura traucējumiem
 Šizofrēnija - ir medicīnisks termins, ko lieto, lai aprakstītu veselu grupu garīgiem traucējumiem. Pamatojoties uz dažādām iezīmēm šizofrēnijas Ir vairāki veidi, slimībām. Katrs no tiem ir raksturīga bojājumi dažāda smaguma uzvedībā pacienta, viņa domāšanā un izpausme emocijas.

Galvenais simptoms šizofrēnijas jebkāda veida - izkropļota realitātes uztveri, ko cilvēks, izraisot smagas personības izmaiņas. Šie simptomi parasti ir sporādiska, bet biežums paasinājumi katram pacientam individuāli. Ts psihotiskas epizodes dažreiz notiek tikai dažas reizes dzīvē pacientam ar šizofrēniju, un viss pārējais, viņš ir remisijas. Līdz nākamajai recidīva, viņš varētu radīt iespaidu, ka ir vesels cilvēks, neuzrādot nekādas pazīmes šizofrēniju.

Cēloņi šizofrēnijas

Šizofrēnija - diezgan bieži sastopama slimība diagnosticēta vidēji 1% no Zemes iedzīvotājiem. Pirmais psihotiski epizode dzīvē pacientam ar šizofrēniju parasti notiek pirms vecuma 30 gadiem. Turklāt, agrīnās pazīmes šizofrēnijas vīriešiem bieži parādās līdz 20 gadiem. Un sievietēm, gluži pretēji, slimība ir reti diagnosticēta pusaudža. Pīķa smagums simptomi šizofrēnijas godīgāku dzimums - 25-30 gadi.

Precīza cēlonis šizofrēniju nav zināms. Daudziem pētniekiem tas nopietni garīgi traucējumi, ir nenoliedzams fakts, ka slimība neizraisa kļūdas, vai vājums rakstzīmju izglītības pacientiem ar šizofrēniju. Līdz šim visvairāk atzīts ir teorija par sarežģīto raksturu slimību etioloģijas. Nozīmīga loma attīstībā šizofrēnijas ģenētiskais faktors spēlē. Pacientiem ar šizofrēniju ir biežāk ģimenēs ar iedzimtu noslieci uz šo slimību.

Viņam ir tiesības pastāvēt faktoru traucēts ķīmisko līdzsvaru procesos smadzenēs, kā arī iespējamo anatomisko patoloģiju. Daži zinātnieki pilnībā atzīst, ka sprūda uz garīgiem traucējumiem pacientiem ar šizofrēniju var kalpot par noteiktiem vides apstākļiem, piemēram, augstās stresa situācijās.

No šizofrēnijas simptomiem

Komplekss, kas ar dažādiem šizofrēnijas simptomu tradicionāli sadalīts trīs lielās grupās. Pirmais no tiem ir tā sauktie pozitīvie šizofrēnijas simptomiem. Šajā kontekstā vārds "pozitīvs" netiek lietots nozīmē "labs", un norāda klātbūtnes simptomus pacientiem ar šizofrēniju, kas ir apņēmies netipiski veselam cilvēkam. Pozitīvās vai psihotiski simptomi šizofrēnijas ranga murgiem un halucinācijām.

Otrajā grupā ir nesakārtota šizofrēnijas simptomiem. Tie parādās personas nespēju domāt loģiski un reaģēt uz to, kas notiek. Pacientiem ar šizofrēniju, piemēram, nesakarīga runa, straujām pārejām no vienas idejas uz citu haotiska. Pacientiem ar nesakārtota simptomiem virzās palēninājumā, pastāvīgi aizmirst vai zaudējot lietas, ilgtermiņa atkārtot to pašu kustību.

Un pēdējais trešais no grupas, kas sastāv no negatīvās šizofrēnijas simptomiem. Tie ir izteikti bez emocijām pacientiem ar šizofrēniju vai nepietiekamu izpausme šīm emocijām situācijas, piemēram, smiekli nevis asaras. Pacientiem ar šizofrēniju, nav intereses dzīvē. Par tiem, kas bieži raksturo pēkšņs mainība noskaņojumu un Canonical. Tās būtība ir spēja ilgtermiņa šizofrēnijas pacientu stāvoklī mazkustīgi.

Diagnoze šizofrēnijas

Īpašas laboratorijas testi diagnostikā šizofrēnijas neeksistē. Tradicionālās metodes pētot asins, urīna, rentgena un ultrasonogrāfijas izmantošanas sastāvu, lai izslēgtu iespēju organisko cēloņiem izpausme šizofrēnijas. Ja terapeits nav iespējams atrast nevienu fizikālo faktoru, kas izraisa šizofrēnijas simptomus, tas nosūta pacientu pie speciālista - psihiatrs. Turpmāka slimības diagnosticēšana notiek formātā saruna ar pacientu un uzraudzīt savu uzvedību.

Šizofrēnijas ārstēšanai

 Šizofrēnijas ārstēšanai

Pilna atgūšana no šizofrēnijas nav iespējama. Ir visaptveroša uzturošā terapija slimības. Tās mērķis ir samazināt smagumu šizofrēnijas simptomu un samazinātu iespējamību no psihozes epizodes atkārtošanās. Narkomānijas ārstēšanas šizofrēnijas ir iecelšana antipsihotiskie līdzekļi. Viņi veiksmīgi tikt galā ar daudziem šizofrēnijas simptomiem: halucinācijas, murgiem, uc

Psihosociālā ārstēšana šizofrēnijas ir metožu kopums, lai pārvarētu pacienta problēmas sociālās adaptācijas. Pacientiem ar šizofrēniju iemācīties atpazīt agrīnās pazīmes slimības un tik daudz kontroli pār savu izskatu. Kā daļu no psihosociālās ārstēšanas šizofrēnijas ārsta un pacienta strādāt kopā, lai izstrādātu rīcības plānu gadījumā psihotisko epizožu atkārtošanās. Vienlaikus notika sesijas individuālo un ģimenes psihoterapiju.

Šizofrēnijas ārstēšana - dzīvē un arī rehabilitācija pacienta sociālo prasmju attīstību un profesionālās prasmes, lai palīdzētu pacientiem ar šizofrēniju, cik vien iespējams, dzīvot sabiedrībā. Hospitalizācija pacientu ar šizofrēniju medicīnas iestādēs slēgta tipa tiek veikta tikai tad, ja persona rada draudus citiem, un, ja viņš spēj nodarīt kaitējumu Jūsu veselībai vai dzīvībai.

Tradicionāli notika šizofrēnijas ārstēšanai ar individuālu ambulatorās grafika papildināšanu, psiholoģiskā konsultēšana sesijās un tā tālāk D. Visvairāk agresīvu paņēmieni -. Elektrošoka terapija un psychosurgery - tiek izmantoti tikai tādos gadījumos, kad visi citi bezjēdzīgi jau mēģinājuši apstrādes metodes šizofrēniju.

Vai tas ir bīstami cilvēkiem ar šizofrēniju?

Lielākā daļa pacientu ar šāda veida garīgiem traucējumiem nav bīstami citiem. Pacientiem ar šizofrēniju ir nosliece uz pašu noteikto izolēti no sabiedrības, alkohola lietošana, narkotiku atkarības veidošanās. Visbiežāk viņu uzvedība ir bīstami viņu dzīvē. Pašnāvība - viens no biežākajiem iemesliem priekšlaicīgas nāves pacientiem ar šizofrēniju. Tomēr minimālais procents pacientu ar agresīvu uzvedību piespiež attiecīgās medicīnas iestādēm paredzēt stingrus uzskaiti par visiem pacientiem ar šizofrēniju un piemērot, ja nepieciešams, piespiedu hospitalizācija.

Яндекс.Метрика