Joda deficīts

 Joda deficīts - cēlonis problēmas ar vairogdziedzeri
 Lai vairogdziedzera pilnībā darboties, tai ir nepieciešama jodu. Lielākā daļa no joda, kas ietverta cilvēka ķermeņa (apmēram 80%), kas ir daļa no vairogdziedzera hormonus. Par vidējo pieaugušo prasību joda ir aptuveni 150 mikrogrami, bet grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm, bērniem periodos straujo izaugsmi, kā arī atgūšanas procesā pēc operācijas un smagu slimību, tiek palielināta deva. Tieša saikne starp augstumu un trūkumu joda augsnē un ūdenī.

Starp līderiem pārtikas saturu joda ir dažādas jūras veltes, īpaši jūras aļģēm. Jods ir ietverts dzeramo ūdeni, lai tie varētu tikt metabolizēts organismā, tai jābūt formā jodīdu. Tās daudzums, kas atbilst jodīda, kas ietverts attiecīgajā zemes reljefu.

Simptomi joda deficīts organismā

Piemēram vairogdziedzera slimība kā:

  • hipotireoze;
  • kretīnisms;
  • goiter

bieži rodas kā rezultātā joda trūkumu cilvēka organismā.

Galvenie simptomi joda deficīts ir nogurums, miegainība, traucēta atmiņa un uzmanība, slikts garastāvoklis. Tiem pievieno uzbudināmība un aizmāršība, libido zudums, galvassāpes. Ja joda deficīts netiek diagnosticētas un nav novērst, process progresē.

Izturīgs joda deficīts izpaužas kā vājumu, un dažādas traucējumu, sirds un asinsvadu sistēmā. Ir aritmija un ateroskleroze, sejas un ekstremitātēm, var attīstīties išiass krūšu kurvja un mugurkaula jostas daļas.

Joda deficīts grūtniecības laikā var izraisīt aborts vai kretīnisms ar bērnu un bērnu noved pie garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Nopietns risks, ka joda deficīts var būt ilgs laika periods, bez simptomiem.

Joda deficīts arī palielina apjomu vairogdziedzera. Tas ir saistīts ar faktu, ka tas aug, mēģinot sagūstīt trūkstošo hormonu sintēze jodu. Tā rezultātā, līmenis jodīdu asinīs un urīnā ir samazināts, izraisot goiter.  Jodomarin - ārstēšanai joda deficīta

Ir skaidrs, ka galvenais iemesls deficītu joda organismā ir trūkums šī elementa ūdens un cilvēka uzturā. Problēma ir globāls raksturs. Lielākā daļa pasaulē šodien raksturo trūkums joda, un iedzīvotāju no Zemes ir gandrīz universāli sajust tās trūkumu.

Joda deficīts laboratorijas metode tiek noteikta, pamatojoties uz urīna testa rezultātiem. Lai novērtētu lielumu vairogdziedzera, ir nepieciešams veikt ultraskaņu, un izvērtēt sava darba kvalitāti, lai noteiktu hormonu līmeni TSH, T 4   un T 3 . Kopīgs viedoklis par iekšzemes fogged joda režģi uz ādas, un deficīts joda organismā nav nekādas zinātniska pamata.

Ārstēšana un profilakse joda deficītu

Lai novērstu joda deficītu bieži jodu saturošu galda sāli. Izmantojot jūras sāli, lai novērstu joda deficīts organismā bez vajadzības, jo šajā procesā, kā iegūt gandrīz visu jods iztvaiko. Pēc izmantošanas iodized sāls joda pārdozēšanas ir neiespējami.

Lai novērstu joda deficītu grūtniecības laikā lieto joda preparātiem, kas tiek piešķirti likmi, parasti pēc dažām nedēļām. In smagāko un uzlabotas gadījumos vairogdziedzera hormoni tiek izmantoti tablešu.

Яндекс.Метрика