Plīsums un bojājumi meniska

Vispārīgs raksturojums slimības

 Plosītos menisks

Saskaņā ar menisci ceļa locītavas skrimšļa oderi saprata. Viņi veic vairākas svarīgas funkcijas, galvenais no tiem - ir no kopīgā stabilizācija un tās aizsardzība no bojājumiem smago kravu laikā. Šie uzdevumi ir skrimšļveida spilventiņi veiksmīgi risināti, mainot savu formu kustības ceļa laikā. Dažādi bojājumi, piemēram, saplēstos meniska, izraisīt stipras sāpes, traucēta locītavu, ievērojami ierobežojot kustību aktivitātes cilvēks.

Skrimslis spilventiņi iedala divos tipos. Sānu menisks atrodas tuvāk ārpusē locītavas. Tas ir diezgan mobils, un tāpēc, ka viņa traumatisku traumas ir reti. Savukārt, mediālas menisks atrodas tālu prom no vidusdaļā locītavas, kas ietekmē tās mobilitāti un, līdz ar to, palielina traumatiska.

Rada kaitējumu meniska

Ir vairāki faktori, kas var izraisīt savainojumus locītavu. Vairumā gadījumu, kaitējums meniska ir rezultāts netiešu vai kombinētas traumas. Turklāt skrimšļus odere var viegli sabojāt ar asu ceļa paplašināšanu, nolaupīšanu vai tiešo kaitējumu apakšstilba. Pazīstams un deģeneratīvas izmaiņas meniska saistīta ar hronisku intoksikāciju, reimatismu un mikrotraumām.

Visi locītavu traumas var iedalīt vairākos veidos:

  • atslāņošanās meniska - atkāpties no piestiprināšanas spilventiņi, kas priekšējo un aizmugurējo ragu;
  • saplēstu menisks in transkhondralnoy zonā;
  • deģeneratīvas izmaiņas, pārāk spēcīga mobilitāte meniska;
  • cistiskā deģenerācija;
  • kombinācijas šiem zaudējumiem.

Kaitējums meniska - simptomi un klīniskā aina slimības

Simptomi ir atkarīgi no bojājumiem meniska slimības formu. Akūtā fāze diagnozi ievērojami kavē fakts, ka kaitējums meniska izpaužas nonspecific iekaisuma pazīmes, kas var rasties sakarā ar citu bojājumu locītavu. Tipiski simptomi akūtā formā - tā ir spēcīga vietējā sāpes, kad pastaigas, klātbūtni hemarthrosis, stingri ierobežojot kustību. Ja pacientam tikko diagnosticēta akūta ārstēšanas forma parasti nav nekādas īpašas grūtības, un noved pie pabeigtu atgūšanu.

Ja kāda iemesla dēļ bojāts menisks neizdevās atklāt piemērotā laikā, reaktīvās apstākļi kristies neilgu laiku, pēc kura slims cilvēks parādās: infiltrācijas (šķidruma uzkrāšanos ceļa), izsvīdums pie ceļgala kapsula sagrieztu spēcīgu pietūkumu bojājumu platība un galu galā nonāk pie pilnīgas blokādes locītavu. Pēdējā gadījumā, atbrīvoties no nepatīkamām sajūtām būs tikai ķirurģijas uz meniska, bet svina līdz tam, mēs neiesakām, jo ​​jebkura operācija ir pēdējais līdzeklis.

Kaitējums meniska - attieksme pret dažāda veida slimības

Izvēloties apstrādes metode, ir atkarīgs no smaguma no pacienta veselības stāvokļa. Neliels meniska plīsums vai nelielas deģeneratīvas izmaiņas viegli izārstēt ar palīdzību konservatīvām metodēm. Bet tie būs pilnīgi neefektīvi lielu plīsuma vai blokādes ceļa locītavas, kad pacientam nepieciešama noņemšanu meniska. Tomēr nepieciešamība pēc operācijas nenotiek bieži, jo vairumā gadījumu, mediālas menisks cieš no mērenas traumas.

 Attieksme pret meniska plīsums

Neskatoties uz to, mēs vēlamies vairāk informācijas tieši par ķirurģiskas ārstēšanas bojājumiem meniska, jo tas padara to pacienti visvairāk jautājumu .  Kad ķirurģiska iejaukšanās galvenais mērķis ķirurgs ir saglabāt galvenā korpusa skrimšļa gļotādas .  Tas ir iespējams, ja plosītos menisks tiek likvidēta ar šuvi caur griezumu .  Darbība uz meniska veic artroskopijas .  Ārsti veica dažas nelielas ķirurģiskas atveru un caur tiem pārvarēt plaisu, izmantojot miniatūru videokameru un uzlabotus rīkus .  Šajā nolūkā ņem vērā: lokalizāciju bojājumiem, tās orientāciju, ilgumu traumas, vecumu pacienta un stabilitāti ceļa locītavas .  Jaunāks pacients, mazāk ticams, ka deģeneratīvas procesi, pārtraukumi un kūļi novest pie nopietnām sekām .  No artroskopijas metode nav piemērota, ja pārtraukums ar kompensācijām .  Pēdējā gadījumā ir ieteicams izmantot meniscectomy - noņemšana meniska, vai drīzāk tā daļa noņemts .

Kā minēts iepriekš, panākumi ķirurģiska ārstēšana ir atkarīga no daudziem dažādiem faktoriem. Pat tad, ja darbība uz meniska ir veiksmīga, pacients ir joprojām jābūt gataviem tam, ka viņš būtu ierobežot lokomotoro aktivitāti un dažas dienas staigāt ar kruķiem. Pietūkums ceļa locītavā tiek saglabāta 4-6 nedēļas. Tikai pēc šī laika, cilvēks atgriežas normālā dzīvē var atkal pilnībā strādāt un nodarboties ar sportu.

Яндекс.Метрика