Karcinoīda

Karcinoīda - ģimene neiroendokrīnā audzēju veido šūnas no izkliedētā endokrīno sistēmu. Šāds  Karcinoīda - ģimene neiroendokrīnā audzēju
 šūnas atrodami visos orgānos un audos, bet to prioritārās klasteri identificētās kuņģa un zarnu trakta, bronhīts, urīnceļu .  No difūzā endokrīno sistēmu iezīme ir spēja, lai iegūtu virkni bioloģiski aktīvo savienojumu (hormoni) .  Lai gan saslimstība pēdējos gados, nemitīgi palielinās, karcinoīda joprojām ir samērā reta slimība .  Karcinoīdus mainās atkarībā no embriju izcelsmi sekretoro profila un pakāpes .  Pēc izcelsmes ir sadalīti karcinoīda audzēja šūnu priekšējā, vidējā un aizmugures zarnu .  Bijušais ietver karcinoīdus elpošanas traktu, aizkuņģa dziedzera, primārās kartes divpadsmitpirkstu zarnas un kuņģa .  Otrais - no mugurpuses zarnu karcinoīda departaments divpadsmitpirkstu ar pielikumu, un uz trešo - no apkārtējiem stromas audzēju un asinsvadu .  Par ļaundabīgu karcinoīdu potenciāls ir ļoti atšķirīga no labdabīgi audzējiem rakstura augstu ļaundabīgu audzēju .

Karcinoīdus var ražot bioloģiski aktīvas savienojumus, tai skaitā prostaglandīnu, kinin, serotonīna, kalikreīns. Jo vairāk aktīvās vielas ražo audzējs, izteiktāku klīnisko ainu slimības.

Tipisks izpausme slimības ir karcinoīda sindroms. Raksturo šādi simptomi: karstā mirgo, krampjveida sāpes vēderā, caureja, vārstuļu bojājumu, aizdusa, cianoze ādas, telangiectasia. Smagos gadījumos var attīstīties karcinoīda krīzi. Šī dzīvībai bīstams stāvoklis, asinsriti, elpošanas, nervu sistēma. Klīniskā aina atkarīga no audzēja atrašanās vietu.

Karcinoīda plaušu

Karcinoīda plaušu prezentē tipiskās un netipiski audzējiem, neiroendokrīnā lielu šūnu karcinoma un sīkšūnu plaušu vēzi. Tipiski audzējs ir zems pakāpi ļaundabīgo audzēju, netipisku - vidējā pakāpē. Liela neiroendokrīnā vēzi un sīkšūnu plaušu vēzis - slimība ar augstu ļaundabīgu potenciālu. Galvenokārt sastopama vīriešiem, kas vecāki par 60 gadiem. Vairumā gadījumu, nesīkšūnu plaušu vēzis attīstās. Prognoze ir ļoti nelabvēlīga. Piecu gadu dzīvildze ir mazāka par 8%. Iemesls Vairumā plaušu karcinoīdu ir smēķēšana.

Karcinoīda Kuņģa

Kuņģa karcinoīdus ir trīs veidi. Type tiek apvienota ar hronisku atrofiska gastrīta B tipa - ar Zolindžera-Elisona sindroma, C tipa notiek patstāvīgi. Kad karcinoīda tips sālsskābes sekrēciju kuņģī ir samazināts, palielināts gastrīna līmenis arī bieži rāda anēmija. Kuņģa karcinoīda šāda veida bieži vien vairākas, un to izmēri nepārsniedz 1 cm. Vecuma pacientu parasti vairāk nekā 60 gadus. Slimība tiek uzskatīta par labvēlīgu: tālu metastāzēm notiek 3-5% gadījumu, mirstība  Karcinoīda ir samērā reta slimība
 minimāla, praktiski nav klīniskās izpausmes. Karcinoīda tips B ir visizplatītākais ietvaros sindromu Vermeer, ja ir citi audzēji endokrīno dziedzeru. Karcinoīda sindroms nav izveidota, prognoze ir diezgan labvēlīga. Ar šāda veida karcinoīda audzēju lielāks par 1 cm diametrā. Šie audzēji metastāzes sākumā, raksturo augsta mirstība pacientu.

Ārstēšana karcinoīda

Ārstējot karcinoīda vēlamā radikāli .  Pat ar tālu metastāzēm jāapsver ķirurģija .  Metodes iejaukšanās ir atkarīgs no audzēja atrašanās vietu un tās izcelsmes .  Pat tad, kad pilnīga atdalīšana audzēju un metastāžu neiespējami dažkārt izmanto ķirurģisko metodi, lai mazinātu slimības simptomus .  Konservatīvo ārstēšanas medikamenti ietver galvenokārt somatostatīna analogu un interferonu .  Šīs zāles samazina sekrēciju hormonu, kas veicina pārtraukšanu audzēju augšanu un metastāžu .  Arī izmanto ķīmijterapijas metodes, tostarp apstrādes temzirolimusom temozolomīds .  Pašlaik jaunu pieeju attīrīšanas karcinoīdu .  Izveidota narkotiku virziena (Mērķtiecīga) .  Tie ietver, piemēram, angioģenēzes inhibitori, aptur augšanu audzēja kuģu .

Яндекс.Метрика