Kardiomiopātija

Vispārēja informācija par kardiomiopātijas

 Simptomi kardiomiopātija

Kardiomiopātija - kopīgs apzīmējums vairākām slimībām, galvenā izpausme, kas ir izmaiņas sirds muskuli. Precīzs iemesli šajā procesā - ir zināms, bet tagad ārsti ir iemācījušies diezgan precīzi atšķirt kardiomiopātija no citām patoloģijām un kroplības, sirds un asinsvadu sistēmu. Primāro vai sekundāro kardiomiopātiju likt tajos gadījumos, kad izmaiņas sirds muskuļa nav saistīta ar iedzimtu patoloģiju, vārstuļu, sistēmiskā asinsvadu slimības, perikardīts, hipertensija un reto slimību, kas ietekmē diriģēšanas sistēmu sirds diagnoze.

Pašlaik ir trīs veidu bojājumiem sirds muskuli: paplašinātas, hipertrofiska kardiomiopātija un ierobežojoša. Kā likums, eksperti var veikt precīzu diagnostiku, kas ir agrīnā stadijā slimības procesu, vai vismaz ir ideja par virzienu, kādā viņi pārceļas uz noteiktu cēloņus slimības. Ņemiet vērā, ka dažos gadījumos, lai noskaidrotu, kāpēc tur bija kardiomiopātija bērniem - nav iespējama. Šādā situācijā, ārsti saka par attīstību idiopātisko slimības formu. Neskatoties uz būtiskas atšķirības, visi no šiem kardiomiopātija ir vairākas kopējas iezīmes:

 • nekādas pazīmes iekaisuma reakcijas;
 • tendence veidot asins recekļu;
 • ir palielināts sirds;
 • grūtības ārstējot sirds mazspēja, kas parasti izraisa kardiomiopātiju.

Tātad jūs esat ieguvuši priekšstatu par raksturīgākajām iezīmēm attiecīgā slimība, vai drīzāk - slimību grupas. Tagad parunāsim par katru formu sirds slimības sīkāk, bet vispirms pievērsīsies metodēm diagnozes

Diagnoze kardiomiopātijas

Pamata metode klātbūtnes noteikšanai kardiomiopātiju, ir sirds ultraskaņas. 40% gadījumu ultraskaņa ļauj precīzu diagnozi jau pirmajā pārbaudē. Palielināts sirds var identificēt un rentgenoloģiski. EKG, savukārt, neuzrāda nekādas īpašas pazīmes kardiomiopātijas, un tāpēc nederīgi diagnozi. Ne nodrošina datu un laboratorijas pētījumi. Tādējādi, ja diagnoze kardiomiopātijas, cēloņi slimības tiek identificēti tikai ar ultraskaņu un X-ray Pētījuma ietvaros. Mēs arī atzīmēt, ka šajā procesā diagnozi, ārsti var izmantot dažas citas metodes, bet tikai uz efektivitāti notiekošo ārstniecības uzraudzībai.

Dilatācijas kardiomiopātiju

Pārkāpums miokarda kontraktilitāti, un tajā pašā laikā pauda izplešanās kameras sirds - zīme par to, ka bija parasts cilvēks tagad dilatācijas kardiomiopātiju (simptomi parādās 5-10 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem). Šīs veidlapas parādīšanās parasti ir saistīta ar ģenētisku noslieci un sliktu iedzimtību. Tas daļēji izskaidro, kāpēc dilatācijas kardiomiopātiju ir izplatīta bērniem.

Cēloņi slimības nav pilnībā saprotams. Pēdējos gados arvien biežāk izteica domu, ka tā ir iedarbināta, attīstot dažādas infekcijas izraisītājiem, toksiskas saindēšanās, vielmaiņas traucējumi, un imūnsistēmas procesus organismā. Tomēr, neskatoties uz nopietnu progresu diagnozi, diagnoze dilatācijas kardiomiopātiju ārstēšanu joprojām problēma, jo nespēja izprast cēloni slimības vairāk nekā pusē no ziņotajiem gadījumiem.

Ja jūs runāt par visbiežāk nogulsnētu faktoriem, kas mūsdienās tiem, protams, ir stiprie alkoholiskie dzērieni. Alkoholiskie kardiomiopātija - viens no visbiežāk veida sekundāro dilatācijas kardiomiopātiju. tas ir diezgan bīstami, jo, ja pacienti turpina lietot alkoholu, neskatoties uz aizliegumu ārsta, 75% no viņiem mirs tuvāko 3 gadu laikā. Tas ir saistīts ar sliktu prognozi šajā alkohola kardiomiopātija ietekmē ne tikai miokardu, bet citās sadaļās sirds un asinsvadu sistēmu, izraisot vairākas patoloģijas.

Dilatācijas kardiomiopātiju - slimības simptomi

 • elpas trūkums;
 • nogurums;
 • pietūkums;
 • zila āda;
 • pazīmes sirds mazspējas

Dilatācijas kardiomiopātiju - slimību ārstēšana

Galvenie terapeitiskie pasākumu mērķis ir cīnīties pret sirds slimībām un novērstu komplikācijas. Asinsspiediens tiek samazināts, izmantojot AKE inhibitoru (visbiežāk izmanto narkotiku - enalaprilu). Arī par miokarda skārusi zemo devu alfa un beta blokatori. Tajā pašā laikā pacienti saņēma diurētiskie līdzekļi. Tā dilatācijas kardiomiopātiju ir slikta prognoze, pacienti tiek uzskatīti par kandidātiem uz sirds transplantācijas.

Hipertrofiska kardiomiopātija

Ar kreisā kambara sienas biezumu pieaugumu pacientiem diagnosticēta kardiomiopātiju. Visticamākais iemesls slimību ir ģenētiskas defekti, bet pēdējos gados arvien vairāk atklājas ne tikai iedzimts kardiomiopātija bērniem, bet arī ieguvusi formu pieaugušajiem, kuru radiniekiem nekad nav cietusi no šādām sirds defektu. Simptomi gipetroficheskoy formu:

 • elpas trūkums;
 • sāpes kreisajā pusē krūšu;
 • nestabila sirds ritms;
 • tendence noģībt.

 Dilatācijas kardiomiopātiju

Gipetroficheskaya kardiomiopātija ir ļoti bīstami, jo tas noved pie neregulāra sirdsdarbība un pēkšņi letāls. Dažiem pacientiem strauji attīstās sirds mazspēja, kas arī rada nopietnus draudus dzīvībai. Attiecīgi, diagnostikā kardiomiopātiju, ārstēšanas mērķis ir uzlabot funkcijas kreisā kambara un atjaunot tās normālu darbību. Šim nolūkam, pacientiem lieto verapamilu, beta blokatori, elektrokardiostimulators par pacing konstanti. Atšķirībā no dilatācijas forma gipetroficheskaya kardiomiopātiju ir labvēlīgāku prognozi un ārstēšanu pacientiem ar zemu mirstības koeficientu.

Ierobežojoši kardiomiopātija

Relaksācijas sienas infarkta un disfunkcija sirds muskuļa - ir galvenie simptomi ierobežojošas kardiomiopātija. Cēloņi slimības vairumā gadījumu nevar identificēt. Turklāt, sekundārā rekstriktivnaya kardiomiopātija, simptomi līdzīgi daudzām citām slimībām, sirds un asinsvadu sistēmu, ir ļoti sarežģīts ziņā pareizu diagnozi. Patiesībā, daudzi pacienti sūdzības sirds patoloģijas rasties tikai vēlīnā slimības, kad tas jau notiek procesā saslimt ar sirds mazspēju. Paturiet prātā, ka gadījumā, ja ar vairumam pacientu cēlonis sūdzībām sāka pietūkums un elpas trūkums pie mazākās fiziskās slodzes.

Kā dianostika ārstēšanas ierobežojošs kardiomiopātija ir sarežģīts uzdevums, jo vēlu pareizu diagnozi. Šajā periodā, sirds transplantācijas reti noved pie vēlamā rezultāta, nemaz nerunājot par standarta medikamentus, kuru efektivitāte tiecas uz nulli. Rezultātā pirmos 5 gadus pēc ārstēšanas laikā mirstība pacientiem ar ierobežojošu kardiomiopātijas augsta kā 70%.

Яндекс.Метрика