Dobumus (Kariess Dentium) - slimība miljoni

 Karioze

Zobu kariess - zobu bojāšanos, kas ir lokalizēts un progresīvo raksturu. Kariess sākas ar iznīcināšanu organisko skābju neorganiskās bāzes zobu emalju. Šajā procesā demineralizēt neizbēgami būt organisks zobu bojāšanos ar sekojošu veidošanos dobumos un infekcijas. Saskaņā ar statistikas datiem, vairāk nekā 95% cilvēku cieš no zobu samazinājuma attiecīgajā posmā.

No zobu virsmas līdz kariesu uzņēmība ir atkarīga no daudziem faktoriem:

 • Ģenētika, proti, iedzimtību;
 • vispārējais veselības stāvoklis;
 • preventīvie un higiēnas pasākumi mute;
 • pareizu, sabalansētu uzturu;
 • anatomiskās iezīmes zobu virsmas. Starp zobiem un padziļinājumu tiek radīti labvēlīgi apstākļi veidošanās plāksne un nosaka;
 • piesātinājums zobu emaljas fluorīdu. Parastās rādītāji šis elements padara emalja vairāk izturīgas pret skābēm;
 • daudzums un kvalitāte siekalām, tās bufera īpašības atskābināšanas.

Galvenie cēloņi zobu mazināties

Zobārsti visā pasaulē ir šādi iemesli zobu samazinājuma:

 • Poor higiēniskas stāvoklis mutes dobuma;
 • Imūnās sistēmas vispār vājināšanās un saslimšanu ar hronisko slimību organisma. No bērnu infekcijas slimībām (tuberkuloze, vai rahīts), kas traucē veidošanos zobu audiem;
 • Ģenētiskā nosliece uz cilvēka kariesa. Ka tas izskaidro daudz no kariesa bērniem;
 • Dzeramais ūdens satur zems vai augsts fosfora saturs, fluora, kalcija, uc
 • Diēta. Trūkst vitamīnu un minerālvielu, trūkums standartu proporcijā olbaltumvielu un ogļhidrātu, samazinājums uzturā produktus dabiskas izcelsmes, pārpilnība pārtikas ar augstu cukura saturu, uc provocēt izskatu slimības;
 • Ģeogrāfiskie iezīmes jomā un sociālie faktori (piemēram, darbam bīstamo profesiju).

Cēloņi kariesu nerīkojas vieni sākumu un attīstību kariesa. Tā ir sistēmiska process, kas sastāv no daudziem faktoriem.

Posmi zobu mazināties

Kariess ir progresējoša slimība, ir vairākas attīstības stadijas. Īss ieskats galvenajos posmos zobu samazinājuma:

 • Sākot - makulas cariosa (posms plankumi), kad demineralizācijas sākas ar to, ka atstāj dabisku spīdumu emalju un gaišs pelēka vai tumši brūni plankumi. Ar šo soli, kariesa parasti norit bez simptomiem.
 • Virsmas (kariesa superficialis) un vidējie (kariesa media) kariess var apvienot vienā posmā, ko raksturo rašanos destruktīvo pārmaiņu jomā zobu emaljas traipiem. Galvenais simptoms slimības šajā posmā - rašanos īstermiņa sāpēm uz termisku un ķīmisku stimuliem (aukstā, karstā, skāba, sāļa). Tādējādi dobuma (defekts) ar vienīgo atšķirību, ka virszemes kariess - ar emalju, un ar vidējo audos zoba (dentīna).
 • Skatuves kariess profunda - dziļi kariess - raksturo dziļa dobumā, sāpīgas sajūtas, kas termiskās, mehāniskās un ķīmiskās ietekmēm. Dažos gadījumos ir iekaisuma pazīmes par neirovaskulāru komplekta (mīkstums).

Par īpaša veida zobu samazinājuma var attiecināt kakla kariess - nosaukums atbilst vietu uz zoba kariesa, kakla zoba pie smaganām. Dzemdes kakla kariess rodas un attīstās šajā vietā dēļ vājas slānis zobu emalju kakla un nepieejamība vietas pie procedūru zobārstniecības aprūpi.

No zobu samazinājuma process ir lēns, tāpēc tā ir viegli vizuāli atklāt pieaugušo un attīstībai kariesa nācās turpināt, Jums nekavējoties jākonsultējas ar savu zobārstu. Zobu samazinājuma bērniem rodas no tiem pašiem simptomiem, kā pieaugušajiem, tāpēc vecākiem ir pienākums periodiski pārbaudīt stāvokli bērnu zobiem (pat piens), un tad, kad pirmās redzamās pazīmes kariesa novest bērnu pie ārsta. Šajā gadījumā, attīstība kariesa Bērniņu apstāsies.

Diagnoze zobu kariesa

Diagnoze zobu kariesa ir iespējama tikai tad, ja jūs regulāri apmeklēt zobārstu. Deep kariess diagnosticēta bez grūtībām - vizuāli. Diagnoze zobu kariesa sākumposmā tiek veikta, izmantojot X-ray un thermodiagnostics.

Diagnoze primāro kariesa ar "translyuminestsentsii", ti, veikto raying zobus aizmugurē spēcīgu gaismas staru. Agrīna diagnostika kariesa ļauj ārstam, lai pavadīt laiku attieksmi un pārtraukt izstrādāt kariesa.

Kariess ārstēšana

 Kariess ārstēšana

Sākotnējā stadijā tiek veikta, apstrādājot kariesu remineralization terapijas (pieteikums) no iepriekšējas apstrādes ar zobu plāksne.

Ārstēšana kariess virspusēju, vidēja un dziļi posmos veic izņemšanas skarto audu. Tālāk, aizpildīšana dobumos. Jāatceras, ka agrāk ārstēšana kariesa pildīšana saglabā zobu veselīgi ilgāk.

Ja ārstēšanas kariess tur laiku, dobumi var kļūt smagāka forma, piemēram, periodontīts iet vai celulozes, ar no tā izrietošo zaudējumu zoba.

Novēršana zobu samazinājuma

Novērst zobu pagrimums ir ļoti samazināts slimību risku. Jo īpaši svarīgi, lai vecāki, lai uzraudzītu īstenošanu preventīvajiem pasākumiem. Zobu samazinājuma bērniem, jo ​​īpaši jauniešu vecums - "nopelns" ir vecākiem, kuri laikus nereaģēja redzamas izmaiņas zobiem vai uz sūdzībām par bērnu.

Preventīvie pasākumi ietver:

 • Higiēniskā novēršana zobu kariesa - rūpes par visu mutes dobumā, izmantošana fluoru saturošu zobu pastu, izmantošana risinājumu vai pastas ar hlorheksidīnu, izmantošana ksilīts (košļājamā gumija);
 • Medicīnas profilakse - vispārējs uzlabojums no ķermeņa, novēršot spriedzi zobu, turot konkrētus pasākumus, piemēram, blīvēšanas (blīvējuma) plaisas un neredzamās "caurumi", kas var veidot plāksne;
 • Regulāras vizītes pie zobārsta.
Яндекс.Метрика