Katalepse - ārstēšana un prognoze
 Cilvēka psihe ir ļoti neaizsargāti. Tā spēj sāpīgi reaģēt uz izmaiņām organismā. Kā rezultātā smagas intoksikācijas, infekcijas slimības vai smadzeņu bojājumus organisko raksturu persona var rasties dažādas garīgās attīstības traucējumiem. Piemēri no šiem traucējumiem ietver, un katalepse, kas noved pie pārkāpumu motorās funkcijas organismā. Šis patoloģija ir dažādas formas un to var rasties gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Katalepse, veidlapas

Ir divi veidi katalepse, kas var pārvietoties cits citam: stupors un uztraukums. Abi šie nosacījumi ir kopīgs, ka tās noved pie patoloģisku maiņu muskuļu tonusu pacientam. Tajā pašā laikā šie katalepse formām ir būtiskas atšķirības:

  • Stupors. Šis garīgo traucējumu veids ievērojams pieaugums notiek skeleta muskuļu tonuss. Muskuļu spazmas ar tādu spēku, ka pacients apstājas uz ilgu laiku vienā stāvoklī, pat ļoti neērti. Bieži vien tas ir stāvoklis augļa atgādina ievietošanu dzemdē, ti augļa stāvoklī. Kad catatonic pacients atsakās veikt jebkādu komunikāciju un nereaģē uz sāpīgas stimuliem. Mainiet pozīcija viņa ķermeņa ir gandrīz neiespējami, tas bieži saglabājas nedēļas vai pat mēnešus;
  • Uzbudinājums. Šis nosacījums izpaužas muskuļu disinhibition. Šis katalepse Veidlapu var paaugstināts vai agresīvs. Pirmajā gadījumā pacients spēlē muļķi, dziedāšana, ņem audzināts pozās. Otrajā tas bieži vien bīstamības avots, vai citiem, vai pie sevis, atkarībā no orientācijas agresijas.

Pacienta apziņa jebkādā veidā katalepse var palikt pietiekami skaidra vai augt tumšs.

Katalepse

Simptomu īpašām mehāniskiem traucējumiem garīgo slimību kopums, veikt catatonic sindroms. Tā var arī izpausties uztraukums vai stupors. Šajā ierosinātā stāvokļa, vai arī tā attīstās pakāpeniski sākas akūti. Pirmajā gadījumā, pacientam nav delīrijs, viņš smejas bez iemesla, vairākkārt atkārto tos pašus vārdus. Akūtas slimības cilvēks kļūst bīstami citiem, viņa rīcība ir destruktīva raksturs.

Catatonic stupors kad iedala šādos veidos:

  • Cataleptic. Pacients ieņem tā saukto vaska elastību, sasaldētas pozā, ko tās pieņēma paši vai reibumā cilvēkiem ap tiem. Šī veidlapa ir raksturīgs tas, ka nav katalepse viņa reakcija uz skaļu apelāciju, bet, ja jautājumi tiek uzdoti čukstus, pacients sāk reaģēt uz tām;
  • Negativistic. Šis catatonic stupors veida kad raksturo fakts, ka jebkurš mēģinājums mainīt ārvalstu pozīciju pacienta, vai vismaz pārvietot viņu tikās ar pretestību;
  • Stupors ar izbrīnu. Šis katalepse veida saistīta ar smagākās izpausmes muskuļu spazmas. Vairumā gadījumu pacients ir augļa stāvokli.

Catatonic sindromu bieži pavada izmaiņas simptomi. Pacients spēj pāriet no stāvokļa uztraukums par stupors, un vice versa. Turklāt, tas ir iespējams, pārmaiņus dažādu hronisku stupors katalepse laikā.

Ārstēšana katalepse

Diagnoze katalepse nepieciešams atšķirt no cita veida garīgiem traucējumiem. Lai apstiprinātu, ka ir nepieciešams, ka pacients vismaz divas nedēļas, skaidri izpaužas vismaz vienu no šīm darbībām: stuporu, uzbudinājums, negatīvismu, vaska elastību. Kad ārstēšana katalepse vienmēr vērsta cēlonis slimības, jo šāda psihisko stāvokli var izraisīt intoksikācijas no ķermeņa, un organisku smadzeņu bojājumus.

 Kā catatonic sindroms
 Pacientam ar katalepse tiek nosūtīts uz psihiatrisko slimnīcu. Tajā pašā laikā tas ir jānogādā uz apstrādes vietā, kopā ar medicīnas personālu. Galvenie terapeitiskie pasākumi iecelt īpašas vielas. Šie līdzekļi ir paredzēti, lai novērstu cēloni katalepse un normalizē smadzeņu darbību. Ja pēc piemērojot narkotiku terapijas uzlabojumus pacienta stāvokli netiek ievērots, tas tiek piešķirts Elektrošoka terapija.

Papildus psihisko stāvokli katalepse kad nepieciešams un kontrolēt darbību visu organisma sistēmu. Smagos gadījumos pacients var atteikt pārtiku, kas izraisa nepieciešamību medicīniskā administrēšanai barības vielu organismā.

Katalepse, ārstēšana ir diezgan grūti, ir sarežģīts psihiski traucējumi, bieži vien ir saistīta ar šizofrēniju. Tas būtiski ietekmē pacienta dzīves kvalitāti, kā arī sniedz daudz problēmu cilvēki viņam apkārt, pirmkārt, ģimene. Lai izvairītos no smagas sekas, slimības un nav nostipriniet, jums vajadzētu pašā sākumā meklēt specializētu palīdzību.

Яндекс.Метрика