Katalepsiju - vaska elastība
 Katalepsiju, jeb tā saukto vaska elastība, ko raksturo samazinātu jutību pret ārējiem un iekšējiem stimuliem un spēju personai saglabāt uz ilgu laiku jebkurā pozīcijā, kurā viņš sniedza, nepiemērojot šajā absolūti bez piepūles.

Katalepsiju var notikt dažos psihiskiem traucējumiem (šizofrēnija, histērija, uc), kā arī hipnotiskā miega laikā.

Īpašības un simptomi katalepsiju

Galvenie simptomi katalepsiju ir:

  • Muskuļos cietība;
  • Samazināta jutība pret sāpēm un siltumu;
  • Nespēja kustināt ekstremitātes, vai, lai pārvietotos.

Interesanti, ka šajā valstī, cilvēks redz un dzird visu, bet skaitļi viņa pulss, elpošanas un citas funkcijas, ievērojami samazināts. Ilgums katalepsiju ir no vienas minūtes līdz vairākām dienām, reizēm tas var likties, ka pacients ir miris. Dažos gadījumos traucējumi saglabājas ilgu laiku - nedēļas, un dažreiz mēneši.

Attīstības cataleptic stupors bieži notiek pakāpeniski nejutīgums izplatās no augšējo ekstremitāšu un kakla muskuļus, lai apakšējā rumpja un kājām. No stāvokļa katalepsiju ir pretējā virzienā.

Stupors, kas ir kopā ar tādu parādību kā negatīvismu un rezistences pacienta mēģinājumi mainīt status quo, nav nosakāms patoloģiska nejutīgums laikā. Arī tad, ja nav simptomi katalepsiju stupors ar izbrīnu muskuļus.

Cēloņi katalepsiju

Pašlaik ir divas teorijas, kas būtiski atšķiras viena no otras, kas izgaismot izcelsmi šo nosacījumu. Tos sauc - neiroloģisko un psiholoģiskie iemesli.

Saskaņā ar pirmo viedokļa, rašanās un attīstība katalepsiju saistīta ar veidošanos smadzenēs. Saskaņā ar otro teoriju parādības ir tīri psiholoģiska izskaidrojums. Tādējādi tiek uzskatīts, ka tādu simptomu parādīšanās katalepsiju izraisa paaugstinātu suggestibility.

No patoloģijas rašanās var sākti ar aizrautību un histēriski lēkmes. No uzbrukuma pazušana ir pievienots vētra emocionālās displejiem.

Pēkšņi histērisks stupors radīt pacientu uzskaiti jebkādā amats, viņš var būt brīdī. Piemēram, ir gadījumi, kad pacients sarunā ar ārstu laikā sasalst. Slimības uzbrukums nozveju ar cilvēku, kurš tikko runāja, un viņa runa bija pievienots aktīvās žesti. Tādējādi pastāv elastīgums ļauj vasks dot pacientam jebkuru citu pozīciju. Dažreiz muskuļu spriedze ir tik liela, ka divi cilvēki viegli uzņemt pacientam, turot to tikai ar kaklu un papēži.

Ārstēšana katalepsiju

Ārstējot katalepsiju tiek ņemta vērā slimības raksturu un tās plūstamību. Ir vērts atzīmēt, ka stāvoklis histēriski stupors līdzīgu kustību traucējumiem, kas rodas, kad daži organiskās smadzeņu bojājumus. Piemēram, šāda situācija rodas, ja cilvēks cieš no Parkinsona izraisa epidēmijas encefalītu. Šajā gadījumā, simptomi pievieno traucējumi, kas ir tipisks no Parkinsona slimības.

 Katalepsiju - Simptomi un ārstēšana
 Ārstēšanai katalepsiju kategorijā interaktīvo imagogika. Šis darbs ar iekšējiem spēkiem organismā, ko sauc psihoterapijā Imago-veidā. Ar šo metodi pacients var redzēt savu slimu ķermeni. Pēc tam, balstoties uz saņemto attēla, lai izveidotu pozitīvu attēls, kas ir ārstniecisku ietekmi.

Vairumā gadījumu, katalepsiju ir process, kas nomāc gribas kustību un attiecas uz noteiktiem stimuliem. Slimība var būt rādītājs hipnoze, kas izriet reibumā oficiālu indukcijas vai spontāni.

Bieži hipnoze ir ieteikums, jo tas ir ārstnieciskas mērķi, kas ir tieši saistīti ar ārstēšanu. Mērķtiecīgi reakcijā katalepsiju lieto, ja nepieciešams, lai ierobežotu pacienta spēju pārvietoties, piemēram, ātrāku atveseļošanos viņa veselību. Turklāt, tas ir pamatā piesaista uzmanību pacientam uzrādot tādējādi induktors.

Ārstēšana katalepsiju nepieciešams veikt specializētos centros psiholoģisko un vienīgi ar palīdzību no pieredzējušiem profesionāļiem.

Яндекс.Метрика