Kaulu vēzis

Īss apraksts kaulu vēzi

 Simptomi kaulu vēzi

Kaulu vēzis ir iespējams, visvairāk reta vēža. Apdraudēts ir galvenokārt bērni un jaunieši; Ļoti retos gadījumos kaulu vēzi veciem cilvēkiem. Pieaugušajiem, kaulu zudumu var rasties sakarā ar ļaundabīgo šūnu skarto orgānu (plaušu, krūts) - tā saukto metastātiska audzējiem. Audzēji rodas tieši uz kauliem sauc primārais.

Ir divu veidu kaulu vēzi: ļaundabīgi un labdabīgi. Labdabīgi audzēji aug lēni un normālu kaulu ieskauj savu kaulu veselību. Ļaundabīgs audzējs kaulu ir saplēsts malas, un strauji pieaug izmēros, kas skar arvien daļu kaulu.

Simptomi kaulu vēzi

Smaga vai vidēji smaga sāpes, kas rodas sākumā slimības, bieži izraisa cilvēki pie ārsta, kurš, savukārt, nosaka, ka pastāv audzēja. Sāpes var būt garlaicīgi vai sāpes; Tas var būt pastāvīga vai notiek ar pārtraukumiem. Starp citu simptomi kaulu vēzi - ierobežotas kustības un pietūkums ekstremitāšu un locītavu. Ir lūzumi, pat ar nelieliem kritieniem. Bieži nelabums un sāpes vēderā, ko izraisa hiperkalcēmijas (laikā, kad kalcija sāls skartās kaulu asinsritē). Vēlīnā slimības ir citi simptomi kaulu vēzis - svara zudums un drudzis.

Lai atšķirtu vairāku veidu ļaundabīgiem audzējiem, kuru vidū ir ļoti agresīvs, un attīstās samērā lēni.

Osteosarkoma - visbiežāk no visiem vēža, kaulu, diezgan agresīvs (var izplatīties uz plaušām). Ir vīrietis uz garo kaulu kāju un roku, netālu no locītavām. Diagnoze "osteosarkoma" var būt ievērojuši uz X-ray strukturālajām izmaiņām kaulu.

Chondrosarcoma - ir sava veida kaulu vēzi, kas var attīstīties kā ļoti lēni un ļoti ātri. Kopīgs starp cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem. Parasti lokalizēts uz augšstilbiem un iegurni. Metastātisku kaulu vēzis šāda veida var izplatīties uz limfmezgliem un plaušām.

Chordoma - viena no retākajām vēža veidiem. Tas notiek galvenokārt cilvēki, vairāk nekā 30 gadus, ir lokalizēts apakšējā un augšējā mugurkaula.

Diagnoze kaulu vēzis

Pilnīgu priekšstatu par slimību - atslēga uz veiksmīgu ārstēšanu, tāpēc precīzs apraksts simptomu diagnostikā kaulu vēzi var palīdzēt ārsts noteikt cēloni slimības. Kas ir agrīnā diagnostikā kaulu vēzi ir nepieciešams iziet pilnu medicīnisko pārbaudi un asins analīzes. Diagnosticēt kaulu vēzi, lai noteiktu veidu, izmēru un formu, vēzi, ārsts dod virzienu X-ray. Ja X-ray atklāja, ka blīvējumu (sabiezināšanu) kaulu audu un apkārtējo mīksto audu, pacients tiek nosūtīts uz papildu diagnozi kaulu vēzi. CT (datortomogrāfija) vai MRI (magnētiskās - rezonanses attēlveidošanas) ir mūsdienu izmeklēšanas metodes un ļauj detalizēti pētīt kaulu audzējs un apkārtējos audus.

Attieksme pret kaulu vēzi

 Ārstēšana kaulu vēzis staru terapiju

Pirms sākat ārstēšanu kaulu vēzi, ārsti jāņem vērā vairāki faktori: to agresivitātes, lieluma un atrašanās vietas audzējs un klātbūtnes metastāžu veidu.

Ķirurģija, staru vai ķīmijterapijas - šīs metodes, kas nodarbojas ar kaulu vēzi ir efektīvas gan individuāli, gan kopā.

Ķirurģiska ārstēšana kaulu vēzi, jāatceļ visa audzējs, ti, ablācija kaulu. Nedrīkst atstāt skarto teritoriju, pretējā gadījumā atlikušās vēža šūnas turpina augt un attīstīties. Noņemts un daļa no apkārtējos audos, kā arī daļas nervu un asinsvadu. Amputēta kaula daļa var atjaunot ar kaulu cementu nelielās platībās, vai metāla implanti, ja jūs dzēst lielu daļu no kaula.

Ķīmijterapija vēža kaulu iecelts ārsts - onkologs, kurš būs uzņemt efektīvu un drošu devu ķīmijterapijas zālēm. Tie ir ievadīts intravenozi, un nomāc būtisko aktivitāti šūnu kaulu vēzi. Ķīmijterapija ir efektīvs pirms operācijas un pēc tā. Pirmajā gadījumā tas samazina audzēju, tādējādi veicinot ķirurģiska iejaukšanās; otrajā gadījumā tas apkaro paliek pēc operācijas ļaundabīgu šūnu.

Staru terapijas būtība ir nodrošināt, ka virziens rentgena stariem, lai iznīcinātu vēža yrs. Rays iekļūt organismā mazās devās, ka blakusparādības bija minimāla.

Man jāsaka, ka pēdējos gados dzīvildze pacientiem ar kaulu vēzi (un vēža slimniekiem) palielinājies. Daudzējādā ziņā tas ir nopelns uzlabotas atklājumiem šajā jomā radiosurgery, straujo tehnoloģiju attīstību un jaunu pieeju vēža ārstēšanā. Prognozēšana kaulu vēzi ar pareizu un savlaicīgu ārstēšanu ir labvēlīgs.

Яндекс.Метрика