Keratokonuss

 Simptomi keratokonusa

Keratokonuss (no grieķu «Karato.» - Radzenes un «KONUS») - stāvoklis acs, kurā radzene ņem konusveida forma. Reibumā deģeneratīvo procesu iznīcina šūnas vienā no slāņiem radzenes (Bowman slānis), kā rezultātā zaudēta stingrību radzenes un ir zem spiediena intraokulārā šķidruma bulges āru. Keratokonuss izraisa smagu redzes traucējumiem, bet gandrīz nekad noved pie tā pilnīgu zudumu.

Keratokonuss ir atrodams ne tik reti, saskaņā ar medicīnisko statistiku, viņi slimo 1 persona 2000. biežums nav atkarīgs no dzimuma vai rases, pirmie simptomi parādās keratokonusa parasti cilvēki ar laiku pubertātes un līdz 20 gadiem.

Cēloņi keratokonusa

Cēloņi deģeneratīvām procesu radzenes, rezultātā keratokonusa vēl nav zināms. Nav šaubu ietekme autoimūno procesu, kas iznīcina šūnas imūnās sistēmas paša organisma šūnām. Šos datus apstiprina fakts, ka keratokonuss bieži sastopama cilvēkiem ar astmu, alerģijām un citām traucējumiem imūnsistēmas.

Viens no faktoriem, kas veicina attīstību keratokonusa, ir ilgstoša kortikosteroīdu lietošana, kas cita starpā paredz, ka ietekme uz imūnsistēmu, kā arī apliecina savu vadošo lomu, kas izraisa šo slimību.

Tur bija saistība starp biežumu rašanās keratokonusa nelabvēlīgi vides apstākļi, piemēram, ilgstošas ​​uzturēšanās vietās, kur gaiss ir piesārņots ar rupju apturēšanu putekļiem, kas izraisa pastāvīgu radzenes microtrauma. Ir arī dati par ietekmi ģenētisko faktoru ietekme uz slimības attīstību. Vairumā gadījumu iemesls keratokonusa nav zināms.

Simptomi keratokonusa

Parasti simptomi vispirms parādās keratokonuss vienā acī, bet pēc tam otrajā process ietver acs. Keratokonuss reti notiek tikai vienā acī, bieži dažādos acīm tikai atšķirīgu tās izpausmes. Galvenais simptoms keratokonusa ir neskaidra redze. Sākotnēji pacienti ziņoja neskaidru redzi tumsā, tad nojauc izpaužas labā apgaismojumā. Acis nogurst ātrāk, reizēm tie parādās nepatīkamas sajūtas, kas izpaužas kā nieze vai dedzināšana.

Pacienti ar keratokonusa apraksta attēlu pirms manas acis, piemēram, redzes attēlu, kuru viņi redz, kā caur stiklu smago lietus gāze. Redzes dubultošanās, ir raksturīgs simptoms monokulārās par keratokonusa poliopii - ja, tā vietā, lai pacients redz vairākus attēlus. Tas ir īpaši izteikts, aplūkojot spilgtiem objektiem uz tumša fona. Pacienti tiek aicināti apskatīt tēlu baltiem punktiņiem uz melna papīra lapas, un tā vietā, vienu baltu dot centrā, viņš redz vairākus no šiem punktiem, nejauši izkaisīti uz papīra lapas, un, pārbaudot kādu laiku šī haotiska secība nemainās.

Pacientam ir grūtības izvēlē koriģējošo briļļu, ir nepieciešama daļa no viņu maiņā. Izmantojiet mīkstās kontaktlēcas vispār būtu neiespējama, jo trūkst fit objektīva uz radzenes.

Simptomi parasti keratokonuss pieaug jau vairākus mēnešus vai pat gadus pēc slimības gaitu un vairs paliek tajā pašā līmenī uz ilgu laiku. Retos gadījumos keratokonuss gaitā nepārtraukti, kā rezultātā bieži salūst radzenes un draudiem acs zaudēšanas.

Diagnoze keratokonusa

Sākotnēji, ārsts jautā pacientam rūpīgi par simptomiem, un pēc tam pārbaudiet redzes asums. Pārbaudiet spraugas lampa, bet atklāšana raksturīgs simptoms keratokonusa - "gredzens Fleyshnera" ir viens no diagnostikas funkcijas. Piesakies skiascopy - pētījumu metode, kurā gaismas staru ir vērsta uz pacienta īrisa un tā pārvietošana, skatoties pārdomas. Ja ir tā sauktā keratokonuss šķērveida efektu, kurā divas atstaroto gaismu joslas pārvietojas kā šķēres asmeņiem.

Viens no visvairāk informatīvo un precīzu mūsdienu metodēm diagnoze keratokonusa ir izmantot optisko topogrāfiju, ar sagatavošanas topogrāfiskajā kartē priekšējās un aizmugurējās sienas radzenes. Šī metode ļauj diagnosticēt keratokonuss, pat agrīnā stadijā, un topogrāfiskās kartes radzenes pie noteiktiem intervāliem ļauj novērot dinamiku procesā.

Ārstēšana keratokonusa

 Ārstēšana keratokonusa

Atkarībā no procesa (strauja progresija, tendence līdz recidīvam, vai otrādi, lēns pieaugums simptomi ar ilgu stabilitāti), var būt gan ķirurģiskā un bez ķirurģiska ārstēšana keratokonusa.

Sakarā ar konservatīvām metodēm ārstēšanai keratokonusa, šādi:

  • Korekcijas semihard lēcas balstīti uz radzenes mehānisko iedobi konuss ar īpašām lēcām, cieto un mīksto centrā uz perifēriju;
  • Šķērssaišu (Radzenes Collagen crosslinking, CCL, CXL) - salīdzinoši jauna, bet labi pierādīta metode, lai stiprinātu radzeni un palielināt savu stingrību, ko 300% neinvazīvu veidā. Metodes būtība ir likvidēt virsmas šūnas radzenes, riboflavīns iepilināšanas, kam seko 30 minūšu apstarojot ar UV gaismas acīm. Tad Eye nēsāt īpašu kontaktlēcu, kas aizsargā radzeni tajā laikā, kamēr viņi saglabā procesu reģenerāciju. Šāda ārstēšana keratokonusa ir droša un minimāli invazīvām, veikta uz ambulatoro pamata un neprasa vispārējo anestēziju.

Smagas un beigu posmā keratokonusa operācijas joprojām ir nepieciešams, jo no biežiem pārtraukumiem pastāv draudi radzenes acs zaudēšanas. Līdz šim, pieņemšana divu veidu darbībām keratokonusa:

  • Implantē uz radzeni intrastromal radzenes gredzenveida segmentu (IKS), polimērs plānas lokiem, kas atrodas uz katru pusi no skolēna, kuras rada pastāvīgu spiedienu, kā rezultātā saplacinātu konusu.
  • Radzenes transplantācija vai iekļūst keratoplastika - klasiskā metode operācijas keratokonusa, kad tā izņemta en radzenes retināšana, un tā vietā ir implantēts donoru.

Keratokonuss ārstēšana tautas aizsardzības līdzekļiem

Keratokonuss tautas aizsardzības līdzekļiem, ko izmanto kā toniku, kā arī profilaktiska, lai izvairītos no slimības komplikācijām, piemēram, plīsumu radzenes. Nieze, dedzināšana un nogurums acis ieteiktu skalošanai un losjoni novārījums garšaugus, piemēram, kumelītes, salvija, māte un pamāte. Garšaugi var izmantot arī kā tip mīksts imūnmodulācijai, piemēram, tējas lapas Echinacea purpurea.

Vēl viens no tradicionālās terapijas ar keratokonusa - medus un citi bišu produkti. Medus un Propoliss šajā gadījumā tiek lokāli formā ūdens šķīdumu, un pārtikas produkti, kā toniku un imūnstimulējošas aģentiem.

Яндекс.Метрика