Koloīds cista

Koloīds cista ir patoloģiska veidošanās vairogdziedzera smadzenēs un kam skats augsta blīvuma vai dobumā ar šķidru saturu.  Koloīds cista smadzeņu MRI attēlā

Cēloņi un simptomi koloīds cista

Koloīds cista vairogdziedzera, vairumā gadījumu tā ir piemērota un prasa maz ārstēšanu, bet dažreiz novērots ļaundabīgu komplikācijas.

Būtībā, koloīds cista vairogdziedzera ir divi attīstības pakāpes: nulles līdz nepastāvot mezglains goiter un sekundāri iekšējām izmaiņām, tai skaitā kakla celmu.

Slimības simptomi ir saspiežot kaklu, apgrūtināta rīšana, iekaisis kakls un elpošanas problēmas.

Galvenie cēloņi koloidālu cistas ir stress, pārslodze, nepilnvērtīgs uzturs, fizisko aktivitāšu trūkums, slikti ieradumi un neregulāru miega traucējumi sārmu līdzsvaru.

Koloīds cista smadzeņu slimība parasti norit bez simptomiem, bet retos gadījumos izraisīt galvassāpes. Pacienti vecuma simptomiem šī cista ir stipras galvassāpes, paaugstināts intrakraniālais spiediens, hidrocefālija, sirds kambarus smadzeņu.

Koloīds cista mezglains tips ir zīmogs, kuras cēlonis ir nepietiekama joda daudzums organismā, kā arī iedzimtām faktoriem. Ja mezgli ir izmēru 5-10 mm, tie nav bīstami cilvēka dzīvībai. Palielinot izmēru suku tiek nospiests barības vads, traheja, un atkārtotas balsenes nervu.

Komplikācijas kādā koloīds cista ir svīšana, drudzis, sirdsklauves, aizkaitināmību un galvassāpes.

Veidi koloīds cista

Pašlaik ir divi galvenie veidi koloidālu cistas: izglītība smadzeņu un vairogdziedzera mezglains plombas.

Koloīdu cistu no vairogdziedzera audu ir daļa no augsta blīvuma ar dobumu. Slimība neietekmē galvenā funkcija vairogdziedzera, bet tas var izraisīt patoloģiju.

Koloīds cista smadzeņu atrodas trešajā kambara un nav klasificēts kā smadzeņu audzējs. Tas cista izskatās plānas želejveida masu, kura saturs tiek ievietots kapsulā.

Medicīnas pētījumi ir konstatēts, ka cista ir slimība iedzimts raksturs, ko izraisa klātbūtnē īpašs gēns. Daži pētījumi ir atklājuši, ka smadzeņu cista, ko izraisa patoloģiskas izmaiņas no neuroepithelial šūnas.  Operācija, lai novērstu vairogdziedzera koloīds cista

Koloīds cista ārstēšana

Galvenais ārstēšanas metodes koloidālās cistas ir ķirurģiskās izņemšanas. Operācija tika veikta neiroķirurgs, kas izmanto invazīvas ķirurģiskas procedūras.

Ķirurģiskā ārstēšana tiek noteikts saskaņā ar vecumu un fizisko stāvokli pacienta, kā arī no slimības stadijas.

Ķirurģiska ārstēšana koloidālu cistas veikto ar endoskopijas izņemšanu cistas ar piekļuvi puslodē, gan starp puslodes smadzeņu reģioniem.

Gadījumā, ja recidīva iecelt otru operāciju, lai pārdurtu iztukšošanai. Jomā cista injicēts sclerosant aplinkiem tās sienām un pilnībā atcelt šķidruma.

Koloīds cista vairogdziedzera parasti rīkojas konservatīvi ar iecelšanu joda saturošu medikamentu un hormonālās aģentiem. Ja cista rodas ar smagu iekaisumu, tad noteikt antibiotiku kursu.

Par ķirurģiskai ārstēšanai slimības valsts norādes ir liela izmēra cistas arī vairogdziedzerī un kompresijas kakla.

Яндекс.Метрика