Tīklenes disinsertion

 Simptomi tīklenes atslāņošanās

Tīklenes atslāņošanās - ir visbīstamākais slimība acs, kas var salīdzinoši īsā laikā, izraisa pilnīgu redzes zudumu. Saskaņā ar statistiku, 72% no visiem gadījumiem akluma iemesls ir sākuma tīklenes atslāņošanās.

Sauc tīklenes membrānas uzliku acu un iekšpusi, kas sastāv no vairākiem slāņiem gaismas jutīga šūnām, kas ir galvenais posms uztverē attēlu un nosūta to uz smadzenēm. Šis apvalks ir cieši saistīta ar asinsvadu apvalku un stiklveida nospiests uz viņas ķermeņa.

Dažos gadījumos, patoloģisks process, kurā viena vai vairākas porcijas tīklenes tiek atdalīts no asinsvadu apvalku. Jo lūzumu nonāk stiklveida šķidrumu, kas atdalīties tīklene. Tīklene, atdalīts no acs asinsvadu apvalku, apstājas saņem asins apgādi, kā rezultātā atrofiju un mirst. Ja šajā posmā netiek veikti tūlītēji pasākumi, šķidrums iekļūst turpmākās var izraisīt pilnīgu atdalīšanās no tīklenes, kas noved pie redzes zudumu skartajā acī.

Cēloņi tīklenes atslāņošanās

Tiešais iemesls tīklenes atslāņošanās ir veidošanās mikro pārtraukumiem tajā, un sašķidrināšanai stiklķermenī, ļaujot brīvi šķidrums nonāk asarām. Šāds stāvoklis var rasties, kā rezultātā traumas, un ne vienmēr tieši trauma uz acs, un hit uz galvas vai pat pārmērīgi izmantot, vai ciešanas stress. Arī izraisīt tīklenes atslāņošanās var būt kopīgas slimības ķermeņa, piemēram, cukura diabēts, hipertensija, nieru slimības, sistēmiskas (sklerodermijas, reimatoīdo artrītu, sistēmisko sarkano vilkēdi, utt ..) un infekcijas (īpaši vīrusu infekcijām) slimību, un slimības endokrīno dziedzeru (vairogdziedzera, virsnieru, epitēlijķermenīši).

Nozīme ir vecuma faktors, un tik bieži, tīklenes atslāņošanās rodas cilvēkiem pēc sešdesmit gadiem, lai gan tas var notikt jebkurā vecumā.

Veidi tīklenes atslāņošanās

Tīklenes atslāņošanās var būt primārā vai sekundārā.

 • Primārā. Tā rodas attiecībā uz jebkuru šķidruma no sašķidrinātās stiklveida tīklenes plīsumu.
 • Sekundārā. Tā notiek, kad starp tīkleni un dzīslenē parādās jaunveidojumu. Tas var būt audzējs, asiņošana, diabētiskā retinopātija vai iekaisuma infiltrāts.

Saskaņā pakāpes mobilitātes tīklenes atslāņošanās var būt kustama vai stingrs. Diagnostika tīklenes atslāņošanās, lai noteiktu tās mobilitāte ir šādi: pacients ir parakstītas uzturēšanos gultā divu dienu, un pēc tam pārbaudiet statusu tīklenes. Ja blakus tīklene ir pilnīgi runāt par mobilo, ja ne, nosaka dažādas pakāpes mobilitātes vai stīvums pilnībā, ja uzstādīšana ir ne visas.

Tīklenes atslāņošanās var būt augsts, ja uzkrātais zem šķidruma, kas iegūta no urīnpūšļa, vai plakanas, kurā tīklene tiek savākti krokas.

Arī pieņemts klasifikāciju tīklenes atslāņošanās par izplatību:

 • Vietējais - vienā kvadrantā
 • Distribution - ņem divas quadrants
 • Starpsumma - triju kvadrantos
 • Kopā tīklenes atslāņošanās - tīklene mizoti visu

Simptomi tīklenes atslāņošanās

Simptomi tīklenes atslāņošanās izpaužas kā redzes traucējumiem. Agrīnie simptomi tīklenes atslāņošanās ir izskats pirms acīm mazo tumšiem plankumiem neregulāras formas, kas pārslu ar kvēpu, kā arī parādīšanās "tumšās aizkara" vai pelēku toni ir aktuāli.

In sākumposmos bieži simptoms tīklenes atslāņošanās ir uzlabošana rīta, kad pēc miega gandrīz pilnībā pazūd aizkars viņa acu priekšā un atgūt savu redzi. Bet no dienas aktivitātes laikā līķauts uzrodas, un vakarā simptomi tīklenes atslāņošanās sasniedza savu maksimumu - "aizkars" kļūst tik blīvs, ka caur to gandrīz neko nevar redzēt.

Vēl viens tīklenes atslāņošanās simptoms ir zibšņi pie perifērijā redzējumu, var būt lieli kustīgās plankumi pirms viņa acīs. Sāpes nav raksturīga tīklenes atslāņošanās kā tīklene nav sāpju receptoru, bet dažkārt sāpes ir klāt veidošanās primāro spraugu laikā.

Tiklīdz slimība progresē, simptomi tīklenes atslāņošanās pieaug, un vīzija slimajā acī pasliktinās.

Diagnostika tīklenes atslāņošanās

Diagnostika tīklenes atslāņošanās notika oftalmologa ar šādiem pētījumiem:

 • Oftalmoskopija (fundus pārbaude), tieša un netieša. Tas ļauj jums, lai noteiktu precīzu lokalizāciju pārtraukumus, stāvokli tīklenes atslāņošanās.
 • Elektrofizioloģiskais pētījums, kas dod priekšstatu par to, cik pārkāpumu, kas notikušas ar delaminated jomās tīklenes un redzes nerva.
 • Definīcija redzes asuma, kas dod priekšstatu par centrālo daļu tīklenes
 • Dators perimetrija parādot stāvokli perifēro tīklenes.
 • Ultraskaņas pārbaude acs, kas ļauj jums, lai novērtētu pakāpi tīklenes atslāņošanās.
 • Tonometriju - mērīšana intraokulārā spiediena.

Ārstēšana tīklenes atslāņošanās

 Narkotiku ārstēšana tīklenes atslāņošanās acīm

Ārstēšana tīklenes atslāņošanās ir tikai ķirurģiskā metode. Ekspluatācija tīklenes atslāņošanās ir vienīgais uzticams veids, lai novērstu patoloģijas, ārstnieciskās metodes var izmantot tikai kā papildus.

Gadījumā, ja nelielu atdalīšanās no tīklenes, operāciju var veikt ar lāzeru vai krioterapiju (cryopexy). Ja tiek pakļauti lāzera vai krioterapija pie sabrukuma veidojas aseptiskā (bezinfektsionnoe) iekaisums, vēlāk izraisot izskatu rētaudi, cieši pielodēti uz tīklenes asinsvadu apvalku. Šķidrums ir nonākuši zem tīklenes, pakāpeniski izšķīst.

Ja tīklenes atslāņošanās ir notikusi plašā teritorijā, vai piemērot extrascleral endovitrealnye darbību.

 • Extrascleral tīklenes atslāņošanās operācijas. Operācija tiek veikta uz virsmas sklēras. Tie ietver extrascleral balonirovanie vai extrascleral pildījumu, tādējādi panāktu mājīgs fit tīklenes uz acs asinsvadu apvalku, un pēc tam ražot punkts "metinātu" lāzers.
 • Endovitrealnye tīklenes atslāņošanās operācijas. Tādā gadījumā, ietekmi uz tīklenes pēc vitrektomijas (ekstrakcijas stiklķermenī).

Svarīga ārstēšanā tīklenes atslāņošanās - ir iespējama agrākais sākums par to, kā tīklenes, ilgu laiku nav kontakta ar acs asinsvadu apvalku, atrophies un pārstāj pildīt savas funkcijas. Šajā gadījumā, ārstēšana no tīklenes atslāņošanās tiek veikta.

Ja esat izrakstītās brilles pastāvīgai nēsāšanai, bet jums ir neērti nēsāt tos, vai esat aizmirsis tos visu laiku, labākais variants - kontaktlēcas. Šeit jūs varat izvēlēties lēcas atbilstoši jūsu gaumei un maku iespējām.

Яндекс.Метрика