Colorblindness

 Colorblindness

Krāsu aklums sauc traucēta krāsu uztvere no acs. Tīklenē, centrālajā zonā, ko sauc makulas vai dzeltenā vietas, ir šūnas, kas atbild par uztveres un krāsu atveidi. Šādas šūnas sauc konusi. Ir trīs veidi, konusu, no kuriem katrs satur vienu no trīs veidu pigmenta - zila, sarkana un dzeltena. Tie ir pamatkrāsas, ka acs uztver, un viss pārējais dažādas krāsu un toņu veido, sajaucot zila, sarkana un dzeltena. Trūkums vai neesamība viena no pigmentu ir pārkāpums krāsu. Vairumā gadījumu, pārkāpumiem, kas saistīti ar trūkumu sarkanā pigmenta, daudz retāk - zils. Aklums nav atsevišķs slimība, tā ir iedzimta anomālija vai simptoms citām slimībām, acs, vai daži no kopējās slimībām.

Vēsture atklāšanas krāsu aklums un interesanti fakti, kas saistīti ar to

Pirmo reizi tas spēj aprakstīt angļu ķīmiķis Džons daltoniem 1794. Kā redzams iedzimta aklumu bērniem no dzimšanas, viņi bieži vien nezina, ka to krāsu uztvere ir atšķirīga no citiem cilvēkiem krāsu. Es nezinu to, un John Dalton, kamēr viņš pasūtīja vakariņas puse elegants pelēks mētelis. Kad viņš nonāca pie tā svinības pēkšņi izrādījās, ka citi cilvēki redz tas nav pelēks mētelis un spilgti sarkanbrūns.

John Dalton, kā arī viņa brāļi, cieta pārkāpumu uztveres sarkanā, kas vēlāk detalizēti aprakstīts, norādot nosaukumu jaunā oftalmoloģijas sindromu. Faktiski, vārds "cieta" šajā gadījumā nav jāņem burtiski, jo cilvēki ar iedzimtu krāsu aklums parasti neizjūt nekādu diskomfortu, kas saistīts ar īpašu funkciju, kopš dzimšanas redzēt pasauli citādāk, un nav iespēja salīdzināt savu redzējumu ar kāds cits.

Krāsu aklums neliedz personai uztvert pasauli ar savu skaistumu un daudzveidību, un padara viņu nespēj strādāt. Slavenākais piemērs - gleznas Mihaila Vrubel. Pamatojoties uz pelēkās atzīmi no viņa darbiem, pētnieki radošums Vrubel pieņemts, ka mākslinieks bija pesimistisks, nosliece uz depresiju. Tomēr vēlāk kļuva skaidrs, ka mākslinieks vienkārši neņēma dažas krāsas esot krāsu akls. Tomēr šis apstāklis ​​neliedz viņam būt gleznotājs ģēnijs, atstāja spilgtu pēdas vēsturē kultūru.

Cēloņi krāsu aklums

Krāsu aklums var būt iedzimtas vai iegūtas. Biežākie gadījumi iedzimtu krāsu aklums, tiek pārraidīts kā ģenētisko anomāliju, kas saistīti ar sieviešu dzimuma hromosomas, mantojis no mātes un dēla. Šajā gadījumā, šķiet, aklumu bērniem jau no pirmajiem dzīves gadiem, lai gan ne vienmēr nekavējoties atklāta visā valstī. Krāsu aklums sievietēm ir daudz retāk nekā vīrieši, sievietes ir iesaistīti pārraidīšanai recesīvo gēnu, bet tie parasti nav šo trūkumu. Tomēr ieguvusi aklums sievietēm notiek tikpat bieži kā vīrieši.

 Krāsu aklums tests

Iegūtās krāsu aklums izraisa bojājumiem tīklenes makulas un redzes nerva slimības, kurā izkropļoto krāsu atveidi, pat tad, ja tās normālos uztveres konusi. Arī krāsu aklums var būt pazīme kataraktas vai traucējumu centrālo nervu sistēmu, ieskaitot smadzeņu bojājumi.

Simptomi krāsu aklums

Galvenais un vienīgais zīme krāsu aklums, traucēta krāsu uztvere ir. Kā novirzes domām, aklums, tomēr ietekmē ne tās asums, vai citām pazīmēm. Kā minēts iepriekš, daltonisms bērniem var būt ilgu laiku nav jāmaksā uzmanību, jo bērni uztver savu krāsu uztveri par pašsaprotamu, un aicināja zaļo zāli, pat tad, ja viņi redz krāsu atšķirīgi. Kā likums, aklumu bērniem vecāki paziņojums, kad tas ir konstatēts, ka bērns nezina atšķirību starp, piemēram, pelēkā un sarkanā, vai pelēku un zaļu.

Normāla redze ir savdabīga trichromats (no "CHROMOS" - krāsu), kad čiekuri vienlīdz labi uztver sarkanā, zilā un dzeltenā. Ar pilnu zaudēšanas procesā viens no pigmentu liecina dihromāta, nepastāvot bezkrāsains pigmentu, kas šajā gadījumā, cilvēks uztver pasauli, krāsotas dažādos toņos pelēks. Tomēr dihromāts, un vairāk bezkrāsains, ir ļoti reti, un parasti šajā lietā un citu smagu redzes traucējumiem, aklumu, tikai viena no tām. Visbiežāk runā par patoloģisku trichromats funkcija viens no pigmenti netiek zaudēta pilnībā, bet samazinātas.

Diagnostikai colorblindness

Pārkāpšana krāsu ir diagnosticēta ar speciālu polihromatisku galda, lai Rabkin sauc galds, kas tiek izmantoti, lai veiktu pārbaudi par krāsu aklumu. Tie ir zīmējumi, kas izgatavoti, izmantojot punktus vai aprindās vienādas spilgtumu, bet dažādas krāsas. Ja jūs parasti uzglabā redzes asumu, krāsu aklums ietekmē tikai uztveri krāsu, tas ir, ievērojot pakāpi spilgtumu, krāsas, krāsu akls nav pamanījis. Tādēļ daži galdi, tie nenošķir zīmējumu, uztverot tabulu kā vienmērīgi piepildīts aprindu vai punkti jomā.

Dažreiz, gadījumos krāsu aklums ģimenē, sieviete plāno grūtniecību, vēlas noskaidrot iespēju krāsu aklums bērniem. Šajā gadījumā, ģenētiskais tests krāsu aklums, ieskaitot diagnozi, pārbaudot ģimenes vēsturi un DNS testēšanu. Ģenētiskais tests krāsu aklums DNS - precizitāte pētījums, kas liecina, gēnu, kurā ir noticis mutācija un tās būtību. Diemžēl, iespēja labot kaitējumu, pat ja precīzs cēlonis defektu gēna šobrīd nav iespējama, un šāda informācija nav nekādas praktiskas izmantošanas, jo pētījums pats par sevi ir ļoti dārga.

Krāsu Aklums Ārstēšana

 Korekcija krāsu aklums

Šobrīd, nav vairāk vai mazāk efektīvs ārstēšanas krāsu aklums. Mēģinājumi krāsu korekciju par pārkāpumiem, izmantojot īpašas lēcas, īpašu pārklājumu slāni, sastāvs, kas ļauj jums mainīt viļņu garumu uztveres dažas krāsas. Bet līdz šim, šie mēģinājumi nebija ļoti veiksmīga, un netika novērota ievērojama uzlabošanās, piemērojot šo fondu.

Tā iedzimta krāsu aklums neprogresē, viens vienkārši mācās, lai labotu uztveri, pamatojoties uz to īpašībām, piemēram, atceroties, ka top krāsa luksofora sarkanā un apakšā - zaļa. Iegūtā krāsu aklums ir galvenokārt nepieciešama ārstēšana pamatslimību, kas izraisīja izskatu šiem simptomiem.

Яндекс.Метрика