Krūšu vēzi

Krūts vēzis ir visizplatītākais ļaundabīgu audzēju sieviešu vidū. Krūts vēzis - izplatītākais vēža veids sievietēm

No krūts vēža biežums ir apmēram 10% no kopējā sievietēm.

Visuzņēmīgākie pret audzēju veidošanos sievietēm, kas vecāki par 40 gadiem, ļoti retos gadījumos, krūts vēža slimnieks.

Cēloņi un riska faktori krūts vēzi

Sakarā svogo izplatīta, krūts vēzis tiek pētīta vairākus citus vēzi. Neskatoties uz to, ka tiešais iemesls krūts vēzi nav zināms, bet ir skaidri identificēti faktori, kas veicina slimību. Šie faktori ietver:

 • Sākot menstruācijas pirms divpadsmit gadu vecumam;
 • Trūkst grūtniecību un dzemdībām;
 • Pirmā grūtniecība vecumā trīsdesmit gadiem;
 • Abortu vēsturē klātbūtne;
 • Izbeigšana pirms laktācijas pēc dzemdībām, vai neatbilstību;
 • Menopauzes vēlāk kā piecdesmit gadiem;
 • Tuvi radinieki ar vēzi klātbūtne;
 • Agrāk nodota vēzi;
 • Endokrīnās sistēmas traucējumi organismā;
 • Slimība - cistisko fibrozi krūts slimību;
 • Ilgstoša hormonālo kontracepcijas un hormonu aizstājterapiju menopauzes laikā;
 • Pirms trauma ar krūts vēzi;
 • Uzturs ar augstu saturu kancerogēno vielu (trekno, ceptu, kūpinātu pārtiku, fast food);
 • Vecuma vecāki par 40 gadiem.

Katrs no iepriekš minētajiem faktoriem izraisīt krūts vēzi, bet palielina risku, slimības, it īpaši, kad kombinācija vairāki no iepriekš minētajiem faktoriem.

Pazīmes krūts vēža

Krūts vēzi, kā arī daudziem citiem vēža veidiem problēma ir tā, ka simptomi bieži kļūst skaidrs tikai posmā izveidotas audzēju. Sākumposmā krūts vēzi bieži vien ir bez simptomiem. Agrākais zīme krūts vēzis ir:

1) Izskats par vienu vai vairākiem blīvējuma chondroid, no dažiem milimetriem līdz dažiem centimetriem diametrā;

2) Mainīt ādas laukumu kādā no piena dziedzeri, ādu var iegūt raksturīgo izskatu apelsīnu mizas, vai vilkt;

3) Dažos gadījumos ir izdalījumi no krūtsgala, nav saistīts ar laktāciju, parasti asiņainas vai rūsas sarkanīgā krāsā;

4) krūtsgals saplacina, un paceļas krūšu bojājumi var palielināt, vai otrādi, samazināsies lieluma.

Par parastā forma simptomi, krūts vēža sāpēm, nav raksturīgs, sāpes attīstās tikai beigu posmā slimības. Kad mastitopodobnoy forma krūts vēža simptomi ir līdzīgi mastīta: krūts ir sarkana, uzbriest, kļūst sāpīga.

Sāpes ir izteikts un rozhistopodobnoy slimības formu, kurā ir krasi ierobežo parastās jomām ādas apsārtums, dzelzs uzbriest, paaugstināta ķermeņa temperatūra un vispārējais stāvoklis pasliktinās.

Mastitopodobnaya un roze forma krūts vēzis ir daudz mazāk tipiski vēža, to risks, ka pazīmes krūts vēža šajā gadījumā nav specifiski audzēja, un akūtu iekaisuma procesu, kas var būt maldinoša.

Bruņu krūts vēzis - vēl viens slimības forma. To raksturo veidošanās blīva iefiltrēties, kā rezultātā krūts dziedzera kļūst nevienmērīga un ciets līdzīgu apvalks, kas dažos gadījumos attiecas uz visu krūškurvja.

Tas arī notiek vēža krūts dzelksnis, Pedžeta slimības vai vēzi, visvairāk reta vēža. Simptomi krūts vēzi šajā gadījumā aprobežojas ar sakāvi krūtsgala, simptomi ir līdzīgi ekzēma vai psoriāze var parādīties svari raksturīga psoriāzes, vai brūns uz fona apsārtums raksturīga raudāšana ekzēma. Kad simptomi krūts vēža simptomi nepārsniedz areolas, audzējs var izplatīties uz abām krūtīm.

Krūts vēzis metastasizes uz paduses limfmezglos, pazīme metastāzes ir zīmogs un ar izmēru limfmezglu palielināšanās. Ceļi caur asinīm audzēja var metastāzes smadzenēs, plaušās un aknās.

Diagnoze krūts vēzi

Galvenā metode diagnoze krūts vēzis ir mamogrāfija - krūts X-ray dažādās prognozēs. Kā papildu metode ultraskaņu. Galīgo diagnozi ar krūts vēzi, pamatojoties uz biopsiju - neliels gabaliņš laboratorijas analīzes audzēja, ko punkcija vai kasīšana (pie virsmas formām slimības).

Lai identificētu iespējamos metastāzes veikti MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas), un vai pārbaudi plaušas, aknas un smadzenes, izmantojot medicīniskās attēlveidošanas metodes. Lai noteiktu kaulu metastāzes scintigrāfiju tiek veikta.

Attieksme pret krūts vēzi

Krūts vēža ārstēšana komplekss, kas veikta ķirurģiska noņemšana audzējs, citostatiska terapijas un starojumu reģionālo limfmezglu. Priekšnoteikums, izņemot gala posmiem, izdzēst operācija krūts vēzi.

Ir klasisks versija ārstēšanai krūts vēzi, kas tiek uzskatīta standarts par šo slimību - radikālu mastektomijas. Šī metode pilnībā novērš krūts un paduses limfmezglos visas uz skarto pusē.

 Ārstēšana krūts vēža staru terapiju
 Pašlaik, pateicoties uzlabotām metodēm diagnosticētu vairāk un vairāk, kas ir agrīnā stadijā slimības ir ķērušās pie maigu, aiztaupot operācijas krūts vēzi. Pirms tam, veikt rūpīgu izmeklēšanu par Sentinel limfmezglu - pirmais, kas saņem limfas no audzēja. Ja sargs limfmezglu metastāzes nav klāt, ar varbūtību 98% tādas nav vispār. Ārstējot krūts vēža šajā lietā veica izņemšanu audzēja pats plus vairāku centimetru apkārtējiem veselos audus, ķirurģisku metodi, kas papildina ķīmijterapiju un apstarošanu, kā ar mastectomy.

Jo gala stadijās krūts vēža operācijas nav efektīva, un to var izmantot tikai kā līdzeklis, lai mazinātu ciešanas. Galvenās metodes, krūts vēža ārstēšanai, šajā gadījumā, ir ķīmijterapijas un staru, tas nav par dziedināšanu, un, lai pagarinātu dzīves.

Prognoze krūts vēzis

Piecu gadu dzīvildze gadījumā, ja audzējs tiek atklāts agrīnā stadijā, pirms klīnisku pazīmju parādīšanos krūts vēzis, ir vairāk nekā 98%. Solī izstrādāta klīnisko ainu, piemērojot kompleksu ārstēšanu ietver radikālas mastektomijas, radiācijas un ķīmijterapijas mezglu - piecu gadu dzīvildze ir aptuveni 60%. Klātbūtnē attālām metastāzēm krūts vēža prognozi ir slikts.

Яндекс.Метрика