Kušinga sindroma

Kušinga sindromu medicīnā sauc par slimību, kas rada lielu skaitu simptomi, kas rodas, palielinot koncentrāciju glikokortikoīdu hormonu cilvēka organismā. Galvenie simptomi Kušinga sindroma - aptaukošanās rumpis, kakla un sejas

Cēloņi Kušinga sindroma

 • Iekaisuma procesi smadzenēs (it īpaši sakarā ar hipofīzes audzējs).
 • Dažos gadījumos pēcdzemdību sievietēm.
 • Audzēji virsnieru dziedzeri.
 • Audzēji aizkuņģa dziedzera, bronhos un plaušās, videnes, kas mēdz izraisīt simptomus Kušinga sindroma.

Analizētajā slimību diagnostikai laikā jāatceras, ka Kušinga sindroma pulcē lielu skaitu slimības valstis (vēža virsnieru dziedzera, Kušinga slimība, AKTH un citi pieaugums.). Turklāt pacientiem ar Kušinga sindromu jāveic papildu pārbaude un atsakās pieņemt produktus, kas satur steroīdus (tik ilgi, ņemot prednizonu vai līdzīgas zāles, var izraisīt slimības attīstību saskaņā pētījumā).

Pēc tam, kad simptomi Kušinga sindroma nav iespējams pateikt īsumā, kāda veida slimības ir tipiska par konkrētu pacientu vēzi virsnieru dziedzera vai tomēr Kušinga slimība. Diezgan bieži vīrieši, kas cieš no vēža virsnieru dziedzeri, organisms sāk dominēt sievišķo hormonu, bet sievietes, gluži pretēji, ir pazīmes, vīriešiem. Nav nepieciešams, lai aizmirst par to, ka medicīnā pastāv pseido-Kušinga sindromu, kas rodas pacientiem, kuriem ieslīgt depresijā vai ilgstoši dzērāji. Kā rezultātā šo slimību normālu darbību virsnieru dziedzera apstājas un sāk ražot lieko glikokortikoīdu hormonu, kas rada simptomus Kušinga sindroma.

Izplatība

Ir Kušinga sindromu bērniem, un var attīstīties jebkurā vecumā. Tomēr visbiežāk tas notiek cilvēkiem, kuru vecums svārstās no 20-40 gados. Jānorāda, ka sievietes, šī slimība rodas 10 reizes biežāk nekā vīrieši.

Simptomi Kušinga sindroma

Starp visbiežāk sastopamie simptomi Kušinga sindroma var identificēt aptaukošanās rumpja, kakla un sejas. Pacientiem ar šo slimību cilvēks iegūst apaļu formu, rokas un kājas ir ļoti plānas un plānas, āda ir pārāk sausa, un dažās vietās kļūst sarkana, zila krāsa (uz sejas un krūtīs). Bieži rokai, lūpas un deguns ir zilas (attīstās acrocyanosis). Āda kļūst plānāks, caur to skaidri izskatījās caur vēnā (parasti notiek ekstremitāšu un krūtīm), strijas var skaidri redzēt (uz vēdera, gurniem, kājas un rokas). Jomās berzes āda bieži kļūst tumšāks tonis. Sievietes uz sejas un ekstremitātēm ir pārmērīga ķermeņa apmatojuma.

Bez tam, paaugstināts asinsspiediens nepārtraukti. Trūkuma dēļ kalcija organismā ir izmaiņas skeletā (jo smagas slimības formas ir atrodami lūzumi, mugurkaula un ribu). Pārkāpis vielmaiņas procesus organismā, kas noved pie attīstības diabētu, kas ir gandrīz nekad nav ārstējamas. Pacientiem ar šo slimību, var rasties biežāk depresiju vai overexcited stāvokli.

Simptomi Kušinga sindromu ir arī samazināt koncentrācijas kālija līmenis asinīs, bet hemoglobīna, eritrocītu un holesterīna ievērojami palielinājās.

Kušinga sindroms ir attīstība trīs veidos: viegla, vidēja un smaga. Slimība var attīstīties uz gadu vai sešiem mēnešiem (ļoti ātri), un to var iegūt savu impulsu 3-10 gadiem.

Diagnoze Kušinga sindroma

 Kušinga sindroms rodas sievietēm 10 reizes biežāk nekā vīrieši

 • Apmēru noteica kortizola līmeni asinīs un urīnā. Par asins analīzes, lai noteiktu summu, AKTH tajā (paaugstinot nakts tas ir visvairāk patiess rādītājs šajā analīzē).
 • Ar palīdzību īpašu pētījumu noteikt avotu palielinātu ražošanas hormoniem (virsnieru dziedzeru vai hipofīzes). Held datortomogrāfija no galvaskausa, rezultātu nosaka hipofīzes adenoma, kā arī in virsnieru dziedzeri pieaugumu. Pateicoties tomogrāfija vai scintigrāfiju diagnosticēt virsnieru audzējiem.
 • Lai novērstu iespējamo audzējs virsnieru garozas attīstību, veic īpašus testus, izmantojot deksametazona, AKTH vai metapyron.

Ārstēšana Kušinga sindroma

 • Ja simptomi Kušinga ir patoloģisks stāvoklis hipofīzes, vienīgais patiesais risinājums ir pilnīga atcelšana hipofīzes.
 • Gadījumā, ja pacients ir virsnieru adenoma, izārstēt Kušinga sindroms ir atcelšana adenomas, tostarp laparoskopijas izņemšanas virsnieru dziedzera - laparoskopiskās adrenalectomy. Smagas slimības formu ķirurģiski izņemti divi virsnieru, kas nozīmē pastāvīgu virsnieru mazspēja. Uzturēt normālu stāvokli, pacients var tikai atbilstoša terapija.
 • Laparoscopic adrenalectomy tiek izmantota ne tikai ārstēšanai Kušinga sindroma, kā arī lai novērstu endokrīno slimību, kas izriet no sliktai hipofīzes vai virsnieru dziedzeri, kas var novest pie attīstību simptomu Kušinga sindroma. Šodien šāda darbība ir plaši izplatīta visā pasaulē. Ja jūs nevarat turēt relatīvo hipofīzes operācija, laparoscopic rīkot divpusējas adrenalectomy.
 • Ārstēšana Kušinga sindroma bērniem un pieaugušajiem ar vēzi virsnieru dziedzeri tiek noteikta katram pacientam individuāli. Viegla un mērena slimības formu tiek apstrādāta ar staru terapiju. Ja šī terapija nav pienācīgu rezultātu, noņemt vienu vai virsnieru noteiktos ar citām zālēm hloditan.
 • Konservatīvās terapijas mērķis ir atjaunot minerālu, olbaltumvielu, ogļhidrātu metabolismu. Ārstēšanai Kušinga sindromu bieži parakstītas diurētiskie līdzekļi, sirds glikozīdi, kā arī līdzekļus, kas pazemina asinsspiedienu.
Яндекс.Метрика