Kurlums

Kurlums - dzirdes zudums ir tad, kad cilvēks nevar dzirdēt vispār, vai pakāpe dzirdes zudums ir tik spēcīga, ka uztvere runas izklausās kļūst neiespējama.

Fizioloģija uzklausīšana

 Slimības un traumas var izraisīt ieguvusi kurlums
 Dzirdes orgāns sastāv no skaņas vadītspēju un skaņu gabalus. Katrs sastāvdaļa procesa attīstību pielāgoti vislabāk veikt savus uzdevumus. Piemēram, forma cilvēka auss labāk uzņemt skaņas un dzirdes kanāls uzlabo skaņas kvalitāti.

Akustiskā analizatora struktūra var identificēt:

  •   Ārējā auss (Pinna, ārējo auss eju);
  •   Vidusauss (bungādiņas, dzirdes ossicles, tympanic dobums);
  •   Iekšējās auss (cochlea, pusloka kanāli, orgāns Corti)
  •   Receptori;
  •   Vadošs ceļš;
  •   Garozas apgabali smadzenēs.

Skaņas, ko mēs dzirdam, ir mehāniskās vibrācijas gaisa telpā. Šīs svārstības izraisa bungādiņa uz iekšējās auss, kas rezonē ar savu frekvenci. Turpmāka vibrāciju nodošana, izmantojot dzirdes ossicles (āmurs, lakta un kāpslis) un šķidrums (endolymph) šajā labirintā iekšējās auss. Atrodas šķidrā matu orgāna Corti (patiesībā, tie ir jutīgi šūnas) tika pārveidots mehāniskās vibrācijas vilnis dzirdes nervu impulsiem, kas pēc tam tiek pārsūtīti pa nervu šķiedrām uz smadzenēm.

Cēloņi kurlums

Tagad ir zināms, ka cēloņi kurlumu var noteikt.

Dzirdes zudums var rasties no pastāvīga trokšņa darbā (ts troksnis trauma), pēc ciešanas vidusauss iekaisumu (ausu infekciju), meningītu (smadzeņu apvalka iekaisumu) vai toksiska iedarbība uz dzirdes nervu no aminoglikozīdu antibiotikas. No kurluma iemesls var būt skarlatīnu, elpošanas vīrusu un dažu citu infekcijas slimībām. No laika kaula trauma var izraisīt pārkāpumu struktūras orgānu dzirdes vai integritāti dzirdes nervu un, kā sekas - kurlums.

Veidi kurlumu

Pilnīgi trūkst uzklausīšanu reti. Biežāk ir situācijas, kad turpināja atlikušo dzirdamība, un cilvēks ir spējīgs atšķirt ļoti skaļu runu vai daži tās biežumu. Šīs valstis sauc kurlums. Skaidra atšķirība starp definīciju dzirdes zudumu un kurlums ir grūti, un ir atkarīga no izmeklēšanas metodi.

Ja persona ir zaudējusi savu dzirdi pirms iemācījušies runāt, viņš var palikt kurls.

Izcelšanās no šādiem veidiem kurlumu:

  •   Iedzimta (nodotas no paaudzes paaudzē, ir saistīta ar hromosomu anomālijām);
  •   Iedzimta (parādījās nelabvēlīgo ietekmi uz augli tā intrauterīnās attīstības laikā vai laikā, kad piegādes);
  •   Iegūtās (kā rezultātā vecumu saistītu dzirdes orgānu, slimības, traumas, toksisko iedarbību dažu medikamentu, utt ..).

Vietā bojājumu dzirdes analizatora ir izolēts vadošs un Sensorineural kurlums. Sensorineural dzirdes zudums rodas, ja dzirdes traucējumiem veidošanos impulsiem, savu rīcību vai uztveri smadzenēs. Kurluma vadoša veida cēlonis ir patoloģiskas diriģēšanas aparāta dzirdes analizatora (traumas auss, otosklerozes, un citi.).

Kurlums ir arī klasificēti atbilstoši pakāpes dzirdes zudumu.

Iedzimta kurlums

No orgāna noklausīšanās embrija attīstības sākas ar 5 nedēļu intrauterīno dzīvi. Pēc 20 nedēļām grūtniecības, nedzimušais bērns jau ir iekšējās auss, to gatavības pakāpi salīdzināms ar pieaugušajiem. Kopš tā laika bērns dzemdē sāk atšķirt skaņas atšķirīgu intensitāti un biežumu.

Iedzimta kurlums rodas sakarā ar patoloģisku ietekmē dažu faktoru ietekmi uz augli un bojājumiem komponentu dzirdes analizatoru. Dzirdes zudumu, kā rezultātā var ievērojami atšķirties pakāpi - no kopējā kurlumu (atbilst 0, 25% no jaundzimušajiem) līdz tā neliela krituma.

Starp iemesliem iedzimtu kurlumu bieži atzīmēt infekcijas (galvenokārt vīrusu, piemēram, masalām, masaliņām, gripas), toksisko iedarbību zāles, ko māte grūtniecības laikā (sulfonamīdiem aminoglikozīdu antibiotikas un citi) laikā. In rašanos vairākos gadījumos iedzimtu kurlumu zinātniski pierādīts toksisko iedarbību alkohola.

Identifikācija kurlums

Iesaistītie dzirdes zudums ārstu audiologist problēmas, lai gan sākotnēji pacienti, visticamāk, meklē palīdzību no otolaryngologist.

Kurlums var rasties pēkšņi vai pakāpeniski, diezgan nemanāms cilvēkiem. Sūdzības par kurlumu pieprasīt papildu pārbaudes. Mūsdienu metodes un precīzi instrumenti ļauj objektīvi novērtēt pakāpi kurlumu un dzirdes paliekas.

Dzirdes zudums ir jāidentificē iespējami drīz pēc piedzimšanas, jo tas ir atkarīgs no attīstības bērna līmenim un adaptācijas pakāpi un iespēju atjaunot dzirdes.

Jau jaundzimušā periodā, daudzās slimnīcās veica skrīninga pētījums īpašu audiometrija dzirdes funkciju visiem bērniem. Audioskrining tur pirms izliešanas no slimnīcas ar apmācītu personālu. Tas ir ātrs, nesāpīgs un pilnīgi droša metode atklāšanas iedzimtu kurlumu. Pieaugušie var veikt runas audiometrija.

Ārstēšana kurlums

Dzirdes stipri ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti, tad, kad nepilnīgu kurlums korekcija ir iespējama, izmantojot viņa dzirdes aparātu paplašināt skaņas. Šī tā saucamā electro-akustisko korekcija.

 Iedzimta kurluma iemesls varētu būt infekcija
 Farmakoloģiskā ārstēšana kurlums ir neefektīvas, bieži prasa plastmasas vai endoprotezēšana.

Nesen lieto, lai ārstētu kurluma dzirdes aparātu ar speciāliem elektrodiem implantēts iekšējās auss (auss gliemežnīcas implantu). Intensīvi attīstās mikroskopisko līmenī iekšējās auss operācijas (tympanoplasty, stapedoplasty utt ..).

Labojumi grozāmi visvairāk veidu vadoša kurlumu.

Яндекс.Метрика