Labyrinthitis

 Labirints - slimība, ko raksturo bojājumiem iekšējās perifērijas reģionos skaņas un vestibulārā aparāta analizatoru
 Labirints - slimība, ko raksturo bojājumiem iekšējās perifērijas reģionos skaņu un vestibulārā aparāta analizatoriem. Bieži vien slimība sastopama akūtu vidusauss iekaisumu, vai vidusauss tuberkuloze ir rezultāts traumas.

Simptomi labyrinthitis un slimības gaita ir atkarīga no koncentrācijas process iekšējās auss. Galvenokārt labyrinthitis izprovocēja augšējo elpceļu infekcija (gripas, SARS). Dažreiz slimība rezultāti no inficēšanās ar vidusauss. Reti, labyrinthitis var izraisīt bakteriālu infekciju.

Veidi labyrinthitis

Slimība ir sadalīta šādiem veidiem:

 • Hematogenic labirints. Tādā veidā slimības ļi nokļūt uz iekšējās auss, kopā ar asinīm.
 • Strutojošu - leikocītu infiltrāciju no endoparazītiem un perilymph.
 • Difūza strutains vai serozs labyrinthitis, ko var attiecināt uz visām daļām kaulu labirintā.
 • Nekrotizējošs, kurā kaulu un mīksto audu labirints tur jomas nekrozi.
 • Meningogenny rodas meningītu. Tādā veidā slimības infekcijas aģenta iekļūst no subarachnoid telpā caur ūdens gliemežus.
 • Šaurs labirints, kurā ir zināma zaudējums mājas daļu kaulu labirintā.
 • Serozs pie kura no perilymph palielināšana un labirinta uzbriest endosteum.
 • Akūtām strutojošām vai serozs labyrinthitis kurā novirzes iekšējā ausī notikt pēkšņi.
 • Traumatiska, kas ir rezultāts traumas (šāvienu brūces, lūzuma galvaskausa pamatnes).
 • Hroniska labyrinthitis kad disfunkcija iekšējās auss notiek pakāpeniski.

Simptomi labyrinthitis

Kā minēts iepriekš, simptomi labyrinthitis un smaguma slimības lielā mērā ir atkarīgs no lokalizācijas procesu.

Kā likums, kas ir agrīnā stadijā slimības ir atzīmēta kairinājumu labirintā, kas norādīta uz šādiem simptomiem: slikta dūša, reibonis, troksnis ausīs, dzirdes zudums, vemšana, izjaukt līdzsvaru. Intensitāte ir atkarīga formā vertigo labyrinthitis. Līdzsvara traucējumi novēroti gan atpūtas un pastaigu laikā.

Kad serozs labyrinthitis novērotas patoloģiskas izmaiņas, piemēram, veidojot tūskas mīksto daļās labirints un rašanos eksudāts. Ja labyrinthitis iet bez komplikācijām, eksudāts pakāpeniski rezorbtsiruetsya.

Ar ierobežotu labyrinthitis bieži novēro klātbūtni fistula, kas galvenokārt atrodas horizontālā kanālā. Kad strutaini labyrinthitis slimības formu simptoms ir drudzis. Un izkliedētā strutojošu labyrinthitis bieži komplikācija pilnībā zaudēt dzirdi.

Ja slimība ir pievienota meningītu un smadzenīšu abscess, diagnoze labyrinthitis ir ļoti grūti.

Kad serozs labyrinthitis ir raksturīga ierobežota vai daļēji tika saglabāta funkciju vestibulārā un auss gliemežnīcas aparāta. Pie pilnas traucējumi savas funkcijas, var runāt par difūzo strutaina infekcija labyrinthitis.

Diagnoze labyrinthitis

Izskatīšana pacientam tiek veikta pēc viņa ārstēšanas slimnīcā ar konkrētām sūdzībām. Dažreiz, lai noteiktu cēloni reiboņa izmantojot īpašus testus, bet, ja tas nepalīdz noteikt precīzs iemesls tiek nozīmēts papildu pārbaudi.

Diagnostikā labyrinthitis svarīgu lomu šādiem pētījumiem:

 • Magnētiskās rezonanses un datortomogrāfijas. Ar šīm metodēm ir iespējams redzēt, vai ir kāda anomālija smadzenēs.
 • Electronystagmography. Ar elektrodi tiek reģistrēti kustību eyeballs. Ja cēlonis vertigo ir bojājumi iekšējās auss, eyeballs izdarīt dažus kustības. Ja reibonis izraisa kaitējumu uz centrālo nervu sistēmu, eyeballs veic cita veida kustības.
 • Dzirdes pētījums - citu metodi, lai noteiktu dzirdes traucējumiem. Tie ietver metodes un Bayer BSER, testa atbildes dzirdes galvas smadzeņu departamentā, lai palīdzētu noteikt, vai tā strādā, nervu, kas iet no iekšējās auss uz smadzenēm.
 • Audiometrija - metode, kas palīdz noteikt, cik labi cilvēks dzird.

Ārstēšana labyrinthitis

 Diagnostikā labyrinthitis izmantot metodi, piemēram, pētījumu par auss
 Pēc diagnozi labyrinthitis, un apstiprina diagnozi pacientam obligāti hospitalizēti. Ārstējot labyrinthitis pacienta rūpīgi jānovēro ārstu. Pacientam ieteicams pilnīgu atpūtu un mīlīgs diētu (bez sāls un bezūdens). Lai samazinātu spiedienu iekšpusē labirinta pacientam tiek parakstītas metenamīns un glikozi. Galvenie preparāti ārstēšanā labyrinthitis ir antibiotikas, izvēle ir atkarīga jutīgumu ar to floras vidusausī.

Kad serozs labyrinthitis ārstēšanas forma ir atjaunot auss funkciju un novērst šāda veida pārejas strutaini.

Akūta strutaina labyrinthitis veidlapa jāsniedz pacientam normālu plūsmu strutas. Tas tiek darīts, atdalot jauno audus no predpautinnogo telpā.

Ar ierobežotu labirints pilnīgi izārstēt, ir nepieciešams, lai nodrošinātu sadzīšanu fistulas vai saistaudu kaulaudiem. Kā likums, šim nolūkam, operācija tiek veikta, kad templis tika izņemta no lauka patoloģisko fokusu.

Ārstēšanai hematogenic labyrinthitis un meningogennoy noteiktā formā plaša spektra antibiotikas.

Profilakse labyrinthitis

Lai novērstu slimības, ir nepieciešams veikt attiecīgus pasākumus, lai novērstu infekcijas slimībām un laicīgi ārstēt jebkuru iekaisums vidusausī.

Яндекс.Метрика