Lepra

No spitālības vēsturi, un vispārīga informācija par šo slimību

 Hands grūtībās nonākušām cilvēks ar lepra

Lepra (lepra) - infekcijas slimība, kas skar ādu un perifēro nervu sistēmu. Slimība lepra tiek uzskatīta par vienu no vecākajām slimībām, pieminēt kas notiek Vecajā Derībā. Šajās dienās, spitālīgie tika uzskatīti "nešķīsts." Viņi izvairījās no veseliem cilvēkiem, viņi tika vajāti un atņemtas tiesības uz normālu dzīvi. Maksimālā saslimstība ar lepra ir 12-14 gadsimtu, kad infekcija skāra iedzīvotājus gandrīz visās Eiropas valstīs.

Lai cīnītos pret lepra viduslaiku Aesculapius izmanto daudzas spitālīgs kolonija - institūcijas, kas bija iesaistīti identificēšanu un ārstēšanā spitālīgajiem. Sākotnēji lepra pacienti atradās teritorijā klosteri, kur tie tika piešķirti māju un zemes gabalu par selhozdeyatelnosti. Faktiski, nabadzīgie cilvēki, kas dzīvo sava veida atrunas un nav bijusi iespēja sazināties ar pārējo pasauli. Tomēr, ja izolācija lepra pacientiem bija pilnībā pamatots un nesusi augļus. Līdz 16.gs., lepra bija aizgājuši no Eiropas. Atsevišķos gadījumos slimības kādu laiku ierakstīts teritorijā Vidusjūras piekrastē un Skandināvijā, bet liela mēroga epidēmiju, tā nekad nāca.

Šodien mēs zinām gandrīz visu par spitālību. Pretēji plaši izplatītam uzskatam, infekcija netiek nosūtīta, vienkārši pieskaroties pacienta un ne vienmēr noved līdz nāvei. Ir zināms, ka slimība lepra draud tikai 5-7% no cilvēkiem, un pārējie iedzīvotāji zemes ir stabils imunoloģisko aizsardzību pret patogēna. Attiecībā uz nodošanas metodi. Vairumā gadījumu infekcija ir nepieciešama ilgstoša tieša kontakta ar ādu. Pastāv arī teorija, ka lepra simptomi, kas var rasties pēc 10 gadiem pēc sakāves, nonāk organismā ieelpojot baktērijas piešķirti no mutes vai deguna par slimnieka kopšanu. Varbūt šis pieņēmums ir daļēji izskaidro faktu, ka šodien pasaule ir reģistrēts par 11 miljoniem. Lepra pacientiem un daudzi no viņiem nav bijis kontakta ar ādu inficētajiem cilvēkiem.

Kas ir lepra?

Lepra izraisa rod formas organismu - Mycobacterium leprae . Tie tika atklāti 1874. gadā zinātnieki G.Hansenom. Šie mikroorganismi ir ar līdzīgām īpašībām tuberkulozi, bet nav piemīt spēja vairoties kultūras vidē, un bieži nav izpausties gadu gaitā. Pietiek pateikt, ka inkubācijas periods slimības bieži vien ir 15-20 gadi, pateicoties raksturīgākajām iezīmēm spitālību. Pati par sevi tā nespēj izraisīt audu nekrozi. Tas nozīmē, ka darbība mikroorganismu jāaktivizē ar jebkādiem ārējiem faktoriem, piemēram, sekundāru bakteriālu infekciju, nepilnvērtīgs uzturs, piesārņota ūdens vai sliktos dzīves apstākļus.

Ilgstoša inkubācijas un ne mazāk garš latentais periods bieži izraisa to, ka diagnoze spitālība ārstēšanas sākas pārāk vēlu, jo ārsti ir radušās problēmas ar mērķi agrīni diagnosticēt slimības.

Tagad speciālisti zina divas formas lepra:

  • lepromatous - izraisītājvielas ietekmē galvenokārt uz ādu;
  • tuberculoid - pārsvarā slimība, kas skar perifērisko nervu sistēmu.

Izolēts un robeža forma lepra, kas tiecas uz attīstību jebkuru no divām galvenajām veida slimības.

Simptomi lepra

Tuberculoid forma ir šādas raksturīgas pazīmes lepra:

  • parādīšanās skaidri definētas vietas, kas pakāpeniski palielinās izmēru;
  • trūkums matu folikulu un sviedru dziedzeri uz bojātās ādas virsmas;
  • netālu spot skaidri overtures biezāka nervus;
  • muskuļu atrofija;
  • Izglītība neurotrophic čūlas uz pēdām;
  • kontraktūrām rokām un kājām.

Tiklīdz slimība progresē spitālība simptomiem arī palielināt. Laika gaitā, pacientiem parādās autoamputation falangas, radzenes čūlas un citus bojājumus sejas nerva, izraisot aklumu.

Lepromatous lepra izpaužas ar plašiem bojājumiem ādas formā plāksnes, papulas, traipiem un mezgli. Kā likums, līdzīgi veidojumi rodas uz sejas, ausīm, elkoņiem, plaukstas un sēžamvietas. To bieži pavada zaudējumu uzacis spitālību. Par vēlīnā slimības raksturo izkropļotas sejas vaibsti, izaugsmi ausu ļipiņām, deguna asiņošana, elpas trūkums. Arī lepra pacientiem, kas cieš no laringīts, aizsmakums, un keratīts. Infiltrācija patogēniem sēklinieku audos izraisa neauglību vīriešiem.

No lepra ārstēšana

 Balzams ārstēšanai lepra

Jau vairākus gadsimtus, tas ir ticis izmantots pret slimību lepra haulmugrovoe naftas, tomēr mūsdienu medicīna ir daudz efektīvāks līdzeklis, jo īpaši - sulfona narkotikas. Tie neattiecas uz īpašajiem terapeitisku aģentu, taču var apturēt attīstību infekciju un ir tonizējošs efekts uz ķermeni.

In maigākā formas slimības dziedināšanu notiek 2-3 gadu laikā. Smaga lepra palielināt šo periodu līdz 7-8 gadiem. Mēs arī piebilst, ka nesen tika konstatēts ērču baktēriju, kas ir izturīgas pret dapsonu (galvenajiem narkotiku lieto mūsdienu medicīnā), tāpēc pēdējos gados, sulfamic aģenti lieto kombinācijā ar citām narkotikām. Piemēram, ja ir infekcijas lepromatous klofamizin veids plaši izmantots.

Protams, pētnieki nav gatavojas gulēt uz lauriem un meklē efektīvākus veidus, kā tikt galā ar lepru, kas samazinās laiku ārstēšanas un samazina simptomu smagumu ar smagi slimiem pacientiem.

Яндекс.Метрика