Lepra

Lepra - hroniska infekcijas slimība, ko izraisa skābes ātrs nūjiņām ar lepru (Mycobacterium leprae-Neisser). Ja infekcija skar galvenokārt ādu, perifēro nervu sistēmu, acis, un iekšējos orgānus. Pasaulē lepra pacientiem tagad numurēt vairāk nekā divi miljoni. Vīrieši cieš no šīs slimības ir divas reizes biežāk kā sievietes. Lepra slikti jebkurā vecumā, bet bērniem līdz viena gada reti saslimst.  Hypopigmented plankumi - simptoms lepra

Slimība lepra nedaudz lipīga. Tikai rezervuārs lepra - slims cilvēks. Infekcijas notiek ar pilienu vai tiešā kontaktā ar pacientu.

Klīniskie simptomi lepra

Imunoloģiskās un klīniskās slimības izpausmes ir raksturīga liela daudzveidība (no tuberculoid līdz lepromatous formā infekcijas) .  Pirmie simptomi, lepra parasti parādās uz ādas no personas, kas izpaužas kā viena vai vairāku hypopigmented vai Hiperpigmentācijas plāksnīšu vai plankumiem .  Uz vietas ādas bojājumu bieži pavada daļēju vai pilnīgu zaudējumu sajūta .  Pēc kontakta ar slimu personu, uz veselas ādas var parādīties izolētas bojājumus ar samazinātu jutību .  Ietekmēja āda var spontāni izzuda pēc dažiem gadiem, bet šajā iemiesojumā, nevar iztikt bez īpaša ārstēšana .  Agrīnai tuberculoid lepra parādās skaidri nodalītas plankumi hipopigmentāciju ādas .  Vēlāk, bojājumi augt, to malas ir noapaļotas, un pacēla iegūstot gredzenveida forma .  Nervu sakāvi izraisa muskuļu atrofiju .  Ļoti bieži rodas kontraktūrām mutes un rokas .  No sejas nerva sakāvi bieži noved pie lagoftalms, keratīts un čūlas radzeni, izraisot aklumu .

Kad lepromatous lepra bojājumi iesniegta hypopigmented plankumi, mezgli, plāksnes vai papulas. Par bojājumiem skaidras kontūras, to struktūrvienības un centrālo nedaudz izvirzīti virs ādas virsmas, izspiedušās un blīves, robežas nav ieliektiem, kā tuberculoid spitālību. Starp bojājumi parasti novēro izkliedēto infiltrācija. Mīļākie vietas lokalizāciju bojājumiem lepromatous lepra uzskatīti ausīm, sejas (uzacis, vaigi, deguns), elkoņiem, plaukstu locītavām, ceļgaliem un sēžamvietas. Šajā posmā, slimība bieži krist sānu porcijas uzacis novīst un vēlāk earlobes un sejas āda saraujas un kuplina (lauva sejas).

Agrīnie simptomi lepra ir elpas trūkums, deguna asiņošana, aizsmakums, laringīts un deguna aizsprostojums. Ar sakāvi priekšējo daļu acs attīstīt iridociklīta un keratīts. Vīrieši rētas un sēklinieku infiltrācija izraisīt neauglību. Ļoti bieži simptoms lepra ir attīstība seglu deguns kā rezultātā deguna starpsienas perforācija un veidošanās neliela depresija vidū aizmugurē deguna.

Of lepra ārstēšana

1943, lai ārstētu lepra tika piedāvāti sulfona narkotikas. Papildus tiem, maisījumi etilesterus mercaptan atvasinājumus vai tiourīnvielu atvasinājumi antibiotiku Rifadin un izonikotīnskābes.  Dapsons - ārstēšanai lepra

Antibiotikas Rifadin ļoti protivoleproznoy aktivitāti un labu panesamību, kad lieto iekšķīgi. Antibiotikas ir viegli uzsūcas no gremošanas trakta, iekļūt organisma audos. Šis preparāts ir īpaši efektīvs lepromatous spitālību. Tā nodrošina ātri negatīvus bakterioloģisko.

No lepra ārstēšana jāveic vairāki narkotikas. Parasti tas Rifadin, Clofazimine un dapsons. No dapsonu un Rifadina kombinācija būt diezgan efektīvs robežas un pierobežas lepromatous slimības formu. Kad lepromatous slimības formu, ir vēlams izmantot visas trīs narkotikas. Gaitā ārstēšanā lepra būtu jāpiemēro objektīvas metodes, izvērtējot efektivitātes terapiju, tai skaitā biopsiju un nokasījumus. Attieksmi pret slimības jāturpina tik ilgi, kā, izmantojot laboratorijas metodes diagnostikai tiek iegūti pastāvīgi negatīvus rezultātus. Nav noskaidrota Optimālais ārstēšanas ilgums, bet tas ir ieteicams ievērot terapeitiskā režīma vismaz divus gadus.

Lepra novēršana

Bērnu pārraide lepras slimības nenotiek dzemdē, bet tikai tad, kad kontaktā ar māti. Lai izvairītos inficēt jaundzimušo, tā jāizolē no mātes tūlīt pēc piedzimšanas.

Īpaša uzmanība būtu jāizvērtē personām, kas bija saskarē ar lepra pacientiem uz ilgu laiku. Tuvākie radinieki pacienta jādara leprominovuyu paraugu. Vietās, kur ir identificēti uzliesmojumi, ir nepieciešams rīkot masveida vakcināciju BCG TB vakcīnas. TB pacienti ir izolēti slimnīcā racionālu terapiju.

Яндекс.Метрика