Leptospiroze

Īss apraksts slimības

Leptospiroze ir daudz vārdu: infekcijas dzelte, drudzis, ūdens, Fiedler slimība , Canine drudzis, japāņu dienas drudzis. Visi no tiem ir raksturīga akūta infekcijas slimība, ko izraisa parazītu mikroorganismu ģimenes Leptospira. Slimība raksturo simptomi intoksikācijas, vairākiem bojājumiem aknu un nieru darbības traucējumi nervu sistēmā. Smagos gadījumos leptospirozi cilvēkiem izraisa dzelte, meningītu, hemorāģiskā sindroma un akūtu nieru mazspēju.  Izraisītājvielas leptospirozi

Etioloģija un patoģenēze

Baktērijas ir parazitāras prāts interrogans ģimene Leptospiraceae. Tie iekļūst organismā caur vidēja ādu un gļotādu, un pēc tam glabāšanā limfmezglos un sāk aktīvi vairoties. Nākamais leptospiroze dodas uz citiem orgāniem un sistēmām, galvenokārt uzkrājas nierēs, aknās un centrālo nervu sistēmu. Darbība kaitīgo mikroorganismu izraisa nekrotiskās audu un deģeneratīvas izmaiņas, pārkāpjot integritāti epitēlijā nieru kanāliņos, attīstību DIC un turpmākai hemorāģisko izsitumi.

Slimības epidemioloģija

Inficēšanās notiek visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Īpaši plaši izplatīti leptospirozi tropu mitrā klimatā. Slimību vektori ir meža pelēm, ūdens žurkas, suņi, liellopi, cūkas, žurkas un daži citi dzīvnieki. Cilvēki ar diagnozi leptospirozi simptomiem pēc patērē gaļu un pienu, no inficētiem dzīvniekiem, gaļas griešanai, ilgstošā saskarē ar ūdeni, kas inficēti sekrēti medijiem. Specifika okupē ķermeni nosaka risku. Visbiežāk saslimušos darbiniekus lopkopības saimniecībās, gani, milkmaids, veterinārārsti un personām, kas strādā purvainās pļavās. Kā likums, leptospiroze diagnosticēta cilvēkiem vasaras mēnešos, īpaši augustā Kad radot ideālus apstākļus baktēriju.

Leptospirozi - simptomi

Inkubācijas periods infekcijas ilgst no 2 nedēļām līdz 1 mēnesim. Slimība sākas ar akūtiem simptomiem:

  • drebuļi;
  • straujš ķermeņa temperatūra līdz 39-40 grādiem;
  • galvassāpes;
  • izrunā muskuļu sāpes (ļoti sāpīgs teļš muskuļu);
  • izmaiņas sejas ādā - tā kļūst asinīm pieplūdis, iedomīgs. Pacienti tiek novērotas asinsvadu paplašināšanos un konjunktīvas hiperēmija, kas bieži noved pie izskatu asiņošana.

Pirmajā nedēļā pēc saslimšanas sākuma var izraisīt izsitumi atšķirīgs raksturs. Smagos slimības formas novēro hemorāģisks izsitumi, lokalizēts līdz elkonim un padusēs. Turklāt diagnoze leptospirozi ārstēšanas ietver korekciju aknās, nierēs un sirds un asinsvadu sistēmu, jo pacientiem rodas urīna aizture, Pasternatskogo simptoms, elpas trūkums, pazemināts asinsspiediens un tahikardija.

Novēro simptomi drudzis apmēram nedēļu, pēc kura temperatūra normalizējas. Pēc 3-4 dienām, varbūt jauna temperatūras paaugstināšanās, bet šoreiz tas izzūd pēc 1-2 dienām. Dažos gadījumos lektospiroz cilvēkiem noved pie attīstības icteric Kas pavada ievērojamu pieaugumu aknās un izmaiņas urīna krāsā.

Ja neārstē, slimība izraisa nopietnas komplikācijas - akūta aknu vai nieru mazspēju, meningīts, irīts, iridociklīts un encefalītu. Atkarībā no cilvēka imūnsistēmu, var būt izpausme un citas nopietnas sekas.  Simptomi leptospirozi cilvēkiem

Diagnoze slimības

Lai noteiktu klātbūtni Leptospira veica pētījumus par asins paraugu tiešā mikroskopu. Turklāt, aģents tiek atbrīvota asins kultūrām par barotnē laikā. Diagnozi var apstiprināt, seroloģisko un reakcijā ar Rīgas, ĢPP mikroaglutināciju sabrukšanas.

Leptospiroze - slimību ārstēšana

Visi pacienti obligāti vajadzīga hospitalizācija. Cēloniskā terapija lieto penicilīnu. Standarta devu narkotiku - 000-12 6000 000 000 V / dienā. Galvenais līdzeklis pret leptospirozi ir doksiciklīns . Arī ārsti izmanto gamma globulīnu. Tā kā pastāv risks saslimt ar nieru patoloģijas, pacientiem tiek ieteikts osmozes un saluretics. Hemodialīze tiek piešķirts, ja simptomi akūtu nieru mazspēju.

Lai novērstu vajadzību regulāri vakcinēt personāla lopkopības saimniecības un uzņēmumus, kas nodarbojas ar gaļas pārstrādi un piena produktus.

Яндекс.Метрика