Limfomas

 Limfomas
 Īss apraksts slimības

Limfoma - ļaundabīga slimība, limfātiskās sistēmas personas. Limfoma raksturo audzēju limfātisko sistēmu vai iekšējiem orgāniem.

Simptomi limfomas

Parasti agri simptoms limfomas ir ar izmēru limfmezglu padusēs, cirkšņos vai kakla pieaugums. Izmēri mezgli neizbalē ar laiku un nereaģē uz ārstēšanu ar antibiotikām. Limfmezgli neizraisa sāpes. Ja jūs palielināt iekšējo orgānu (aknu, liesas) var novērot vēdera uzpūšanās, elpošanas traucējumi, sāpes apakšējā muguras.

Arī simptomi limfomas ir vājums, svīšana, augsta temperatūra, iedarbība uz infekcijas slimībām, gremošanas traucējumi, svara zudums.

Veidi limfomas

Ir divas grupas audzēju: Hodžkina limfoma un nehodzhinskie.

Hodžkina limfoma raksturo klātbūtnē īpaša veida ķermeņa šūnas, kas pazīstams arī kā šūnu-Reed Sternberg. Noteikt šīs šūnas var iepazīt limfātisko audu zem mikroskopa. Ārstēšana Hodžkina limfomu, ir atšķirīgs no ārstēšanai limfomās nehodzhinskih, tā atbilstoša diagnoze ir svarīga.

Hodžkina limfoma ir visizplatītākais jaunībā. Līdz šim nav atklājusi precīzu cēloni slimības.

Riska faktori Hodžkina limfomu ir zema imunitāte, infekcija ar Epšteina-Barra vīruss, kas izraisa infekciozo mononukleozi.

Galvenais simptoms Hodžkina limfomas ir palielināti limfmezgli cirkšņos, kakla un padusēs. Turklāt, augstu temperatūru, nakts svīšana, klepus, svara zudums, nieze, nogurums.

Nehodzhinskie limfoma

Nehodzhinskie limfomas ietver diezgan lielu grupu limfomu. Viņi ir apakštipi, kas atšķiras slimības gaitu un prognozi.

Laisks limfomas raksturo ilgu kursu un labvēlīgu prognozi. Šie audzēju veidiem nav nepieciešama ārstēšana, bet tas prasa pastāvīgu uzraudzību ārsts.

Agresīva limfomas - tieši pretējs laisks. Šis vēža veids prasa tūlītēju ārstēšanu, jo straujā attīstība simptomu un progresēšanas.

Extranodal limfomas raksturo slimības attīstību nav limfmezglos un iekšējos orgānus: zarnas, liesas, plaušu, kuņģa, smadzeņu.

30-40% no visiem limfomas nehodzhinskih difūzas lielo B-šūnu limfoma. Liels šūnu limfoma bieži cieš no veciem cilvēkiem, bet var saņemt slimības un bērni. Galvenais simptoms lielu šūnu limfomas ir straujš pieaugums audzēja. Difūza liels šūnu limfoma attiecas uz agresīviem formām limfomas, un prasa tūlītēju ārstēšanu.

Limfomu klasifikācija

Limfomas klasifikācija ir diezgan plašs un ietver dažāda veida. Visi limfomas var iedalīt atkarībā no tādiem faktoriem:

- Izskats;

- Mutācija;

- Šūnu grupējums, daži limfomas veidot klasterus - grupas šūnām, citi ir izkaisīti limfas mezglu vai orgānus;

- Šūnu tipa, kas izraisa audzēju;

- Veids olbaltumvielu uz virsmas limfomas šūnām;

- Kādas ķermeņa pārsteidza limfoma.

Stage limfomu

Ir četri posmi limfomas.

Pirmais posms raksturo bojājumiem limfmezglu pašā jomā.

Otrais posms raksturo bojājumi divu vai vairāku jomās vienā pusē diafragmas.

Trešais posms ir raksturīgs bojājumiem limfmezglu abās diafragmas pusēs.

Ceturtais posms ir raksturīgs ar vispārināšana procesā.

Diagnoze limfomu

Diagnosticēšanai limfomu, izmantojot dažādas metodes. Galvenā metode diagnozes limfomas ir biopsija. Šī metode ļauj noteikt klātbūtni audzēja audu šūnas.

Turklāt, izmantojot rentgenstariem, CT vai MRI, kas var ne tikai atklāt klātbūtni audzēja, bet arī, lai noteiktu posmu limfomas.

Arī kaulu smadzeņu izmeklēšana tiek veikta, lai noteiktu, vai limfomas šūnām kaulu.

Limfomas ārstēšana

 Ārstēšana agresīvās limfomas mērķis ir uzlabot labklājību pacienta
 Ārstēšana limfomas atkarīgs no skatuves, formām un simptomiem. Laisks forma limfomas, ja nav simptomu un slimības nav nepieciešama ārstēšana. Bet, kad izaugsmes pazīmes sāk ārstēšanu limfomas. Ja audzējs ir vietējā vietā, izmantojiet staru terapija. Smagākos slimības gaitu un plašās izmantošanas ķīmijterapiju.

Ārstēšana agresīvu limfomas nepieciešams ātri reaģēt uz situāciju. Visefektīvākais ārstēšanas šāda veida limfomas tiek uzskatīts vairākus kursus ķīmijterapijas, un, ja tas neizdodas - kaulu smadzeņu transplantācija vai cilmes šūnu. Starp narkotiku ārstēšanai limfomas, agresīvu noteiktā formā vinkristīnu, ciklofosfamīdu, rituksimabu, hlorbutin un citi. Galvenais mērķis ārstēšanas agresīvu formu limfomu ir uzlabot labklājību pacienta kā pilnīgi izārstēt ir maz ticama.

Prognoze limfomas

Prognoze Hodžkina limfomas - labs. Mūsdienu ārstēšanas limfoma var sasniegt labus rezultātus. Piecu gadu izdzīvošanas pēc ārstēšanai Hodžkina limfomu, ir 80 līdz 90%.

Prognoze limfomas nehodzhinskoy formā, kad laiks sācies apstrāde un izmantot mūsdienīgas metodes un medikamenti ir aptuveni 55% pieaugušo un 80% bērnu.

Яндекс.Метрика