Lipoma

Lipoma sauc labdabīgs audzējs, kas radies no taukaudiem šūnām. Lipomas var būt vairākas  Lipomas var būt viena vai vairākas
 vai izolēts. Tie parādās jebkurā vietā, kur ir tauku slānis - ar jostas vietas, uz augšstilbiem, rokām, vēdera, jo smadzeņu apvalkus, piena, starp muskuļu šķiedrām, uc

Lipomas parasti rodas cilvēkiem, vairāk nekā 30 gadiem. Šie audzēji nekad vien nesamazina izmēra un pazūd. Lai gan tie ir labdabīgi audzēji, bet dažos gadījumos, piemēram, kā rezultātā traumas, var izvirst ļaundabīgu audzēju. Tādēļ lielākā daļa ārsti iesaka saviem pacientiem veikt izraidīšanu no Lipoma, pat gadījumos, kad audzējs nerada diskomfortu.

Lipoma cēloņi

Lipomas ir rezultāts traucējumu lipolīzi (taukaudu noārdīšanās) un dažas sistēmiskas vielmaiņu. Bieži lipomas rasties cilvēkiem, kas cieš no vairogdziedzera, aizkuņģa dziedzera, diabēta slimības, kā arī ar ierobežotām funkciju hipofīzes. Citi cēloņi lipomas, eksperti saka, vēzis elpošanas traktu, ģimenes anamnēzē alkoholisma. Bet ir reizes, kad atklāt cēlonis lipomas nav iespējama.

No a Lipoma simptomi

Lipoma ir kā kustama, elastīga, mīksta un nesāpīga izglītību un bieži vien atrodas zem ādas. Taču gadījumos, kad audzējs atrodas tuvu galvenajiem nervu stumbru un kā tā pieauguma sāk izspiest to, sakarā ar kairinājumu ar nervu, tas kļūst sāpīga.

Ar saviem izmēriem lipomas var būt atšķirīgs. Bieži vien tie sasniedz milzīgu izmēru (20, 0 cm diametrā).

Ir vairāki veidi, Lipoma:

  • Lipofibroma - ir ļoti mīksts uz tausti audzēja kā daļa no kuriem dominē tauku šūnās;
  • Šķiedrains Lipoma - papildus tās sastāvu taukiem, ietilpst šķiedru (saistaudu) audus. Šādi audzēji mainīties ievērojamu blīvumu un elastību.
  • Angiolipoma (kavernozs Lipoma) - tur ir liels skaits mazo asinsvados (kapilāros).
  • Miolipoma - daļa no šīs audzēja ietilpst tauku un muskuļu audus, dodot tai neregulāri izskatu.

Raksturīgs simptoms Lipoma ir tas, ka kopējais svars zudums cilvēka dimensijas audzēja ievērojami palielinājās.

Diagnoze lipomas

Lipoma ir ļoti līdzīgs raksturs uz audzēja tauku dziedzeri - atheroma. Viņu raksturīgākā iezīme ir vieta lokalizāciju. Tauku cistas parasti atrodas vietās, kur tauku dziedzeri, un Lipoma - vietās, kur taukaudu. Turklāt Lipoma nav pēdas ductless raksturīga atheroma.

Labākajā  Operācija, lai novērstu Lipoma
 gadījumi pie virsmas vietu lipomas ārsta padara pareizo diagnozi pat izskatīšanas pacienta laikā. Kad iekšējais Lipoma izmanto instrumentālās diagnostikas metodes: radiogrāfijas ar kontrasta, ultraskaņu, datortomogrāfijā.

Lipoma: Ārstēšana

Kaut Lipoma ir labdabīgs audzējs, atsakās ārstēt to nevajadzētu būt, jo pastāv risks ļaundabīgu audzēju (ļaundabīgo audzēju). Bez virspusējiem lipomas, jo tie aug rada estētisku diskomfortu. Iekšējie lipomas var izraisīt nervu traucējumi un aktivitātēm pie tiem iekšējiem orgāniem. Tāpēc ir svarīgi nekavējoties konsultēties ķirurgs ārstēšanai lipomas.

Konservatīvo ārstēšanas lipomas neattiecas, jo to neefektivitāti. Izņemšana Lipoma ķirurģiski ražots. Operācijas laikā, ārsts noņem saturu Lipoma un uzmanīgi kasīšana tā kapsulu vai noņem to, kas ļauj jums, lai novērstu recidīvu. Tad brūce ir šūtas cieši.

Noņemšana lipomas, ievērojot tās virspusēja vietu, veic vietējā anestēzijā ambulatori. Dziļi iesakņojušās vai ļoti liela izmēra Lipoma noņemts slimnīcā vispārējā anestēzijā.

Noņemšana lipomas var veikt gan izmantojot tradicionālās atklātās operācija vai izmantojot endoskopiskās metodes. Tomēr metožu izmantošana ehndovideohirurgicheskih dod lielāku procentu no slimības, nekā parasto operācijas atkārtošanās.

Modernākais veids, kā ārstēt lipomas šodien ir, lai tos novērstu, izmantojot lāzera staru. Šādas operācijas ir labi panes pacientu, un recidīvs ir gandrīz nekad notikt. Pēc izņemšanas lipomas šajā gadījumā ļoti ātri dziedēt un veidojas tā vietā rēta brūce ir gandrīz nemanāms.

Pēc izņemšanas no lipomas klīnikā pacients var doties mājās uzreiz. Bet viņš būs jānāk katru dienu pie ārsta, lai ārstētu locītavu un pārsiešana brūces. Pēc izņemšanas no brūču Lipoma parasti sadzīst 7-8 dienu laikā. Tajā pašā laikā un veikt izraidīšanu ādas šuves.

Lipoma: valsts režīms

Ir dažādas metodes, valsts attieksmi pret lipomas. Visefektīvākais no tām tiek uzskatītas par medu un skābo krējumu maska. Par to sagatavošanu jāņem vienādās proporcijās svaigu tauku krējumu, sāli un medu. Sastāvdaļas ir rūpīgi samaisīts un karsē ūdens vannā. Karsts maisījums (bet ne sadedzināt!) Uzklāj uz ādas virsmas virs Lipoma un turiet apmēram 20 minūtes. Procedūras veic dienā. Ārstējot lipomas parasti aizņem 15 - 20 maskas.

Kamēr valsts režīms Lipoma daudzos gadījumos novērš audzēja bez operācijas, izmantojot to, nekonsultējoties ar ārstu nevajadzētu būt. Atcerieties, ka dažreiz Lipoma var atdzimt liposarkomas, un šajā gadījumā aizkavēšanās ārstēšanā, kā arī iesildīt procedūru var izraisīt izplatīšanos metastāzes un nāvi!

Яндекс.Метрика