Listeria

Vispārīga informācija par šo slimību

 Simptomi listeriozes ar mazu bērnu

Lai gan vēsture pētījuma listeriozes jau vairāk nekā 100 gadus, praktizētāji slimība praktiski nezināms. Listeria ir visur, neatkarīgi no klimatiskajiem apstākļiem reģionā un dzīvesveidu.

In godīgumu jāatzīmē, ka listeriozes skar galvenokārt dzīvniekus. Cilvēki reti saslimst. Neliels skaits diagnožu ir daļēji izskaidrojams ar to, ka analīze par listeriozes var veikt tikai īpaši aprīkotās laboratorijās, kā, izmantojot standarta patogēnus un antivielas nav atrastas.

Neskatoties uz salīdzinoši zemo procentuālo biežumu listeriozi, infekcija nāvīga. Letāli nelaimes reģistrē 40-50% pieaugušo un 70-80% bērnu. Visvairāk smagas sekas cēloņiem listeriozes grūtniecēm. Slimība izraisa priekšlaicīgu dzemdību, spontāns aborts, jaundzimušo mirstība. Tāpat riskam ir vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu. Pēdējos gados, listeriozes aizvien atrodams narkomānu, kas pastāvīgi iznīcina savu imūnsistēmu. Īpaši bīstama narkotika ir fentanils. Attiecībā uz narkotiku atkarīgo slimību, kā likums, ir pēdējā saite, kas atdala cilvēku no nāves.

Kas izraisīja listerioze?

Izraisītājvielas listeriozes attiecas uz grupu, Corynebacterium un ir neliels, kustami stienis, kas neveido sporas. Tas bieži tiek sajaukts ar baktērijas, kas izraisa difterijas, tad, kad ir aizdomas listerioze, diagnoze ir obligāti jāņem vērā līdzību šo divu patogēniem.

Vairumā gadījumu uzkrāties Listeria pārtikā, uz kuru viņi pēc tam iekļūt cilvēka organismā. Baktēriju stieņi saglabā spēju augt temperatūrā 4-6 ° C, lai uzglabātu pārtiku ledusskapī neizraisa jebkāda ievērojami samazināt svaru Listeria. Nav pietiekami efektīva, un sālījumā, ko izmanto konservēšanas dārzeņiem, gaļas un piena produktiem. Šī iemesla dēļ, diagnoze listeriozes simptomi bieži izpaužas arī pēc ēšanas tos pārtikas produktus, kas ir apstrādāti saskaņā ar stingriem tehnoloģiskajām prasībām.

Augstā temperatūrā (virs 62 ° C), tiek nogalināti Listeria, bet tikai pēc 35-40 minūtēm. Ja pārtika ir slikti vāra vai cep, infekcija var izraisīt patogēnu izolētas izdzīvojušos jo epitēlija šūnās un leikocītu. Ar īpašu uzmanību jāārstē vārīšanai no izejvielu kāpostu salātiem, gaļas daļēji mīksto sieru un mājputni.

Pārtikas veids - visbiežāk, bet ne vienīgais veids infekcijas cilvēka organismā. Tas, ka Listeria bieži notiek plaušās un dzēš formas, t.i., pacients var nezināt, ka transportlīdzeklis ir nāvīgi kaitīgo mikroorganismu. Veseliem cilvēkiem izraisītājvielas listeriozes iekļūst bojāto ādu vai ieelpojot putekļu.

Listerioze - simptomi un klīniskā aina

Pirmie simptomi listeriozi parādās 2-3 nedēļas pēc inficēšanās. Pacienti jūtas:

  • slikta dūša un vemšana;
  • miegainība;
  • vēdersāpes;
  • temperatūra (38-39 grādi).

Turklāt pacientiem ar listeriozi bieži pazīmes CNS iesaistīšanos, kas izpaužas kā encefalīts, meningīts, vai to kombinācijas. Šādos gadījumos listeriozes grūtniecēm un bērniem, kopā ar ataksija, trīce, krampji un reizēm stīvs kakls. Just mātēm slimība nav bīstama, bet tas ir ļoti negatīva ietekme uz augļa attīstību, īpaši vēlīnā grūtniecības. Pat tad, ja bērns nav mirst, viņš gandrīz noteikti būs konstatējusi nopietnus pārkāpumus: izdalās strutains konjunktivīts, bakteriēmiju īpašu veidošanos aknās un liesā, papulāri izsitumi. Šī iemesla dēļ, simptomi listeriozes diagnozi grūtniecēm būtu jāveic tik rūpīgi, cik vien iespējams, lai atspēkotu vai, gluži pretēji, apstiprinātu klātbūtni Listeria organismā.

Ārstēšana listeriozi

 Ārstēšanai listeriozes Timalin zāles

Tā pareiza diagnoze parasti izgatavo pārāk vēlu, ārstēšana listeriozi ir reti veiksmīga. Pirmkārt, tas ir saistīts ar bojājumiem centrālās nervu sistēmas, kas ievērojami apgrūtina piekļuvi zālēm. Visefektīvākā ir tādas antibiotikas kā ampicilīna, gentamicīnu un Biseptol. Ja diagnoze listeriozes analīzes parāda attīstību smadzeņu abscesi vai meningoencefalītu, pacientiem nepieciešama ilgtermiņa ārstēšana ar medikamentiem immunocorrecting: thymalin, imunofana, mielopida. Kombinēta terapija listeriozes ietver arī izmantot žāvēšanai un simptomātisku terapiju, detoksikācijas risinājumiem, asins plazmas.

Vēlreiz, mēs atzīmējam: neskatoties uz uzlabojumiem medicīnas tehnoloģijām un jaunām narkotikām, ārstēšana listeriozi ir gandrīz pilnībā atkarīga no tā, cik daudz laika slimība tika atklāts.

Novērst Listerioze

Novērst Listerioze ir regulāri sanitārie pasākumi audzēšanas saimniecībām un uzņēmumiem, kas apstrādā dzīvnieku izcelsmes produktus. Grūtniecēm un citus riskam vajadzētu atstādināt no darba, kas saistīts ar ražošanu piena un gaļas produktu un dzīvnieku aprūpei.

Яндекс.Метрика