Lūzums galvaskausa pamatnes

Bazālo galvaskausa lūzums ir nopietns kaitējums, pievieno lūzuma vienas vai vairāku  Ietekme bazālo galvaskausa lūzuma atkarīgs no rakstura un smaguma traumatisku smadzeņu traumas
 kauli pieder pie pamatnes galvaskausa smadzeņu - pakauša, laika, ethmoid, sphenoid.

Šādas traumas ir statistiski reti, kas veido tikai 4% no skaita smagu traumatisku smadzeņu traumas, un voznikayutchasche visu autoavārijā, krist no liela augstuma, kā arī spēcīgiem triecieniem ar deguna vai apakšžokļa.

Lūzums galvaskausa pamatnes pievieno bojājumu membrānas smadzeņu, kas izraisa izbeigšanās cerebrospinālajā šķidrumā (CSŠ) caur deguna un mutvārdu dobumus, orbītā, vidusauss dobumā. Vairumā gadījumu tas noved pie posttravmaticheskoypnevmotsefalii - infekcijas intrakraniāla saturu sakarā ar iekļūšanu patogēniem.

Anatomija lūzums galvaskausa pamatnes

Lūzumi galvaskausa pamatnes dalīts napovrezhdeniya priekšpusē un muguras viņa bāzi. Pirmā veida lūzumu ir traumas par laika, pakauša un aizmugurējo daļu spārnkauls. Otrais - ethmoid lūzumi un sphenoid. Visizplatītākais no tiem ir deniņu kaula lūzums (virs 75%), atkarībā no stāvokļa uz līnijas attiecībā pret garenisko asi bojātā piramīdas laika kaulu var būt šķērsvirziena, gareniskā un jaukta.

Pakauša kaulu lūzumi ir saistīti ar augstu riska sabojāt lielo asinsvadu, nervu un muguras smadzenes. Bojājums galvaskausa nerviem ir pilns ar oculomotor trieku un sejas nerviem vai dzirdes zudumu dēļ traumas vestibulocochlear nervu.

Simptomi lūzums galvaskausa pamatnes ir:

  • Asiņošana no ausīm vai deguna;
  • Derīguma atsārms no ausīm (otolikvoreya) vai deguna (rinolikvoreya);
  • Cluster smērēšanās ar tympanic dobumā;
  • Pazīme "punktus" (tā sauktie "Jenotu acis") - periorbitāla ehimoze;
  • Pazīme-Battle ar asins izplūdumus no aizauss paugura uz deniņu kauls;
  • Vemšana, nistagms, dzirdes zudums;
  • Redzes traucējumi - ja šķelto kaulu saspiešanas redzes nerva;
  • Pārkāpumi vitālo funkciju: hemodinamika, elpošana.

Sekas lūzums galvaskausa pamatnes

Lūzums galvaskausa pamatnes - ir iespēja savainoties, destruktīva par smadzeņu un muguras smadzenēm, jo ​​galvaskausa pamatnes ir vienojošais elements visā centrālo nervu sistēmu. Sekas lūzums galvaskausa pamatnes var būt dažādi, sākot no maziem izliekuma mugurkaula, biežas galvassāpes  Lūzums galvaskausa pamatnes - savainošanās risks
 sāpes, nekontrolējama augsts asinsspiediens, kas beidzas meningīts, encefalīts, pilna ķermeņa paralīze vai nāve.

Dzīves cietušā, kurš cietis no galvaskausa lūzuma bāzes, atkarībā no veida un smaguma traumatisku smadzeņu traumas kvalitāte, klātbūtne infekcijas Mater, blakusslimībām.

Ārstēšana lūzumus galvaskausa pamatnes

Pacientiem vajadzētu veikt apstrādi lūzumus galvaskausa bāzi neiroķirurģijas palātā. Ir konservatīvi un ķirurģiskas ārstēšanas. Vadošā loma konservatīvās ārstēšanas metodi ņem novēršanu intrakraniālas komplikācijas, par kuru uzreiz pēc uzņemšanas slimnīcā tiek ievadīts intravenozi, intramuskulāri vai endolyumbalnoe subarachnoid administrāciju narkotiku, plaša spektra antibiotikas.

Gadījumos, depresiju bojājumu iekļūst pusē un priekšējo parabasal sinusa, sasmalcināti lūzums priekšējās galvaskausa Fossa konservatīvā ārstēšana ir bezjēdzīga. Ķirurģiskās metodes ir arī apstrādā atkārtotu intrakraniālais strutains komplikācijas nazalnayalikvoreya. Tomēr katrā gadījumā, lēmums par nepieciešamību operācijas notiek pieredzējis neiroķirurgs.

Яндекс.Метрика